Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Decoupage na namještaju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Decoupage na namještaju

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
ella16 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella16 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Decoupage na namještaju
    Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 23:11
imam jedan stolić za tv (smeđi) koji bi obojala.. Tražim koji bi to materijal bio i čini mi se da je ultrapas.. Vidim da ste tu pisale o njemu.. Jel netko možda pokušao to samo malo pošmirglati pa na to akrilna i lak.. Čini mi se da to baš nebi išlo :-)
Zagreb - zapad
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 02:30
Hvala na info.Poslužio je običan benzin.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 19:00

bitumen možeš razrijediti sa specijalnim benzinom
koji se zove White Spirit...
proizvodi ga INA, pod nazivom Specijalni benzin SB130/215...

a imaš i baš namjenski White Spirit,
koji se koristi u slikarstvu i sličnom:



ima ga u NB hobby artu...
75ml je 31 kn...

nadam se da ti je ovo
barem malo pomoglo... Smile


učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 09:15
Ima li ko ideju s čim razrijediti bitumen da bude svjetliji?Uljem,blendingom,razređivačem, (Niveom Tongue )... ili ??
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
ivka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 09:18
Pozdrav curke:)!Ja sam nova i početnica u ovoj tehnici,zanima me da li je nužno nakon što pofarbam određeni drveni predmet i ukrasim,lakirati ga zaštitom,meni izgleda sasvim ok bez zaštite,da li će i tako izdržati,molim vaš savjet:)?
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 10:36
Jelcek,
drvo ne možeš bojati s jupolom već ili s bojama za drvo ili s akrilnim bojama.
Akrilne boje su ti boje za fasadu (fasadex ili fasena) i boje za beton i njih možeš miješati s dipi pigmentima.
Možeš kupiti i akrilne boje u hobi dućanima ili su one znatno skuplje (ja od orginala kupujem samo crvenu i crnu jer njih ne mogu dobiti miješanjem s dipijem).
Drvofiks nije boja već ljepilo i s njim lijepiš salvetu na prethodno obojanu podlogu.
Na vrh
Jelcek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelcek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 08:53
Pozdrav!
Oduševljena sam vašim radovima i jako bih se zeljela okušati u bavljenju ovim hobijem. Posebno me interesira rad na namještaju.
Imam jedno pitanje, obzirom mi nisu jasne vrste boja koje idu na drvo.
Da li se moze koristiti boja kojom se farbaju zidovi, npr. Jupol ili treba kupiti baš za drvo?Confused
Onda Drvofix, to se koristi kao prva boja na koju ide salveta ili ona koja ide na salvetu, odnosno da li je to boja ili lak?
Negdje sam pročitala da se u Drvofix moze umiješati malo Dipi pigmenta?!
Ako bi mi netko htio napisati koje boje da kupim npr. u Baumaxu, bila bih vam jako zahvalna!LOL

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 12:08
Sorry,ja kao da sam pala s marsa.Radi se o salvetama na mediapanu.A ovu foru s peglom bi bilo dobro probati.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 12:04
Originalno poslano od člana Kiki-ko? Kiki-ko? napisao:

Ne treba.Riješeno.Ispalo je dobro.
Imam reklamaciju.Djelomično se ogulilo.Vjerovatno će sad raditi fini šmirgl i kvalitetnije lak-ljepilo.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
SandraST View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Gabon
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SandraST Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 20:30
ja sam probala ultraplast i staru boju skidati vrućom peglom preko papira za pečenje, a onda dok je još vruće, ostrugala zidarskom špatulom, ide nekako, lakše od brušenja...
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 10:30
Fen je super ideja.Probala.Smekša stare namaze uljane boje.Sa špatulom se skinu do drva vrlo lako.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
vezla View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vezla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 13:55
Našla sam interesantan blog:
http://designdazzle.blogspot.com/2010/01/decoupaged-furniture.html
Na vrh
vezla View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vezla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 13:34
Ultrapas je plastična debnja folija, nesavitljiva, kod skidanja puca i lomi se. Kada se skine sa fenom ljepilo se mora ostrugati - ošmirglati. Obično je ispod toda kvalitetno drvo. Tehnika se rabila šezresetih i sedamdesetih godina pr. st. Stolari privatnici su je postavljali ljepljenjem i valjanjem. Tu je lakše skinuti sa fenom od onih industrijskih stavljenih. Napravila sam to sa dva stola, ali nedajbože da ostane komadićak jer se onda pod vlagom nadigne. Treba skinuti sve i ošmirglati. U to vrijeme je sve osim pravog drva bilo skupo tako da ako je stari namještaj sigurno je ispod drvo.
Na vrh
lilana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: Yemen
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 20:03
Iskreno da ti kazem nemam pojma koja je farba bila,jer te su stolice stare bar trideset godina.naravno drvo je pravo i cvrsto takve danas kostaju bas puno.Boja je bila veoma sjajna i sigurno kvalitetna kad je opstala tolike godine, no ipak se negde i izgulila,ali posto su bile crne nisu mi se svidjale.Fenom mozes skidati sve boje jer je bas namenjen tome.Zaboravila sam da ti kazem ako budes radila sa fenom,radi na otvorenom prostoru jer boja koja se zagreva malo smrdi ali nije nista strasno u odnosu na hemikalije i prasinu.Nikakva maska ti nije potrebna.Ajd javi kako se uradila i srecno.
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 22:06
Raspitat ću se, ali što se šmirglanja tiče, ručno šmirglanje minimalno koristim,
osim kao završna faza ili u nekim brusilici nedostupnim dijelovima namještaja, makar imam i ručnu brusilicu (zakači se papir za nju) tak da i s tim prste sačuvam...
Ovaj stolac koji napadam svim živim ima 3 sloja boje valjda, taj sprej sam 2 put nanosila,
boja se kolko tolko guli, ali sve to treba još dodatno prešmirglati sve mi se čini Confused

Inače dosta starih stolaca zahtijeva malo ili jedva išta početne obrade,
ali ovo kaj je prefarbavano više puta je muka i nauka...

Kak se zove ono čudno plastično kaj imaju gore mnogi stari drveni stolci bez naslona ("kuhinjski")? JeL to ultrapas?
JeL se može neki primer na to nanijeti u slučaju da se to nemre skinuti?


Na vrh
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 18:38
Kami, molim te javi ako kupiš fen, di ga ima i koja je cijena.
Naravno to važi i za sve one koje nešto znaju o tom čudu, jer moji prsti umiru dok se šmirrrrrrrrrrgla!.Wink
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 17:18

Istina, sad se treba odlučiti između kemije, prašine i vatre LOL

Pogledat ću malo cijene tih fenova da ne bi radila s nečim preslabim (kao što je ispalo sa slabijom brusilicom Tongue).
A kakve si vrste boja skidala fenom? Ja sam shvatila da fen skida uljane premaze...
Na vrh
lilana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: Yemen
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 16:59
kami naravno da je vruce moras paziti na prstice ha ha  salim se ma uopste nije problem. Zagrejes deo sklonis fen i satruzes boju.Ma ja sam bas bez problema i nisma se opekla ni malo uradila cetiri stolice.Mislim da je to ipak zdraviji nacin.Mozes zamisliti koje otrove udises sa tim hemikalijama a kada smirglas opet udises prasinu.Ja ti ipak savetujem fen a ti odluci.
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 16:31
E, čula sam i za to, ali to je onda iznimno vruce dok se radi s tim Tongue Baš ću probati pogledati u Bauhausu.
Nabavila sam sprej za skidanje boje (mare Heart), ali to je takva kemija da sam se maskirala kao mumija dok sam s tim radila,
i mislim da kad se potroši više ni neću...
 
Nekako mi najbezopasnija varijanta dođe jaka šmirglalica, tj. brusilica na struju, ali ona onda košta dosta više nego taj fen...
JeL ultrapas ono nešto što liči na plastiku? Kako se to onda uopće skida ili to nema smisla skidati nego je dovoljno malo prešmirglati pa prefarbati
(bez nanošenja primera prije boje)?
Na vrh
vezla View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vezla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 14:33
u Bauhausu se takav fen moze kupiti za stotinjak kuna. Njime se moze dignuti i ultrapas sa povrsina. Naime to je moj problem sa starim namjestajem koji je rucno radjen, ali sav prekriven ultrapasom. Vec sam dio skinula upravo sa fenom. Ispod sam nasla pravo drvo! Spremam se napraviti decoupage pa sam eto tim povodom dosla na forum kako bih sakupila iskustva. Napravila bih jedu vitrinu - koja je sluzila kao mini-bar i dva stola - od kojih jedan za vanjsku nenatkrivenu terasu. Imam jos i 3 komada namjestaja - ormar, viseci element i kistru za posteljinu. Nisam sigurna da li ce zavrsiti na smecu ili cu imati snagu da iz njih nesto smislim. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.