Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dvokomponentni lak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dvokomponentni lak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
TeaFlower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaFlower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 21:22
Zdravo svima.
Nedavno sam pocela da se bavim dekupazom i zainteresovala sam se i za cracle. Kupila sam Stamperia Crackle Sottile-lak i radila sve po uputstvu ali mi je cracel ispao jako mali i sitan. Gledala sam po raznim formima primere i kako je nekima ispao velik i krupan. Neki su savetovali da se step 2 nanese u debljem sloju, naravno i to sam probala i nista. Probala sam sve moguce konbinacije i prvi sloj da bude deblji a drugi tanji i oba da su tanja i oba deblja... Probala sam i cetkicu da vucem samo u jednom pravcu i u raznim pravcima. Radove nisam susila fenom nego su se susili u sobi .Da li me mozete posavetovati u cemu gresim ili da li je to mozda do proizvodjaca ili postoji neka caka? Prosto je nemoguce da nekima sa istim lakom ispadnu fine i velike pukotine a da meni recimo svaku put budu bas jako sitne, male kao paucina. Sa nadom da cete mi odgovoriti , srdacno vas pozdravlja Tea

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 22:33
Tea, Stamperijin Sottile ti i daje nježne tanke pukotine u koje se najbolje utrljava uljana boja. Za šire pukotin trebaš kupiti Stamperijin 2k Medium lak.
Na vrh
TeaFlower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaFlower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 18:33
Mima 35, hvala ti na odgovoru. Znaci tako. Gledala sam ja i po raznim forunima ali mi se cini da su neki rekli da je sa medijum dobijaju dublje pukotina a sa sottilom plice. E sad neki su prikazivali radove i napisali da su radili sa sottilom a bas su ispale lepe, velike. Ali mozda si i u pravu. Probacu i medium ,moguce je da cu sa njim postici ono sto zelim. Hvala ti sto si mi otovrila oci Embarrassed
Na vrh
anastojakovic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastojakovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 17:36
Devjke, ja imam drugi problem sa dvokomponentnim lakom. Super ispuca i sve bude u redu do nanosenja laka na kraju,akrilnog ,naravno. Onda se samo useceri. Nekad manje,nekad vise. Ne znam zasto.
Na vrh
anastojakovic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastojakovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 17:38
Meni su rekli da se nikad ne yna kako ce da ispuca. Ja sam probala Cadence i super je. Nemoj da ja susis fenom ili tako nesto. Pusti ga da se prirodno.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 19:34
Ana, vjerovatno taj lak moraš lakirati s lakom na nitro bazi. Ja obično kupim bezbojni autolak u spreju i s tim pošpricam. Prvi sloj laka pošpricam vrlo lagano, pustim da se osuši i onda drugi sloj pošpricam obilnije. Imaš dvije vrste autolakova u spreju, mat i sjajni.
Na vrh
anastojakovic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastojakovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 21:14
Znam za lak u spreju,nego kad njim lakiram, uvek imam utisak da nije dovoljno lakirano. Hvala.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 22:45
I meni se original akrilni lak u spreju iz hobby dućana čini nekako slabašan ali auto lak ti sigurno dobro zaštiti, pa konačno i auti su izloženi vodi, suncu i hladnoći pa laku ne bude ništa.
Na vrh
Mrvica.jaca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Ožujak 2014
Lokacija: Tuzla
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mrvica.jaca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 00:21
Drage nova sam u ovome svemu, pa sam zaludena krekle lakom medutim ne ide mi nikako ...
Kupila sam dvokomponentni lak artdeco na njemu nema nikako uputstvo sem da se susi 12 sati step 1 pa onda step 2 .
Pokusavala sam na razne nacine , da utrljam pa da mazem cetkicom pa da ne prelazi dva puta isto mjesto , pa nema sta  nisam probala . Problem sa step 1 jeste kada se susi vidim da se kao skoncentrise na jedno mjesto kao da se skupi pa je negdje gusce negdje rjede a ja nanijela cetkicom jednako i provjerila da je jednako. Molim savjet !???
Drugi problem, uzela sam kao step 2 saten bez boju, kada je nanesem ispadne kao da salvete nema uopste jer je prekrije cijelu, lak ne isouca ili ispuca na jednom djelu na drugom ne pa tako sve. Saten bez boja je lijepa ali mozda previse nanesem neznam stvarno. Molim za savjet ?
Na vrh
zeljka32 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: čakovec
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zeljka32 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 16:50
pozz svima
nova sam na forumu i od nedavno se bavim s decoupage-om
nabavila sam 2k lak za raspucavanje nb hobby line faza 1 i faza 2
i ne uspjevam dobiti pukotine
pomoć?CryCryCry
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 19:39
najbolje da opises kako si tocno radila?
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 19:54
Originalno poslano od člana Mrvica.jaca Mrvica.jaca napisao:



Drugi problem, uzela sam kao step 2 saten bez boju, kada je nanesem ispadne kao da salvete nema uopste jer je prekrije cijelu, lak ne isouca ili ispuca na jednom djelu na drugom ne pa tako sve.


Mrvica.jaca, ako jos pratis temu, po ovome sto si opisala meni se cini kao da koristis jednokomponentni lak za raspucavanje, kod 2k imas 2 medija u bocicama, a ako koristis boju preko obicnog crackle laka onda salveta ide na kraju...
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
zeljka32 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: čakovec
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zeljka32 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2014 u 23:23
Hvala ti na brzom odgovoru i sto si mi ponudila svoju pomoč. Probala sam svasta sa tim krlek lakom step 1 i step 2 probala sam raditi i na stiroporu prvo sam podlogu namazala sa akrilnom bojom stvaila sam bijelu podlogu, boja se posusila tada sam nanjela step1 i dok je posao proziran nanjela sam step2 prvi pokusaj koji je bio uzalud nanjela sam sa kistom tada sam probala na obicnom drvetu nanjela sam opet akrilnu boju pa dok se posusilo nanjela opet step 1 i dok je posato proziran nanjela step 2 ali ovaj put sam utrljavala sa prstim i opet nista u kratkom nema sto nisam probala. Ocajna sam jer ne mogu dobiti te predivne pukotine a vise neznam kako raditi i u cemu je kvaka unaprijed se zahvaljujem.
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2014 u 07:36
a salvetu nisi stavljala? ide ti boja, salveta, step1, step2 i onda popunjavas pukotine uljem (ili prahom)
ako si za podlogu imala samo bijelu boju pukotine su se vjerovatno pojavile ali se nisu vidjele.
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2014 u 07:54
ako si htjela samo pukotine na boji onda radis drugacije, ide tamna boja za podlogu, obicni cracle pa svijetla boja. Tada se na svijetloj boji pojave pukotine kroz koje se vidi tamna boja.
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
zeljka32 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: čakovec
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zeljka32 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2014 u 12:45
Hvala ti na brzom odgovoru probala sam i salvetom ali tako sto sam na salvetu stavila prvo crnu boju dok se boja posusila podloga je bila crne boje, radila sam sa akrilnom crnom bojom, tada sam premazala sa step 1 dok se osusilo stavila sam step 2 ali nisam koristila uljanu boju niti prah jedino sto sam probala probala sam sa zamjenskim materijalom.sto sam procitala na foromu sa sjenilom i sa boksom od cipela ali mi se opet nisu pojavile pukotine. Ljep pozdrav i nadam se da cemo uspjeti i sa mojim pukotinama
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2014 u 14:40
Nisam sigurna da sam shvatila sto si tocno radila ali ovako: sto god koristis za popunjavanje pukotina, pazi da bude u kontrastnoj boji spram podloge. Ako ti pukotine ne uspjevaju, moguce je i da je previsoka vlaga u prostoriji gdje radis. Ovdje ti je jedan link na stranice lumosa, gdje lijepo objasnjavaju postupak s razlicitim vrstama lakova:
http://www.lumos.hr/antik.htm
Nadam se da ces uspjeti.
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
zeljka32 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: čakovec
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zeljka32 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2014 u 16:00
Hvala ti na pomoci i vala na linku budem jos isprobavla pa mozda uspijem nakon toliko pokusaja ljep pozdrav
Na vrh
Hank10 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Rujan 2015
Lokacija: Varazdin
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hank10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2015 u 09:33
http://www.bacelic.hr/artikl/hammerite-efekt-crni-0-75/4715 - http://www.bacelic.hr/artikl/hammerite-efekt-crni-0-75/4715  .. pokusaj ovdje, mozda nađeš nešto.. ili prelistaj stranicu.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.