Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Duga vigna -divovske mahune
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Duga vigna -divovske mahune

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Duga vigna -divovske mahune
    Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 19:33
evo
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 19:38
Originalno poslano od člana martina1985 martina1985 napisao:

evo

ja ih zovem divovske mahune, jer su stvarno velike, narastu do 1 metar... po jednoj strani to je dobro jer vam ih netreba puno za ručak. ovak, ja sam ih probala skuhati i mogu vam reći da uopće nema razlike između njih i ovih naših običnih. moja mama je dobila to sjeme od nekoga na poslu, ali neznam kak se zovu, znam samo da su neke japanske. ako su japanima dobre onda su i nama. uglavnom sjemena bude dosta
Na vrh
sammy_c View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sammy_c Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 00:18
ima li sjemena viška?ja bi tu mahunu zasadila na balkon...inace uzgajam povrce u trglama..
Na vrh
winnetou View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje winnetou Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 22:49
E, Martina, grah je legendaran!Tongue Koliko bude mahuna po jednoj biljci?
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 08:31
ovo sam prvi put sadila bilo je po biljci oko osam mahuna
     
Na vrh
winnetou View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje winnetou Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2010 u 22:26
Gdje si sjeme nabavila? Baš su mi lijepe, a i za dekoraciju u vrtu su doista divljenja vrijedne!Clap
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2010 u 23:57
mama mi je dala, ona je dobila na poslu od nekoga
     
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 00:14
Ovako duge mahune prvi put vidim. Baš su dobre. Jedna biljka - ručak.
Ima li gdje kupiti?
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 16:39
EmbarrassedPozdravčić Martina! Dal još uvijek imaš mahuned od 1metra. dal bi prodala koje zrno ako je ikako moguće. Ja sam uspijela nabaviti američke od pola m. i zovun se ENORMA ui neke crvene s Tajlanda koje su tanke. Hvala unaprijed!Smile
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 07:31
samo javi adresu...ove godine imam malo više toga....pa ako još netko hoće neka javi
     
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 09:56
Duga vigna (Vigna unguiculata sesquipedalis)
Vrlo hranjiva tropska i suptropska jednogodišnja biljka.
Oko 60–70 dana nakon sjetve počinju rasti mahune
u paru, dužine do 40–50 cm.Može narasti do jednog metra i ima jači okus od "naših" mahuna. Najbolje je brati i kuhati
još mlade i nezrele mahune. Konzumiramo ih sirove ili
kuhane. Koristimo ih u kineskoj (“stir fries”) i malezijskoj
kuhinji. Mahune su bogate bjelančevinama, vitaminom
A, tiaminom, riboflavinom, željezom, fosforom i kalijem.
Sadrže također vitamin C, magnezij i mangan.
( ove godine sam na njih naisla u Kalia centru)
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 20:35
ima li tko iskustva sa uzgojem ovog graha?


Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 21:03
Ja sam ga posadila prvi puta za probu.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 21:13
i ja sam ga prvi put posadila... bas me zanima kakav ce ispasti LOL
Na vrh
Frajas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Frajas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 12:19
Gdje mogu nabaviti sjeme za ovu biljku? Jako bih je voljela probati.. :)
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 14:58
Originalno poslano od člana Frajas Frajas napisao:

Gdje mogu nabaviti sjeme za ovu biljku? Jako bih je voljela probati.. :)


Probaj preko ebaya.
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 12:13
Ja sam ih kupila u Kalia centru u Zagrebu ,ima i u malo vecim sjemenarnama ...
Velika gorica
Na vrh
Frajas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Frajas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 12:43
hvala :) zaletit cu se svakako tamo jer je sad zadnji rok za to posijati, zar ne?
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 12:49
 ja sam kupovala   preko njuškala  jako su dugačke zovu se un metro rampa,vidjet ču  pa si ostavljam sjeme,  koštale su 15 kn 20 sjemenki prodaj e gos plantar  zadovoljna sam, a naravno dobijete i sjeme gratis   uzmete li više sjemenja.
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 15:39
Pada trebalo bi sad sto prije u zemlju posaditi ...da se stigne razvit .
Velika gorica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.