Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaktusi kapitalci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaktusi kapitalci

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kaktusi kapitalci
    Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 19:32
Kako sam ljubitelj kaktusa u zadnje vrijeme me zadivljuju "kaktusi kapitalci" koji rastu kod nas te sam odlučila podjeliti s vama neke na koje sam naletjela u Malom Lošinju tj. gradu u kojem živim. Ako ste i vi naletjeli na neki slični bilo bi mi drago da ga podjelite s nama.
Prvi je Cereus peruvianus kojeg sam slikala izvan dvorišta. Žao mi je da nisam naletila na vlasnika da ga pitam nešto više o kaktusu, npr. koliko je star. Čini mi se, pošto je vezan uz pocinčanu cijev od 6 metara da on mora imati preko pet metara. Smile

         

Ups, sory na prevelikim slikama!? Kako smanjiti sliku?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 21:13
Baš sam ti htjela reći da stavljaš veće slike (uvijek stavljaš one male), a ti povećala.
Pa kapitalci zaslužuju i velike slike
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 21:30
Ha, moram priznati da nemam pojma šta sam napravilada je slika tako velika. Da sam mogla birati (tj. znala) bila bi malo manja. Mislila sam da će me forumaši "špotati" da ih smanjim. Hvala na utjesi! Tongue Wink .
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 21:36
Obično stavljamo slike veličine 640x480, malo smo lijeni klikati na sliku i čekati da se ona poveća.

Imaš li još slika kapitalaca?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 22:02
ma nije problem sa velicinom ....
 
 
predivni su kaktus na njoj pa ju je steta smanjiti....
 
 
 
ps. slika je veca  zato sto je slikana okomito  a slike se smanjuju po sirini... pa je zbog toga sada slika veca... ali nista strasno ne brini...
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 22:09
Za oko mi je zapela i ova opuntija, ima preko 2 metra visine. Iako ih ima više za sada sam slikala samo ovu.


Sutra sljedi priča o dva cereusa visine preko 6 met. Moram prebaciti slike u galeriju kaktusa.Smile
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 22:14
Ovo je detalj opuntie za vrijeme cvatnje. Ovo je period u kojem cvjetići polako prolaze i pretvaraju se u jestive plodove. Meni osobno nisu baš nešto Confused


Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 18:24
Ovaj kaktus nalazi se nedaleko moje kuće i ima oko 25 godina.

Promjer mu je preko 30-ak cm.   

a krošnja mu se penje kroz vinovu lozu u nebo.
  Ovako izgleda u cjelosti.     Heart


Na vrh
satfan2009 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 368
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje satfan2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 21:03
E pa priroda je stvarno nenadmašna.Prekrasni su.smile93
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 07:21
Ne škrtariWink. Stavljaj velike slike.
Ja sam se zamalo onesvjestila ugledavši onu opuntiuLOL. Jer sam kupila malecku (jednu od opuntia) i sad sam na sto čudaLOL. Koliko godina joj treba da postane veća od kuće?!ConfusedNije kod mene ni mjesec dana a već izrastao izdanak!Shocked 
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 17:21
Joj neznam šta mi je sa slikama. Neće da mi se prebace u galeriju slika ni da mi image shack prihvati veće slike pa nastavljam s malima. Bolje išta nego ništa.
I ovaj kapitalac me oduševio, doduše ovdje rastu dva jedan pored drugog i super ih je vidjeti. Ovako izgledaju od poda do vrha.


         

Zagledala sam se i u njgove ogromne cvjetove koji su danju zatvoreni a noću se otvaraju. Dala sam si truda i skoknula do njega oko 22 sata te uslikala par cvjetova no još nisu bili potpuno otvoreni, trebalo je doći još kasnije ali i ovo mi se sviđa.
                         Smile







Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 18:32
smile55za kaktuse i za fotografa
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 22:03
Hvala OTOK, izgleda da samo mene oduševljavaju ovi "mamut" kaktusi. Vlasnik gore navedenog kaktusa mi je ispričao kako je cca 1965 god. kupio mali kaktus od 10-ak cm te mu je u sljedećih 20 god izrasao u stup od 6 metara no kad je 1985 god. pao snjeg kaktus se zaledio i istrulio no već sljedeće god je izbacio nova dva kaktusa koji su danas nakon 25 god ponovo izrasli u prave mrcine, još više i šire od predhodnih. I to je borba za opstanak! Pravi su! Thumbs%20Up
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 00:15
ovo je moj kapitalac po cvijetanju a nadam se da ce doživjet i 20tak godina pa ce bit i visok .Agava oprosti ali cvitovi su plagijat
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 00:18
agava mislim da si moju sliku malo ukonponirala u svoj kapitalac
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 00:54
cvjeta glavati kaktus a listovi se ugurali odlisnatog u prvi plan
 
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 12:45
ovaj lisnati kaktus star je više od 20 godina vidi se samo jedna grana na slici,zar nije kapitlac' ,
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 13:51
Ja sam jučer izbliza poslikala dva kapitalca, čak se na slikama i ne vidi koliko su veliki, svi su cvali ovo ljeto, ali zakasnila sam slikati

Opuncia - oko 2,5 m


Ovom neznam ime ali visok je otprilike 4,5 m







život je more
Na vrh
plavooka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 73
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavooka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 14:23
smile55 Predivni su i preljepi...joj da su moji..svaka cast..
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 19:39
Bravo Lantana, famozni su! Nisam sigurna da sam ovu opuntiu vidjela kod mene. Malo mi je drugačije boje i oblika od ovih koje rastu u mom okruženju no to je   možda samo tako ispalo na slici.
Vjerujem da na našoj obali i po otocima ima još kapitalaca samo ih treba pronaći.
Uočila sam još jednog kapitalca ali zaboravim ponijeti aparat da ga uslikam.

@ Plavooka dobro nam došla! Ako i ti skupljaš kaktuse nadam se da ćeš nam uskoro pokazati svoje ljubimce. Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.