Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Decoupage na namještaju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Decoupage na namještaju

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
gloga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gloga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 12:50
 ma, sigurno je to. a danas ću ga probati  izbrusiti pa ponovo nanijeti valjkom. hvala na savjetu. javim se kad budem gotova. nadam se - uspješno! Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 12:55
držim fige Smile
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 12:40
Originalno poslano od člana plavi cvijet plavi cvijet napisao:

e iris, nasla sam lazure u bijeloj i u svim bojama, ali si sasvim u pravu, one ne pokrivaju, samo malo nijansiraju i prozirne su
Kvalitetna bijela lazura na namještaju je savršena za decoupage.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 12:46
Imam problem.Dekupiraću bijeli namještaj od mediapana.Na što moram paziti.Hoće li biti problema.Dali je trajno ili će se guliti?
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 23:16
Ne treba.Riješeno.Ispalo je dobro.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 23:37
Ajde da ovdje probam...Pitanje za one koji imaju imalo iskustva u šmirglanju starog namještaja...

S kolkom granulacijom šmirgl-papira počnete i kolko ima Watt-a šmirglalica ako koristite onu vibracionu na struju?

Sa jednom jačom sam šmirglala sa 80,120, a danas probala s nekom tatinom slabom od 135W i ide sporo ko puž...
Uzalud sve kad kao da ništa boje nisam do kraja skinula, makar 3 sloja boje ima dotični stari stolac pa se jedino vidjelo kad se dođe do 2.boje ili drva s rubova Ermm
I sad ja za ubuduće hoću osigurati da to šmirglanje odradim s najadekvatnijim brojevima šmirgla i Watt-a,
taman posla da ručno šmirglam s papirom 200, do salvetiranja nikad ne bi ni stigla tako...
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 08:22
a zašto bi ti to uopće ogulila do golog drveta? pa zar nebi bilo dosta da samo skineš gornji sloj i malo nahrapaviš površinu da ti nova boja bolje primi?
 
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 08:26
Zato što su na nekim stolcima debeli neuredni slojevi boje i ne izgleda lijepo kad se "samo malo nahrapavi" jer nije sve dovoljno jednoliko pa obojana površina ne bi bila dovoljno uredna...
(a to je zato jer je netko bojao 2,3 puta na način kako ti opisuješ LOL)

Ali mare me podsjetila na one lužine i kemiju koje skidaju boju sa starog namještaja, veli da postoje i neki sprejevi pa bumo vidle kaj to je, navodno su neki oduševljeni time, to bi mi bilo idealno za ove komade koje moram riješiti...
Trebam smisliti i kaj ću s vrtićkim stolcima, oni imaju uzdužne pukotivne u boji, a lak treba skinuti jer se niš boja ne bu primala...

(Ti si ko moj tata koji me za one školske tronošce pitao zašto sam to opće šmirglala
i da kak bi došla do drva, a ispod 3 sloja gloss boje je izronilo čisto glatko drvo s potpisima markerom Cool)

Recimo školske stolce većinom ne treba opće šmirglati, to laka nije vidjelo ne znam kad,
samo prebrišem vlažnom krpicom prije farbanja tek tolko da nema prašine i prljavštine...
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 08:31

a tako dakle....

a s čime oni majstori rade kad idu farbati prozore pa prvo skidaju staru boju, nekako je spaljuju pa stružu. kak to ide?
 
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 08:32
Pa moguće i da su to te neke kemikalije, ispada da se to dosta koristi,
sad samo da mare sazna u čem je fora s tim sprejem u nekom njenom boje&lakovi jer ja sam čula samo za neke tekućine koje su lužine
(neću o svojem (ne)poznavanju kemije LOL)
evo nešto tek tolko... ne bi ovako agresivno nešto, zato sam i pitala za šmirglalice Tongue
http://www.forum.hr/showthread.php?t=493132
Evo i špahtlanja...
http://forum.net.hr/forums/t/167886.aspx
I taj nekakav desol...
http://www.arkada-trgovine.hr/katalog_proizvoda.asp?IDGrupa=6&IDPodgrupa=25
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 08:37
ma to ti je nekakav mali plamenik s kojim ugrije boju pa se ona odvoji od drveta i onda ju samo špahtlom (ne znam kako se na hrvatskom zove ova alatka) postruže.
ja se kemije slabo sjećam (a i onda sam teško pamtilaLOL). čekamo šta će mare reći za lužine...
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 08:40
Mare je vidjela da postoji neki čaroban sprej kojim se oduševljavao neki striček na blagajni pa bumo vidli o čem se radi Shocked
E, a to spaljujivanje je očito zagrijavanje plamenikom tog nečeg što su već nanijeli na staru boju...
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 08:49
pogledala sam ove linkove što si stavila i obzirom da je teška kemija u pitanju ja nebi na to otvorenim plamenom.Dead
koliko sam skužila ti premazi za skidanje boje djeluju bez zagrijavanja
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 09:21
Ovako, dobila neke informacije od frenda pa da vidimo:
1. brusilica kojom sam prije šmirglala ima 180W, ova slabija 135W i razlika u efikasnosti mi je ogromna Tongue
2. chromosov Desol je navodno loš izbor i puno bolji izbor je Hempelova Absenta za skidanje stare boje (s drva)
3. skidanje zagrijavanjem boje radi se brenerom i on radi na plin kao za onaj za upaljače, ne hvala Confused

Sad neka mare javi o kakvom se spreju u Rijeci radi nakon što stigne saznati i tko mu je proizvođač jer još zasad to nisam našla u Zg-u Smile



Na vrh
lilana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: Yemen
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 18:36
ja sam pre tri godine radila stolice koje su bile crne boje.I tu boju sam skinula zagrevanjem ali ne sa tim plamenikom nego postoji aparat kao fen za kosu ali koji je naravno jace temperature.E sa tim fenom zagrejes manju povrsinu i spahlom koju dobijes zajedno sa fenom skidas farbu.ide veoma brzo i sto je vazno netrujes se hemikalijama.da dodam farbu sam skidala do drveta i posle toga obojila bojom bez problema.Fen nije skup.
Na vrh
vezla View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vezla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 14:33
u Bauhausu se takav fen moze kupiti za stotinjak kuna. Njime se moze dignuti i ultrapas sa povrsina. Naime to je moj problem sa starim namjestajem koji je rucno radjen, ali sav prekriven ultrapasom. Vec sam dio skinula upravo sa fenom. Ispod sam nasla pravo drvo! Spremam se napraviti decoupage pa sam eto tim povodom dosla na forum kako bih sakupila iskustva. Napravila bih jedu vitrinu - koja je sluzila kao mini-bar i dva stola - od kojih jedan za vanjsku nenatkrivenu terasu. Imam jos i 3 komada namjestaja - ormar, viseci element i kistru za posteljinu. Nisam sigurna da li ce zavrsiti na smecu ili cu imati snagu da iz njih nesto smislim. 
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 16:31
E, čula sam i za to, ali to je onda iznimno vruce dok se radi s tim Tongue Baš ću probati pogledati u Bauhausu.
Nabavila sam sprej za skidanje boje (mare Heart), ali to je takva kemija da sam se maskirala kao mumija dok sam s tim radila,
i mislim da kad se potroši više ni neću...
 
Nekako mi najbezopasnija varijanta dođe jaka šmirglalica, tj. brusilica na struju, ali ona onda košta dosta više nego taj fen...
JeL ultrapas ono nešto što liči na plastiku? Kako se to onda uopće skida ili to nema smisla skidati nego je dovoljno malo prešmirglati pa prefarbati
(bez nanošenja primera prije boje)?
Na vrh
lilana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: Yemen
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 16:59
kami naravno da je vruce moras paziti na prstice ha ha  salim se ma uopste nije problem. Zagrejes deo sklonis fen i satruzes boju.Ma ja sam bas bez problema i nisma se opekla ni malo uradila cetiri stolice.Mislim da je to ipak zdraviji nacin.Mozes zamisliti koje otrove udises sa tim hemikalijama a kada smirglas opet udises prasinu.Ja ti ipak savetujem fen a ti odluci.
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 17:18

Istina, sad se treba odlučiti između kemije, prašine i vatre LOL

Pogledat ću malo cijene tih fenova da ne bi radila s nečim preslabim (kao što je ispalo sa slabijom brusilicom Tongue).
A kakve si vrste boja skidala fenom? Ja sam shvatila da fen skida uljane premaze...
Na vrh
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 18:38
Kami, molim te javi ako kupiš fen, di ga ima i koja je cijena.
Naravno to važi i za sve one koje nešto znaju o tom čudu, jer moji prsti umiru dok se šmirrrrrrrrrrgla!.Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.