Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Preuređivanje vrta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Preuređivanje vrta

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Preuređivanje vrta
    Objavljeno: 22 Kolovoz 2007 u 16:53
Budući sam već stavila pitanje za savjet, a da bude jasnije što planiram napraviti jesenas stavljam par slikica mog dvorišta!
Ovo je vrt koji se nalazi na sredini parcele! Njega želim premjestiti u jedan malo skriveniji kutak!

A to je ovaj kutak! Uz ovu živu ogradu prema voćkama koje se vide na slijedećoj slici!




Nadam se da ovaj plavi bazen ne ometa viziju mog dvorišta!!! LOL

Želim ostaviti dovoljan prostor šišačima živice, pa sam razmišljala na koji bi to način riješila! Svidjela mi se ideja sa tratinčicama...
Cilj mi je da dobijem sredinu gdje je vrt praznu, tj. da i nju uredim po svom guštu!!! Big%20smile


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2007 u 19:29
Imaj na umu da ti povrće ne uspijeva u hladovini.

Ažurirao kika - 22 Kolovoz 2007 u 19:30
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2007 u 21:16
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Imaj na umu da ti povrće ne uspijeva u hladovini.

Sad si me dala misliti, nikad nisam bacila oko da vidim koliko se dugo zadržava sjena, ali to je jugoistočna strana, tako da se nadam će ipak biti OK mjesto!
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2007 u 09:53
uh Andera, ne bih micala vrt niti slučajno, samo bi ga ''ogradila'' cvijetnim vrtom
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 19:43
Evo, nabavili smo zemlje, pa je akcija polako krenula... ali ipak nedovoljno za sada!!! Taman toliko da dobijem kondu za tačke!!! LOL
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 19:46
kako ja ovo nisam prije vidjela
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 19:48
neznam za tebe ali ja bih ovaj bazencic stavila u sredinu a aokolo cvjece
mozda bih ostavila malo veci prostor oko bazena jer ako ti taj bude mal da se moze nabaviti veci
poslat cu ti sliku da vidis o cemu mislim
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 19:51
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 19:52
vidis ja sam usred cijelog vrta napravila bazen
sad na proljece akobogda planiram da cvjece posadim okolo a iza bazena da posadim neke visoke penjacice
a opet ima sunce za sve
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 22:42
Počele smo od ulaznih sporednih vrata, nema te slike među ovim, ali potrudit ću se ja!!! Staviti kako je izgledalo prije par dana, kako sada i naravno kako će izgledati u budućnosti!!!
Budući se nadam da će sutra par kubika zemlje stići, akcija se naveliko zalaufala... samo da je još vremena to sve učiniti... a i rubnjake prave treba nabaviti!!!

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 19:58
Evo i mi počeli sa jednim kutkom koji je dosta u sjeni borova... malo smo razrjedili starije biljke, malo proširili prema kući dio (zemlja napokon stigla) i sad sve biljčice dobivaju svoje mjesto. Još kad nabavim rubnjake, bit će to na proljeće "mali raj"!!! Wink


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 21:50
Ovako je izgledalo ovog ljeta...



Baš ćemo imati priliku usporediti tijek našeg uređenja! LOL


Ažurirao andrea01 - 04 Listopad 2007 u 21:51
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 21:52
Šta misliš staviti ispred,tu di ti je sad prazno?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2007 u 11:32
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Šta misliš staviti ispred,tu di ti je sad prazno?
Phloxe, nešto poput linije kao kod tebe uz ogradu ispred kuće, a i stavila sam one biljkice (kaj sam pitala dali cvjeta žuto i nisam ih htjela, ali si mi ti rekla da su mislim ljubičasti ili smile42) koje si mi dala iz kamenjare... Tik do cigle naravno... A i calluna i aster, te krizantema bu tu negdje završila!!!
 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 01:04
Zar nitko ovdje ne pogleda osim shashe... Cry A ja čekala i ostale komentare, ali... imam ja asa u rukavu....
 smile79 za mog "asa"!!!!
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 16:50
Gledamo, gledamo i razmišljamo, barem ja. Ali ja ako počnem tu će odmah biti jedan vodeni vrt, a nisu baš svi ljubitelji takvih stvari. No ne mogu si pomoći.

Ipak Andrea iskoristi asa.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 15:20
Andrea....pa zasto ste sklonili one stare cigle? Meni osobno su super jer daju vrtu starinski izgled!
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 15:23
Maso, kod slika sam napisala: sa ciglama je sadašnji izgled, a bez cigli je izgledalo tokom ljeta... Wink

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 16:35
bez obzira na cigle ili bez njih prelijepo je
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 20:40
tu u sjeni možeš posaditi rododendrone
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.