Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Asparagus - Ukrasne šparoga
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Asparagus - Ukrasne šparoga

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 18:32
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 12:54
ajama dobro došla na CIF
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 21:14
dijeljenje asparagusa - kako?
istresem biljku iz tegle i onda je prstima razdvojim na pola, valjda...

muče me oni gomoljčići, to je sve isprepleteno, strah me da ne pokidam koji "vitalni" dio Confused
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 21:54
Natalija, baš tako, istreseš i razrežeš korijenje. Ništa se ne brini, neće im ništa naštetiti dijeljenje. Ja sam moje sjekirom rasjekla jer je bilo sve isprepleteno i tvrdo pa drugačije nisam mogla razrezati.Često puta kad ih dijelim ako imaju previše gomolja i dio tih gomolja otkinem  jer oni za čas narastu i ispune teglu.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 22:01
milice hvala ti smile75

znaš da sam već dobila savjet "sjekirom", ali sam mislila da me zeza

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 22:11
Natalija, ako ti nije tako jako tvrdo korjenje ti ne moraš sjekirom ali vjeruj ako režeš nekim nožem, taj mora biti poveći i dobro oštar da to uspiješ razrezati. Zapravo sve ovisi o veličini posude u kojoj je bio pa je toliko i korjenja.
Ako ih ne presađujem svake godine dogodi se da nema više ni malo zemlje u posudi, samo korjenje a to nije dobro za biljku, mora imati zemlju.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 10:17
U pravu si milice,meni bilo žao bilo što rezati i nakon par god postala tako sitna otužna da mi je bilo još žalije, natalija alat u ruke i vidićeš rezultat
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 10:32
cure kad več pričate o  asperagusima  jeli kojoj poznat asperagus izgleda kao lisičiji  a .desinflorus meyerip zove se pravim ime
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 11:27
Sjemenke asparagusa posijane,jesam li uranila?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 11:32
 Anđelkad, mislim da nisi uranila i da je najbolje ako se može što prije sjeme posijati čim ga se ubere. Tada najbolje niče. Što duže čekaš ima manje izgleda da će brzo izrasti. Dosta vremena treba da izraste. To je moje iskustvo, možda netko ima drugačije.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 11:38
...sijanje asparagusa????
Znači, one crvene bobice su zrele sjemenke???
Dal treba skinuti tu opnu ili sam tak staviti u zemlju????
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 13:10
Lovro, crvene bobice su sjeme. Trebaš pričekati da budu mekane te crvene bobice i onda ih nježno malo zgnječiš sa dva prsta da se opna pukne i staviš u posudu  sa zemljom.Trebaš držati umjereno vlažno ili možda pokriti folijom dok se pojavi biljčica. Možeš u jednu posudu staviti  više sjemenkica pa poslije presadiš. One kad su dobro zrele počnu i same otpadati. Ne moraš čekati da otpadnu , ubereš ih kad se zrele.

Ja sam sadila zajedno s opnom ali malo zgnječenom, toliko da se otvori.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 14:16
Hvala! Baš ću probati!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 14:17
Ja stavila sa opnom,nisam gnječila ništa bile su mekane valda od leda
Ako sjemenke nisu promrzle niknut će bez problema
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 23:51
Da slažem se i ja s vama jer sjeme asparagusa je vrlo zahvalno i lako niče evo ima ga i kod mene.
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 14:13
Bože moj ovo i čokete (pelargonije zonale) su bilo cviće moje majke kojoj su baš uspjevali. Mi asparagus zovemo "vija", bilo ih je toliko da nisam znala kud s njima. Malo po malo ja sam to podilila ili skroz zanemarila i danas nemam nijedne. Kao šta je jednom rekla OTOK te nazovi obićne biljke smo bacili negdi u prikrajak a počasna mista dali smo nekim novim (modernim) biljkama.
Učinit ću sve da ponovo u mom dvoru caruje "vija"!
Baška Voda
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 22:12
Ja sam asparagus nasljedio od mojih i oni su ga imali pa tako i ja nastavio sa tradiciom nikad ga nisam ni zaboravio iako malo preko zime izbugi iglice i napravi smeče u prolječe se ponovno ozeleni.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 22:33
super su vam i ja bi ga htjela jer me on podsjeca na majku,al ne ide mi ,imala jednoga i otiso mi,posusio se...sva mjesa uz prozor zauzeli kaktusi i sukulneti tako da mi on bio negdje u kutu i propo Confused
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 22:43
Ja posijala bobice,nadam se da će niknuti.Jedan pitarić rezerviram za tebe Kamenjar odmah po nicanju!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 07:27
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

super su vam i ja bi ga htjela jer me on podsjeca na majku,al ne ide mi ,imala jednoga i otiso mi,posusio se...sva mjesa uz prozor zauzeli kaktusi i sukulneti tako da mi on bio negdje u kutu i propo Confused


ma baš bi,
kako moj zimuje vani, kod tebe će i bolje, zimi je dovoljno da ga skloniš na skale, a kad otopli s njim vani, na sunce, o granu masline Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.