Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Decoupage na staklenim tanjurima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Decoupage na staklenim tanjurima

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Decoupage na staklenim tanjurima
    Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 20:52
sva svoja pitanja ili tutoriale o radu na staklenim tanjurima postavljajte ovdje
 
kad tutoriale koje pronađete na net-u stavljate na forum obavezno navedite stranicu sa koje prenosite ili još bolje stavite samo link na tu stranicu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 21:53
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 10:13
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 11:17
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 11:46
sto sve vrijedne kreativke nece smislitClap..evo kako jedna od njih plasticnom kesom pravi zanimljive efekte
 
??????????????????????
???????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????

na kraju to ovako izgleda..




preuzeto sa http://decoupage-in.ru/forum/viewtopic.php?f=3&t=7&st=0&sk=t&sd=a&start=120
Na vrh
Maya08 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maya08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 09:47
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 22:30
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2009 u 17:07
Originalno poslano od člana kaća43 kaća43 napisao:

sto sve vrijedne kreativke nece smislitClap..evo kako jedna od njih boja tanjure plasticnom kesom.
 
??????????????????????
???????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????

na kraju to ovako izgleda..




preuzeto sa http://decoupage-in.ru/forum/viewtopic.php?f=3&t=7&st=0&sk=t&sd=a&start=120
 
Ja ne znam da li godine čine svoje, ali ja ovo baš niš ne razumijem, a tanjuri su mrak>! Može li mi neko to objasniti "baš onak"?
ANĐELKA
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 15:43
anđo evo ja cu probat,ovo je sta san skontala iz ono malo slicnosti ruskog i hrvatskog jezika..dakle preklopis kesu po uputama,dva puta u kvadrat,pa jos dva puta na trokut,pa "zavidas"(ovo je bitno zbog nabora koji se nacine,a daju konacni efekat)..odmotas kesu i u sredinu stavis 3-4 blazinice,zamotas ih..tanjur obojas u zeljenu boju,uzmes kesu sa blazinicama i pritiskas sto jace po obojanoj povrsini..pritiskanje mozes ponovit i vise puta na istom mjestu ako iz prve ne uspijes skinit dovoljno boje.ustvari sve ovisi kakav efekat zelis..ova dva tanjura gore imaju razlicite efekte,ja kontam da je upravo razlog to sto je na prvom pritisnuto vise puta na istom mjestu....nakon sto ti se to osusi,bojas drugi sloj,a ta boja ce se vidjeti na mjestima na kojima je kesica napravila rozete.drugi sloj ti moze bit u vise boja,primjer ti je ovaj drugi tanjur..ovdje su za drugi sloj koristene metalik boje,nije uvijet,ali primjetila sam da na vecini tanjura ove kreativke drugi sloj su upravo te boje ili listici u raznim bojama..evo link gdje se mogu vidit ostali tanjuri
http://photofile.name/users/aguilaralina.fotoplenka/140427685/
ja se toplo nadam da sam  dobro pokontala,ako nisan,a ima neko ko je neka me ispraviWink
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 16:42
Originalno poslano od člana kaća43 kaća43 napisao:

anđo evo ja cu probat,ovo je sta san skontala iz ono malo slicnosti ruskog i hrvatskog jezika..dakle preklopis kesu po uputama,dva puta u kvadrat,pa jos dva puta na trokut,pa "zavidas"(ovo je bitno zbog nabora koji se nacine,a daju konacni efekat)..odmotas kesu i u sredinu stavis 3-4 blazinice,zamotas ih..tanjur obojas u zeljenu boju,uzmes kesu sa blazinicama i pritiskas sto jace po obojanoj povrsini..pritiskanje mozes ponovit i vise puta na istom mjestu ako iz prve ne uspijes skinit dovoljno boje.ustvari sve ovisi kakav efekat zelis..ova dva tanjura gore imaju razlicite efekte,ja kontam da je upravo razlog to sto je na prvom pritisnuto vise puta na istom mjestu....nakon sto ti se to osusi,bojas drugi sloj,a ta boja ce se vidjeti na mjestima na kojima je kesica napravila rozete.drugi sloj ti moze bit u vise boja,primjer ti je ovaj drugi tanjur..ovdje su za drugi sloj koristene metalik boje,nije uvijet,ali primjetila sam da na vecini tanjura ove kreativke drugi sloj su upravo te boje ili listici u raznim bojama..evo link gdje se mogu vidit ostali tanjuri
http://photofile.name/users/aguilaralina.fotoplenka/140427685/
ja se toplo nadam da sam  dobro pokontala,ako nisan,a ima neko ko je neka me ispraviWink
 
Ma sve je to meni donekle jasno. Sve do odnih blazinica. Kad ih staviš u vrećicu onda se ona izravna, zar ne? Kako onda dobiti te reljefe i kolko onda boje moraš staviti. Ne vjerujem da bi se boja baš toliko mogla skidaati, ali šta je tu je, mora se probatai pa vidjeti. Inače puno ti hvala na objašnjenju. smile71
ANĐELKA
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 19:41
nista ne brini,vrecica je samo prividno izravnana kad se zamotaju blazinice,ostanu nabori koji naprave reljef..ja sam na brzinu napravila test,i boja se skida bez problema,a bojas normalno ko i svaki drugi tanjur..evo ubacit cu sliku tog mog testa,stvarno san na brzinu radila,i s bojama koje su mi prve pale pod ruku,tako da i nije nesto reprezentativno ispalo..desno je ovo cemu pricamo,zlatnom sam premazala povrsinu i onda utisnula kesicu na to..a lijevo je primjer bojanja sa tom istom kesicom,premazala sam je zlatnom i utisnula na povrsinu..na kraju sam sve poprskala srebrenim sprejom..

Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 20:05
Još uvijek ne znam di griješim, ali cijelo popodne sam isprobavala i ne ispadfa mi tako. Sve je završilo na pranju.Prebojala sam jednom bojom, nakon toga složila vrežicu onako kao si rekla, odmotala je, stavila blazinice, tupkala i onda  mi se poeo na mjestima skidati dio boje i to onako dosta, zatim sam prebojala sve s drugom bojom i ispalo je katastrofa,
ANĐELKA
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 20:05
Kaća ovo ti je super,probat ću prvom prilikom.
Ma ja sam vrećicu koeistila kao četku,ali se ne vidi na onoj vazi da je sva ispikana crnom,smeđom,crvenom i narančastom bojom.Motala sam vrećicu do pola postupka
Na vrh
Mikica74 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 31 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica74 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 19:36
moze li se zlatni lak koristiti preko krakel laka tj.da li ce zlatni lak u spreju ispucati i mogu li preko njega staviti neku akrilnu boju?
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 19:44
Mikica, većina metalik boja se ne može raspucavati, dakle nemoj ih koristiti kao gornji sloj, već kao podlogu preko koje ćeš nanostiti crackle lak, a potom akrilnu boju! Kod stakla je naravno obratno - akrilna boja, lak pa metalik boja! Thumbs%20Up
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Mikica74 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 31 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica74 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 14:08
hvala izzy na odgovoru idem da pokusam...
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 20:32
Na vrh
marinnera View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinnera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 21:52
dobra vecer, za pocetak sve vas lijepo pozdravljam, cure zakon ste, procitala san dosta vasih savjeta i dobro ce mi doci. pogotovo zamjenski(jeftiniji )materijali.kad uhvatim malo više vremena uploadat cu neke svoje radove....
imam jedno pitanje....kad radim decoupage na staklenom tanjuru, nakon sta zalijepim motiv i ljepilo me osusi, nanosim akrilnu boju, boja mi ostaje dosta prozirna i potrebno je vise slojeva nanijeti da bude ok, jel neko zna u cemu je problem?
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 21:57
Marinnera, dobro nam došla! smile73 Da se odmah bacimo na posao! Smile Akrilne boje su same po sebi dosta guste i ne bi se trebale jako prozirati iako je potrebno barem jedno 2 sloja da se staklo "zatvori". Kako nanosiš boje - kistom ili spužvicom? Za staklo je svakako bolje nanositi boju spužvicom... Ima nekih boja koje treba jaaaaako promućkati ili čak promiješati jer se slegnu na dno tube ili bočice - možda je u tome problem? Lupam sad sve što mi pada na pamet... Confused 
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
marinnera View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinnera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 23:24
vecer, boju na staklo uvijek nanosim spužvicom, boja mi je gusta, a mozda triba uvik stavit 2 sloja pa ce bit ok.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.