Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crackle lak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crackle lak

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
LaLuna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LaLuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 20:28
Evo ja sam  prije dva dana kupila boje i lakove i sad to sve probavm.I nikako ne mogu izać na kraj s tim crackle lakom.Meni pukotine ispadaju skroz sitne što izgleda odvratno...čak sam ih uspjela produžit al proširit nikako..tako da sad mi uspjeva napravit jedino duže a uže pukotine.Fakat je odvratno.u čemu griješim????Kako da dobijem veće pukotine tipa ovih na kaćinom radu u gornjem primjeru??Kakav mora bit kist da bi se dobile takve pukotine??Veličina kista??Kakve poteze kistom trebam radit?Je l stvar možda u debljini premaza ili ???molim vas help što prije jer sam htjela izradit neke božićne stvarčice..Božić ide al od mojih pukotina izgleda ništa...:(
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 20:44
ja sam kao i ti..uopce ga ne koristim jer mi ne ispadne kako treba i razocarana sam skroz...a svima ispadaju super...
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 21:22
LaLuna, prvo što mi pada na pamet je nanositi crackle širokim plosnatim kistom.
ali da ne pogađamo reci koji crackle imaš (koji proizvođač) pa će svima biti lakše dati ti savjet. puno nas je i svatko je nešto probao...
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 21:37
Laluna, evo ja ti stavljam sličicu mog rada sa crackle lakom. Radila sam sa par vrsta crackle lakova i uvijek mi ispadnu (bar mi se čini) donekle dobre pukotine. Nanosim ga mekim plosnatim kistom širine oko 2 do 2,5 cm i to samo u potezima lijevo desno ili gore dolje. Ja osobno nanosim ga u kraćim potezima i događa mi e da prelazim po već premazanim dijelovima, ali uspije. Evo sličice.....
 
ANĐELKA
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 22:00
evo i ja ću ti probati još malo pomoći
 
1.primjer
 
ovaj je rađen sa Kraklelee Medium - proizvođač Marabu.
 
2. primjer
 
 
ovo je Cracquelle Medium - proizvođač Hobby line
 
 
 
oba su rađena s istim kistom (plosnati, ne baš premekan, širok oko 1,5 cm).  jako je bitno da su ti potezi uvijek u istom smijeru, znači ideš ili slijeva na desno ili odozgora prema dole. možeš preći ponovo po dijelovima gdje je već nanešen crackle lak ali obavezno u istom smijeru i naravno prije nego se počne sušiti.
na skroz osušeni crackle nanosiš boju - možeš kistom a meni je draže spužvicom (ljepše mi bude). kad nanosiš boju probaj nanositi dosta boje da ne moraš više puta prelaziti po istom mjestu (onda se zna dogoditi da se crackle nekako kao raskvasi pa se sve nešto razmrlja. opet čekaš da se skroz osuši pa onda nanosiš drugu boju koja se vidi kroz pukotine.
ovdje ti je opisano kako se radi kad radiš s doljnje strane staklenih predmeta kao na ovim mojim tanjurima.
znači ide:
1. salveta
2. crackle
3. prva boja
4. druga boja
 
kad radiš s gornje strane predmeta onda je postupak sljedeći:
1. prva boja (koja će se vidjeti kroz pukotine)
2. crackle
3. druga boja
4. salveta
 
 
ovi crackle lakovi ne raspucavaju metalik boje (zlatnu, srebrnu) tako da njih možeš koristiti ako radiš ispod stakla kao 2. boju ili ako radiš na gornjoj strani predmeta kao 1. boju.
 
evo ... nadam se da si uspjela sve pohvatati i da će ti biti od koristi. čekam rezultateWink
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 08:04
Ali ispod ovog prvog je neka svjetlija podloga, jelda?
Inače mi se on više dopada, ja imam ovaj od Hobby line-a...
Sljedeći put planiram sa spužvicom nanositi boju jer pokušavam izbjeći da mi je sve štraftasto, a dosad je bilo tako zbog ravnih poteza kistom...
Anastazija, hvala na lijepom i slikovitom objašnjenju Heart
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 09:16
boju obavezno nanosi spužvicom, puno je lakše i bolje pokriva podlogu nego kist
ANĐELKA
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 09:17
Ma,ne,dobro meni boja prekrije kad ju nanosim kistom, nego su pukotine onda prugaste, tj. doslovce u smjeru kak je premazano crackleom ;)
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 15:53
Originalno poslano od člana kami kami napisao:

Ali ispod ovog prvog je neka svjetlija podloga, jelda?
Inače mi se on više dopada, ja imam ovaj od Hobby line-a...
Sljedeći put planiram sa spužvicom nanositi boju jer pokušavam izbjeći da mi je sve štraftasto, a dosad je bilo tako zbog ravnih poteza kistom...
Anastazija, hvala na lijepom i slikovitom objašnjenju Heart
 
je, kami, na prvom je svjetlija podloga.
 
marabu crackle mi uvijek daje sitnije pukotine od hobby lineovog. za kist i spužvicu si u pravu, puno su ljepše pukotine i ne budu u smjeru poteza kistom nego baš onako .... kako treba.
 
 
 
Na vrh
LaLuna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LaLuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 15:58
Prvo hvala vam svima na odgovorima...

Sad ste me gurnuli u još veći jad ovim slikama =) tako su lijepe a ja ne mogu napravit ni stoti dio toga =(

Evo ovako ...koristim ovaj lak i plosnati kist veličine 12(oko 2 cm) od umjetnih vlakana.S njim sam radila ove radove na slikama.







Kuglica mi zapravo i nije ispala tako strašno, nisam posve zadovoljna ali mi se iapk sviđa, ali tanjurić i čašica za svijeću su mi totalna katastrofa =( Čašica je promjera 6 cm, a tanjurić 11 cm, sad si vi to zamislite u pravoj veličini pa si onda možete mislit kolko su male te pukotine...Kupila sam jedan veći tanjur koji sam imala namjeru ukrasit najbolje što mogu, al me te pukotine zezaju pa se ne usudim ić na njega da ga ne pokvarim.Zato sam uzela kartončić i na njemu probavala s različitim kistovima, različitom debljinom premaza, različitim smjerovima, s razmazivanjem i bez razmazivanja laka i boje...ništa..


Ovim zaokruženim pokušajem sam čak i prilično zadovoljna, da mi svaki put ispadne tako bila bi sretna, al ovi ostali pokušaji ničemu ne valjaju, ko se ne složi samnom taj vjerovatno nema oči=))) Taj zaokruženi mi je ispo jednom tako dobro i nikad više..nema šanse da ga ponovim, probala sam razne kombinacije, mokre kistove, suhe kistove, različite veličine... .ništa pa ništaTono se vidi kako mi lak puca onako kako su trag ostavljale dlačice kista u prugama a ne onako u krpicama, a ja bi htjela i da su mi te krpice bijele boje veće isto ko i pukotine između njih..ah puste
želje.Vidim gore na slikama (Anastazija, prva slika) da su pukotine i krpice također sitnije s marabuovim lakom nego s ovim drugim, da nije onda stvar u laku???al opet su te pukotine iako su sitnije ispale veće nego moje, a o ljepoti da ne pričamo...Niš mi nije jasno =/ 
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 16:40

kuglica je skroz dobra,a tanjurić i čašica i nisu baš toliko stravični kako sam mislila dok sam čitala šta si napisala a dok još nisam vidjela slike. mislilm da bi sve daleko bolje izgledalo da je boja nanošena spužvicom. njom se puno ravnomjernije može nanijeti boja, a ovako ti tamo gdje potez kista počinje ostaje više boje i kako povlačiš kist sloj boje je sve tanji.

na ovom zaokruženom pokušaju se vidi da je sloj boje ujednačen i zato je dobro ispalo.
i nikako nemoj nanositi crackle sa mokrim kistom, a ni mokrom spužvicom boju. spužvica mora biti mokra od boje a ne od vode.
i sigurno je fora i u laku. s marabuovim nikada nećeš dobiti onako krupne pukotine kao na drugom tanjuru.
ajde sad spužvicu u ruke i vježbaj, nemoj odustati ali nemoj se ni opterećivati da mora sve biti gotovo do Božića. bit će Božić i sljedeće godine, a do tada ćeš ne savladati, nego usavršiti crackle... i još puno toga. samo polako...
Na vrh
LaLuna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LaLuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 16:55
Hvala ti na odgovoru =) ne moraš me tješit, sve izgleda katastrofa =) ko da je neko malo dijete maljalo =) Sad ću opet uzet kartončić i vježbat, a spužvicu nemam još, moram je sutra kupit, danas ću probat s nekom improviziranom i još ću moalo pokušavat s kistom da vidim kaj ću od svega toga dobit.A sutra lijepo u dućan po drugi lak jer one velike pukotine su mi fantastične.Hvala ti još jednom na odgovoru,a i svima ostalima.
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 17:02

uzmi jednu spužvicu s kojom suđe pereš i izreži na manje komade i koristi onu finiju stranu. ne mora to biti neka specijalna spužva...  

sretno! i čekam te...
Na vrh
LaLuna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LaLuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 17:05
Hvala ...samo daj Bože da ti budem imala šta pokazat =))
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 20:50
sad sam sve procitala i moram priznat da je u laku greska..ja imam isti takav kao laluna i sad sam razocarana skroz...2 rada koja sam radila s njim su totalna katastrofa...doduse ne kuzi se jer svi misle da je tako mazano...nema veze...steta sto sam vec narucila i kupila sve sta mi je trebalo...do iduce narudzbe nista...ja se mucila kao i laluna i uvijek uzas...al sad sam si zapisala lijepo pa kad kupim novi cracle javim dali sam uspijela ili je od mene propali slucaj...
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 21:15
maslacak jesi radila sa kistom ili spuzvicom?kod lalune mi se cini jedini problem to sto je radila kistom,ne vjerujem da je u laku greskaWink
a jeli netko probao krakl koji se moze nanosit u svim smjerovima,ja sam ga kupila ali jos nisam s njim radila..puno vise mi se sviđaju pukotine kod tog krakla nego kod "obicnog",bar sto sam vidjela po netu,pa toplo preporucamWink
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 21:57
nije problem u Marabuovom laku, jednostavno je takav i takve pukotine daje. ali ako hoćete krupnije krpice (kako ih je LaLuna savršeno nazvala) onda Hobby line
 
kaća kakav je to što se maže u svim smjerovima. ajde nam stavi sliku da znamo prepoznati po ambalaži kad ga vidimo u nekom hobby dućanu.
a ima i nekakav crackle u spreju... zna netko nešto o tome?
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 22:25
Kupila sam i ja taj crackle koji ide u svim smjerovima, Vivin (ima ga samo u MegaColoru zasad) i nisam ga još probala, kao i Kaća... Nekako zazirem od tih crackle jednokomponentnih jer sam imala loše početničko iskustvo... Čekam pravu priliku da se suočim sa svojim strahovima i traumama! Embarrassed
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 22:34
a ja sam probala i kistom i spuzvicom..ona moja boca ljubicasta je s tim lakom i jako sam razocarana izgledom al ok...a meni je tesko nabavljati kad nisam iz zg...a nije mi bas fora narucivat po jednu stvar od nekud...skupa je postarina...a za drugi cracle nisam znala i narucila sam u nb taj koji imaju ...a sad sta cu s njim...stoji i ceka bolja vremena...
mucim muku i sa nabavkom kutijica...ma kad zivis u malom mjestu mozes se f**kat...smile42
Na vrh
cleopatra View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cleopatra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 08:29
Cure moje, lijepi pozdrav, mene već dugo nije bilo k vama, ali pratim vas usput kad stignem, i moram priznati da sve redom imate predivne radove. .znam da će se novije članice i zapitati tko sam,ali starije me znaju. .nadam se da ću uskoro nać vremena pa podjelit s vama neke novije radove. .nadam se da nije greška što sam se sad ovdje raspisala ali da obavim sve u jednom. .jer vidjeh da vas muči crackle lak i ja vam mogu sa sigurnošću potvrdit da je stvar samo u proizvođaču. .hobby line ima definitivno veće pukotine i ljepše izgleda. .i definitivno spužvica a ne kist, osim ako baš želite kist. .smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.