Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crackle lak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crackle lak

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 08:37
Pozdrav cleopatro :)
Utješila si me sad jer imam hobby line-ov, a baš sam se divila ovom marabuovom jer mi moj puca ko lud, ful tanki sloj trebam za sitne pukotine...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cleopatra View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cleopatra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 09:34
Originalno poslano od člana kami kami napisao:

Pozdrav cleopatro :)
Utješila si me sad jer imam hobby line-ov, a baš sam se divila ovom marabuovom jer mi moj puca ko lud, ful tanki sloj trebam za sitne pukotine...
Drago mi je ako sam pomogla. .a ako želiš sitne pukotine možeš ih dobit i sa hobby line-ovim, samo više puta prođi spužvicom po istom mjestu, ali ne s malo boje već s dosta boje. .nadam se da si skužila što mislim.
Na vrh
LaLuna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LaLuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 16:32
Ja sam odlučila ...kupit ću novi lak i to je to...šteta što sam tek sad skužila da je subota pa moram čekat ponedjeljak Tongue a i ja sam probala i spužvicom i kistom...s kistom mi je nekako lakše..ne znam možda je stvar vježbe..al meni sa spužvicom ostanu onako male izbočine sitne kako sam tapkala spužvicom a ako to probam zagladit onda mi ostanu ravni tragovi gori nego kistom.Probat ću još vježbat s oboje ..pa valjda će me krenut jednom =)
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 23:11

ako misliš na sitne mjehuriće koji ti ostanu kad tapkaš spužvicom to lako riješiš tako da potpuno suhom spužvicom ponovo lagano potapkaš.

i svakako da je i ovo, kao i mnoge druge stvari u životu, samo stvar prakse....
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2009 u 20:01
Originalno poslano od člana cleopatra cleopatra napisao:

Cure moje, lijepi pozdrav, mene već dugo nije bilo k vama, ali pratim vas usput kad stignem, i moram priznati da sve redom imate predivne radove. .znam da će se novije članice i zapitati tko sam,ali starije me znaju. .nadam se da ću uskoro nać vremena pa podjelit s vama neke novije radove. .nadam se da nije greška što sam se sad ovdje raspisala ali da obavim sve u jednom. .jer vidjeh da vas muči crackle lak i ja vam mogu sa sigurnošću potvrdit da je stvar samo u proizvođaču. .hobby line ima definitivno veće pukotine i ljepše izgleda. .i definitivno spužvica a ne kist, osim ako baš želite kist. .smile79

cleo saljem ti topli pozdrav,drago mi te opet viditsmile79
Na vrh
just me View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje just me Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2009 u 23:25
curke molila bi pomoc,kupila sam crakle lak na kojem pise - cracking varnish - craquele proizvodjac je hobby art iz italije. i radila sma po uputama,znaci prvo sam nanjela na drvenu plocicu tamno zelenu boju -koja nije akrilna i na nju sam nanjela bijelu akrilnu boja i na to crakle lak..i nije mi bas nista popucalo..radila sam vec 2 puta i nista..tako d ane znam u cemu grijesim pa ako moze pomoc? inace ovaj lak nisam kupila u hobby art ducanu nego u knjizari koja drzi pribor za decoupage,malo je drugaciji nego oni iz hobby ducana koje sma gledala..sad mi stvarno nije jasno zasto to meni nece popucat i u cemu grijesim? Cry
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2009 u 23:36
radila si pogrešnim redom....prvo nanesi tamniju boju pa kad se ona osuši nanesi crackle lak
i tek kad se on dobro osuši onda nanesi svijetlu boju
Na vrh
cleopatra View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cleopatra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2009 u 08:21
Originalno poslano od člana kaća43 kaća43 napisao:

Originalno poslano od člana cleopatra cleopatra napisao:

Cure moje, lijepi pozdrav, mene već dugo nije bilo k vama, ali pratim vas usput kad stignem, i moram priznati da sve redom imate predivne radove. .znam da će se novije članice i zapitati tko sam,ali starije me znaju. .nadam se da ću uskoro nać vremena pa podjelit s vama neke novije radove. .nadam se da nije greška što sam se sad ovdje raspisala ali da obavim sve u jednom. .jer vidjeh da vas muči crackle lak i ja vam mogu sa sigurnošću potvrdit da je stvar samo u proizvođaču. .hobby line ima definitivno veće pukotine i ljepše izgleda. .i definitivno spužvica a ne kist, osim ako baš želite kist. .smile79

cleo saljem ti topli pozdrav,drago mi te opet viditsmile79
Hvala ti draga, pozdrav i tebi . .smile78
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2009 u 10:49
Meni je najbolji crackle lak od Stamperie, više je tekući, lako se razmazuje i što je najvažnije ne mora se nanositi u istom smjeru.
Do sada mi nije nikada omanuo, a pukotine ovise o debljini boje koja se na njega nanosi.
osobno najviše volim boju nanositi spužvicom, ali to je već stvar ukusa.
Na vrh
Mikica74 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 31 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica74 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2009 u 20:44
da li je neko na krakle lak probao nanositi boju u spreju?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2009 u 21:01
Mikice crackle lak raspucava samo akrilne boje /na bazi vode/ a nisam dosad naišla na nijednu boju u spreju koja je akrilna...
Na vrh
katarina77 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katarina77 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 13:10
evo i mene malo da se ubacim. Ovak ja danas radila neki tanjurek a taj lak za raspucavanje mi se jako sviđa i naravno nisam ga imala ljepo sam uzela skalper i potezala nepravilne crte i mogu reč da čak ne izgleda loše ak se nekome da neka proba...
decoupage je čista ovisnost, kada kreneš neznaš stat
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.