Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Asparagus - Ukrasne šparoga
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Asparagus - Ukrasne šparoga

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 07:40
mari i ja bi ti savjetovala da pričekaš

moja je bila ogromna i prošlu zimu je otala vani - do proljeća je izgubila sve listiće i ostala ogoljena - baš je tužno izgledala, mialila sam da joj je naškodila hladnoća i bura
skratila sam joj grane i ostavila je, dosta kasno je počela puštati nove grančice - tek tamo na ljeto, ali ipak je počela i sad je opet lijepa
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 23:17
Mari, ovo je moj asparagus lani. Uvijek je prezimljavao vani, nikad u kući
 
Ova ga je zima pojela, porezala sam sve suhe grančice i sad baca nove izdanke
 
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
zdenifisch View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zdenifisch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 13:20
Bok, ja sam nova ovdje na forumu. Mene zanima koliko treba da ta šparoga nikne kad se je posija u kojim uvjetima bi je trebalo držati. Meni nije ništa niklo već tjedan i pol al ja je još uvijek držim u nadi da će niknut.. evo molila bih sve savjete i iskustva :)
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 14:07
Zdenifich moze ti proc i do 3 mj do nicanja asparagusa
Na vrh
zdenifisch View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zdenifisch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 15:14
ok, hvala. Sad bar znam koliko još trebam čekati. Ja sam več mislila da nema nade za nih :)
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 15:21
lijepi primerci asparagusa,
vole puno vode,sunca i ljubavi.
Slikati ću svoje pa ih pokazati,stari (25 GOD.)
Na vrh
zdenifisch View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zdenifisch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 23:55
prekrasna je ;)
Ja se nadam da će i moja takva bit uskoro...
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 21:02
Draga Zdenifisch,
biti će i  tebi takav,stavi malo granule gnoja,i dobro zalijevaj,asparagus ti
mora biti na suncu.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 13:04
evo i mog
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 18:46


Ovog proljeća sam ga razrezala jer je već bila tijesna posuda pa još nije velik narastao.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2011 u 00:34

Orezuje li se ovaj asparagus kao Milicin? Mome su duge grane i nije mi lijep, htjela bih da je malo gušći. Hoću li pogriješitiako to napravim i kada da to učinim?

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2011 u 09:09
Ja obično orezujem prije spremanja u podrum. Pokrijem ga s nekoliko slojeva novina i zavežem da mi rano ne potjera nove  grane. Ponekad potjera i probiju novine i te budu dosta dugačke ali kad ga iznesem iz podruma nisu više lijepe , budu neke drvenaste.Ako ne orezujem svi listići - iglice , požute otpadnu  i ne bude lijepo. U proljeće ga i po potrebi razdijelim, rasiječem ako je tijesna posuda.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2011 u 17:07
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2011 u 18:34
Ovo je moj na balkonu slikan pred par dana


Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 21:38
I ovo je jedna vrsta asparagusa
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 07:26
dmirce ova tvoja mi je novost, takvu još nisam vidjela uživo



Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 17:42
Natalija ovo je samo beba onaj stariji i nestane u objektiv,ali probat ću nekako da ga ubacim i još nešto ima nevjerojatno čvrste bodlje.A možeš pogledati kod Shashe u lisnodekorativnim biljkama jer tamo je njen asparagus veoma ljep i velik.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 00:33
Moj asparagus stoji ljeti i zimi na balkonu, na zidnoj polici.
Ljeti mu je dosta vruće, tako da nije lijep kao lorin.

Teti je stajao u kuhinji na frižideru.
Ona ga je svaki put zimi porezala i pustio bi jako puno šparuga, pa bi postao bujniji i veći nego prije.
Probat ću ga ove zime i ja orezati.         smile127

pozdrav s mora

Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 21:42
Ja moj asparagus sasjećem u proljeće kad vidim koliko ima suhih grana s tim da ovaj moj na slici ne sjećem,a ni tzv,šumicu.Ovaj nikad nešišam
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 11:10
može li mi netko pomoći.jednom sam u zoo-vrtu vidjela puzavu biljku punu naranđastih cvijetića.bila je prekrasna.već ju godinama tražim i ne mogu nigdje naći
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,316 sekundi.