Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Decoupage na namještaju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Decoupage na namještaju

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Decoupage na namještaju
    Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 09:55
moje iskustvo sa namjestajem

sav namjesaj u stanu mi je boje bukve ili tresnje, tj. ...mi je bio, sada je ostalo jos dio hehehe, a radim ovako...

malo posmirglam sve i onda stavljam smedju (ti plavu) ili bilo koju drugu koju zelite da se nazire, nakon susenja voskam, pa stavim bijelu (pomjesano sa malo bez ili ivory, ovisno o inspiraciji) i na kraju ono najljepse, smirglanje :)

koristim akrilne boje na bazi vode, zato sto su me tako ovdje savjetovali i nakon ukrasavanja cvjeticima ili necime ili nicime :) stavljam 3 sloja prozirnog, mat laka...neki lak za tikovinu brodove itd...

a sada jos malo mojih iskustva sto se tice gornje boje (sto je po meni i najbitnije), nakon voskanja, vece povrsine mazem valjkom dva vrlo tanka sloja i zatim jedan tanki sloj kistom, lak koji ide nakon zavrsetka radova bojanjem nanosim istim potezima, u istom smjeru kao sto sam nanosila i zadnji sloj boje da se dobije jako malo neuredan stih, ipak je to shabby, meni znaju rec da sam preuredna za shabby hehe...onda mi ovo ispadne kak se spada ;)

ako nanosim dva sloja kistom onda ispadne previse zabetonirano, predebeli sloj, (a jedan sloj kistom mi ne pokriva dovoljno za moje vidjenje namjestaja) pa se nemre bas smirglat, a samo valjkom dva sloja ispadne super lijepo i glatko...pa je i to opcija, ja sam neke komade namjestaja radila samo valjkom, ona velika komoda, a krevet koji nisam stigla poslikat prije odlaska na GO mi je dva sloja valjkom, jedan kistom i the best je :)

nadam se da sam nekome pomogla mojim iskustvom...kada otkrijem nesto novo svakako pisem :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lunatica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lunatica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 10:01
Originalno poslano od člana plavi cvijet plavi cvijet napisao:

moje iskustvo sa namjestajem

sav namjesaj u stanu mi je boje bukve ili tresnje, tj. ...mi je bio, sada je ostalo jos dio hehehe, a radim ovako...

malo posmirglam sve i onda stavljam smedju (ti plavu) ili bilo koju drugu koju zelite da se nazire, nakon susenja voskam, pa stavim bijelu (pomjesano sa malo bez ili ivory, ovisno o inspiraciji) i na kraju ono najljepse, smirglanje :)

koristim akrilne boje na bazi vode, zato sto su me tako ovdje savjetovali i nakon ukrasavanja cvjeticima ili necime ili nicime :) stavljam 3 sloja prozirnog, mat laka...neki lak za tikovinu brodove itd...

a sada jos malo mojih iskustva sto se tice gornje boje (sto je po meni i najbitnije), nakon voskanja, vece povrsine mazem valjkom dva vrlo tanka sloja i zatim jedan tanki sloj kistom, lak koji ide nakon zavrsetka radova bojanjem nanosim istim potezima, u istom smjeru kao sto sam nanosila i zadnji sloj boje da se dobije jako malo neuredan stih, ipak je to shabby, meni znaju rec da sam preuredna za shabby hehe...onda mi ovo ispadne kak se spada ;)

ako nanosim dva sloja kistom onda ispadne previse zabetonirano, predebeli sloj, (a jedan sloj kistom mi ne pokriva dovoljno za moje vidjenje namjestaja) pa se nemre bas smirglat, a samo valjkom dva sloja ispadne super lijepo i glatko...pa je i to opcija, ja sam neke komade namjestaja radila samo valjkom, ona velika komoda, a krevet koji nisam stigla poslikat prije odlaska na GO mi je dva sloja valjkom, jedan kistom i the best je :)

nadam se da sam nekome pomogla mojim iskustvom...kada otkrijem nesto novo svakako pisem :)


Puno hvala smile211. Super si objasnila
Na vrh
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 11:02
i jos nesto sto se tice voskanja, kada ne zelite da vam padaju veliki komadi, 'krpe'

svijecu stavim u friider (narocito po ovoj vrucini) da se stvrdne i pisem njom po namjestaju kao olovkom, bez prejakog stiskanja, i voskam samo gornjim dijelom, bas kao pisem...ne strugam krvnicki svijecom da se naprave utori u njoj...i da orpadaju komadi parafina :)
Na vrh
gloga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gloga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 19:38
Drage moje, lijepo vas sve pozdrvljam!
Ja sam nova na ovim stranicama iako vas već mjesecima pratim i uživam gledajući vaše radove.
Koristeći vaša iskustva i radove i ja sam se upustila u avanturu uređenja stana na moj način. Dakle, ovako. Jako mi se sviđa shabby i decoupage i općenito taj stari duh koji se na taj način unosi u namještaj i prostor.
Bila sam i na jednoj radionici u našem gradu (izrada Božićnih kuglica) gdje smo brzinski prošli i decoupage i ispucanu tehniku i bla......bla...
Ma da ja tu ne duljim i ne pišem Markove konake idem ja odmah pitati što me zanima. Ja sam zapravo napravila već nekoliko uradaka - više kao proba i igra (poslat ću vam uratke da prosudite), a to su bojanje nekoliko okvira za slike te jedne starinske stolice. Sve sam to prebojala u bež boju - slonove kosti jer mi ona nekako izgleda onako više starinski i toplo. Bojala sam onako kako ste vi uglavnom i opisale samo me jedan detalj zanima: ja sam pri bojanju koristila akrilnu  lak boju- na bazi vode. Zanima me da li je to o.k. ili je ipak bolje koristiti običnu boju pa poslije lakirati. Ovo mi se čini o.k. , iako mi se ponekad zapravo učini da nakon dva sloja laka dobijem malo zabetoniran izgled- kako je plavi cvijet i objasnila. No ja to na kraju još malo sve pošmirglam tako da ipak izgleda malo prirodnije. Dalje, kada govorite o običnoj boji za drvo da li su to one LAZURE za drvo koje ima u dućanima- npr. Belinka .... ???? Jer kad dođeš u dućan pitati, oni te zaista gledaju kao da sam pala s marsa.. Ništ mi ne znaju pomoći.
Naime, ja bih se upustila u bojanje stolića u dnevnoj sobi. Radi se o hrastovom stoliću- smeđe (drvene) boje i jako se bojim Shocked da ga ne uprskam. Zato i pitam ovo oko boja. Bojala bih ga isto u bež boju. Odakle je najbolje krenuti? Možete li me savjetovati?  Hvala i veeelikiiiii poooozdrav! Wink
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 21:11
ciao gloga i dobro došla
akrilna lak boja je odličan izbor za drvo....tako da ne brini nego samo nastavi sa poslom
 
a lazure su odlične za drvo ali ne za ovo što ti želiš jer nema bijelih ili oker lazura....sve su one u smeđim, zelenim, plavim i mahagoni nijansama
a one ne prekrivaju drvo nego ga nijansiraju 
 
Na vrh
gloga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gloga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 22:11
Super Iris, baš ti hvala što si se javila.
Znači, na dobrom sam putu..!smile146
Na vrh
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 11:32
samo da nadodam....malo iskustva, nakon sto je proslo neko vrijeme od kada sam neke komade namjestaja napravila i koriste se...pogotovo mali stolic u dnevnom boravku, normalno podnose prolijevanje, lupanje, mrlje svih vrsta, a nakon toga i ciscenje sredstvima i trljanje...

dakle, dobro je :)
Na vrh
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 11:34
e iris, nasla sam lazure u bijeloj i u svim bojama, ali si sasvim u pravu, one ne pokrivaju, samo malo nijansiraju i prozirne su
Na vrh
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 11:38
gloga - ja kupujem akrilnu boju za drvo na bazi vode...ali nakon zavrsetka svih radnji (farbanje, smirglanje, decoupage, cracle), ako zelis da ti namjestaj bude upotrebljiv moras ga prelakirati mat lakom...ovaj koji sam ja kupila zahtjeva min. 3 sloja, ali stvarno jest mat i truncicu pozuti boju, pa se onda mozes sa njime jos dodatno poigrati i dobiti jos stariji, pohabaniji stih :)
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 11:45
bijela lazura bi bila dobra za neke stvari tako da je dobro što si vidila da ih ima za kupiti....možda ti nekad zatreba....za neku novu ideju Smile....u dućanima gdje sam ja kupovala ih stvarno nema
 
slažem se sa dodatnim lakiranjem namještaja...posebno stolova
ipak je to nešto što je svakodnevno u upotrebi i dobro je da ima bolju zaštitu
a sad....da li mat ili sjajni lak...to je stvar ukusa  
Na vrh
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 12:04
da, da...naravno, to bez daljnjega :)
ali...za shabby, o kojem ovdje pisem, ipak mislim da vise pase mat
Na vrh
dori-st View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 689
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dori-st Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 13:32
Cure pogledajte ovu stranicu, dobri savjeti za rad na namještaju, samo me zbunila s ovim ako je podloga akrilna lak treba da je nitro, nikad oboje akril?
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 13:42
i meni čudno zvuči...ali valjda ona to piše iz svog iskustva
stvarno ne znam
Na vrh
ana_s View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana_s Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 13:42
bok curke..i ja sam nova ovdje...trebala bih malu pomoć kaj se tiče namještaja..imam jedan drveni stolić koji bih htjela iskoristiti za dequpage tehniku al bi željela da mi taj stolić bude vani na terasi..
trebam pomoć...dal ga treba šmirglati, kojom ga bojom premazivati da bude otporan na vremenske uvjete i čime ga po završetku dequpaga zaštiti..hvala na pomoći...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 21:53
ciao ana i dobro došla
 
to je galerija od plavog cvijeta ali se dosta pričalo o bojanju namještaja
 
a ako budeš imala pitanja vrati se ovdje u ovu temu i pitaj
Na vrh
ana_s View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana_s Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 08:28
hvala na infu..budem pogledala pa se javim ak imam još kojih dilema..a kad bude gotovo pokažem vam...
Na vrh
gloga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gloga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 11:55
Bok društvo, zapravo ne znam da li sam na dobrom mjestu, ali evo budući da se radi o laku - sigurno mi netko može pomoći.
Naime, radi se o mom pokušaju bojanja hrastovog stolića u bijelu boju, točnije nekakvu krem ili slonovu kost i to na način da izgleda kao starinski - nešto kao shabby shic tehnika (na kraju sam sve izbrusila). Sve je to o.k. ispalo, obojala sam stol, izbrusila sam ja lijepo rubove i ukrase stola, sva sretna skakutala oko njega i sad mi je ostalo samo - lakiranje! Sitnica Embarrassed ! Tako sam ja mislila. Da, nisam odmah spomenula da sam stolić bojala akrilnim lakom tj. tom bež akrilnom lak bojom. I, dakle, kad sam sve na kraju još jednom izbrusila krenula sam nanositi akrilni mat lak. Međutim, na kraju mi je taj lak ispao grozno Cry. Prvo, nije mi uopće ravnomjerno nanešen. Negdje je površina skroz onako debela i glatka, a negdje hrapava i točno se vidi da lak nije pokrio površinu. Prešla sam lakom 2 puta! Mislila sam da će se to izjednačiti i na kraju ipak biti dobro, no jutros vidim da je sve ostalo isto!! Stol je sav šaren, nekakve nijanse krem boje.... Ima li netko kakav savjet. Molim vas za pomoć! Sad ću ga danas morati opet izbrusiti i početi ponovo s lakiranjem. Samo ne znam odakle da krenem. U čemu je problem? Možda da deblje nanosim ili što?
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 12:06
prvo da te pitam da li si sigurna da imaš bezbojni lak jer ako je bezbojni ne bi se smio viditi....nikad mi se nije dogodilo to da mi se vidi
isprobaj lak na nečem bijelom pa makar na običnom bijelom papiru
ako ne bude prozirno onda imaš krivi lak
 
a drugo da se ne bi vidili tragovi ja lakiram malim valjcima od spužve
imaš ih kupiti u svakom dučanu boja i lakova i nisu skupi
 
Na vrh
gloga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gloga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 12:32
 Ma je, bezbojni je. Nije on promjenio boju, nego je onako, blago cijeli stolić dobio kao tamniju nijansu. To je o.k., no problem mi je veći što je to sve nekako ne jednolično, neuredno. Očito je da nisam ravnomjerno nanosila lak. Da li se lak treba nanijeti u debljem sloju ili što?
Ja sam ti to sve radila sinoć na balkonu. Mislim lakiranje. Dok sam sve obojala i izbrusila, pa osušila, lakiranje je došlo na kraju, a tada se već smračilo pa nisam najbolje ni vidjela kako nanosim.
Lak sam nanosila s penzlom - četkicom.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 12:35
nemoj lak nanositi u debelom sloju....radije u nekoliko tankih slojeva.....ja obično stavim 2 samo ponekad tri
a nikad ga ne nanosim četkicom jer se vide tragovi...barem meni se vide Confused nego ili uzmem akrilni lak u spreju ili nanosim valjkom
vjerojatno ti je ispalo nejednolično upravo radi toga
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.