Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomozite, decoupage-majstorice...uspjela sam!!!!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomozite, decoupage-majstorice...uspjela sam!!!!

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Maya08 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maya08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomozite, decoupage-majstorice...uspjela sam!!!!
    Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 14:23
Prvo da vas svih pozdravim, radovi su vam super, ma ne super, nego fantastični!
Ja sam malo friška u decoupageu, pa molim pomoć!
Zanima me malo trikova o decoupageu na staklu, naime imam za napraviti jednu vazu, a nisam baš sigurna da će mi uspjeti.
Recite mi dali moram stavljati podlogu prije salvete ili mogu samo salvetu naljepiti direktno na vazu, jer ne bi htjela nikakvu boju ispod, samo da se vidi slika.
Pomoagajte
Šaljem sliku čim napravim...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 14:57
nisam majstorica ali pokušat ću ti odgovoriti
ne mora biti boja ispod
ako želiš da je proziran motiv onda možeš direktno na staklo raditi
ali onda će biti manje vidljiv /možda to i želiš?/
ako si početnik kreni sa sitnijim motivima
meni je najteže uredno nalijepiti salveticu na staklo jer mi se na njemu kliže a na boji ne
i vrlo je važno da ti ne ostane nigdje ispod salvete zrak....da nije napuhnuto jer će ti se to onda s vremenom početi ljuštiti
 
ako ti se da slikaj vazu i salvetu koju želiš zalijepiti pa da vidimo šta će i još neka cura reči
Na vrh
malena malena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 519
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malena malena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 16:27
ćao maya
ni ja se ne smatram nikakvom majstoricom, ali sam krenula na isti način kao ti, sa lijepljenjem salvete direktno na staklenu bocu... meni se čini da je u tom slučaju motiv previše proziran i da se baš nije vidjelo! jel bi ti odgovaralo da prvo obojiš dio gdje ćeš lijepiti motiv u bijelu boju, znači samo dio... u tom slučaju će se vidjeti sa unutrašnje strane bijela podloga, ali će motiv biti vidljiv, a izbjećeš ovo o čemu iris piše, da se salveta kliže po podlozi
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 17:15
Vrlo lijepo ti je da prvo obojiš frost bojom bijele boje i onda nalijepiš salvetu.Bit će prozirno, a salveta će se bolje vidjeti.
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 19:12
Draga  Maya, kao prvo dobro došla! A što se tiče stakla, dobro ti kaže ElzaBuba. Prvo frosty, on je proziran, a daje staklu onu mutnost, pa na to stavljaj salvetu. Sama salveta na staklu mislim da nije baš dobra ideja. Ali probaj, nije problem oprati ako ne budeš zadovoljna
ANĐELKA
Na vrh
Maya08 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maya08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 20:11
Da li da stavim frost na cijeu vazu ili samo na dio gdje će ići salveta?
Malo mi se čini teško stavljati boju samo tamo gdje će ići salveta jer je ruža sitna i ima puno malih djelova. Nema veze ako se i vidi podloga, ali neznam hoće li mi to dobro ispasti.
A što mislite da posprejam s bojom taj dio?
Ajme meni, ako vi mene šta razumijete...LOL
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 20:56
Mayo08 dobrodošla!
Sve su ti cure dobro objasnile. Ja sam ljepila salvetu na frost i isto je dosta prozirna. Pokušaj jedan od onih slojeva salvete ( bijelih) koje bacamo nalijepiti na bocu. Kada se osuši prebojati bijelom bojom. Kada se osuši na taj dio nalijepi motiv sa salvete.
Vjeruj da razumijemo tvoje početničke muke ali jednostavno se moraš odvažiti i isprobati pa ćeš već sama vidjeti što ti je ljepše. Sretno i sigurna sam da ćemo gledati i uživati u tvojim radovima
Na vrh
tinaw View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinaw Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 21:56
dobro nam došla,ja sam radila vaze i sa unutarnje strane,ali mislim da ti je bolje za početak sa vanjske kao što su ti cure objasnile
Na vrh
Maya08 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maya08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 22:13
Hvala vam. i ja se nadam da ćete imati što gledati...
Na vrh
mnataša1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1427
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mnataša1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 22:14
ja ću ti ovdje sam ozaželjeti dobrodošlicu, neću t nažalsot savjet ostavljati jer sa vazama posla nisam imala, a sa staklom sam radila, na razne načine, nekada sa vanjske strane, pa sam boju stavljala kao podlogu, da se motiv vidi, a nekada sam radila sa unutrašnje strane stakla, i opet naposlijetku nanosila boju, jee volimd ase motiv vidi, ne volim kada je proziran...
možda ti je ovo u nečemu pomoglo...
dobro došla još jednom
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 00:05
hello I ja se pridružujem dobrodošlici, savjeta nekih nemam jer u decoupage samo ponekad zalutam, kad odmaram od fima i ostalih polimernih glina. Ali, poslušaj cure, one znaju kojekakve trikove, a uz malo odvažnosti brzo ćeš ti to svladati....
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 10:33
i ja ti želim dobrodošlicu smile73
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 11:29
maya i ja se pridruzujem dobrodoslicismile73..i ja sam radila staklene boce samo sa salvetom,bez bojanja..nisam nesto previse bila zadovoljna..htjela sam ti stavit sliku ali nikako da pronađem te boce u svojoj galeriji..kad nađem stavim ti sliku da vidis kako to  izgleda..
Na vrh
Maya08 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maya08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:42
¸Hvala vam na dobrodošlici!Big%20smile
Stavila bi sliku vaze i salvete koju želim oslikati, ali nisam sigurna da znam kako staviti slike...Embarrassed
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 16:01
IMG_0247.JPG
Evo Majo dvije moje boce rađene samo s frostijem i naljepljena salveta. Morala sam malo doraditi ružu s konturom da se vidi motiv. O tome ti pričamo pa ti prosudi
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 21:17
Ja sam radila i tako da najprije nalijepim samo onaj bijeli sloj salvete, a na njega motiv po želji i mogu reći da jako lijepo izgleda.
Stavit ću sutra sliku, ali ona nije vjerna originalu, u prirodi je stvarno lijepo.
 
Neka te ne smeta što taj bijeli sloj bude malo pogužvan, tako izgleda kao rižin papir.
 
Probaj, lako je oprati.
Na vrh
Maya08 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maya08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 10:22
Karmen, ovo je prekrasno!
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 21:11
Hvala Maya, ako ti se sviđa probaj....podloga je frosti i samo salveta.
Na vrh
Maya08 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maya08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 13:20
Nisam uspjela kupiti frosty, pa sam napravila kako ste mi rekle s podlogom!
Nemojte biti prekritične, ipak mi je ovo prvi decoupage...
Na vrh
lluvia View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lluvia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 15:05
ako je ovo zaista prvo svaka cast... decentna i jako lijepa vaza.
Samo tako nastavi. Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.