Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bijela mirta - Pernettya mucrona
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bijela mirta - Pernettya mucrona

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bijela mirta - Pernettya mucrona
    Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 09:05
Pernettya - pronašla sam i naziv bijela mirta

Mali grm do 50 cm visine
Listići mali šiljati, uvijek zeleni
Cvijet bijeli u obliku zvona, cvate u svibnju i lipnju
Plod - bijele bobice od 9-12 mjeseca
Razmnožavanje sjemenom i reznicom
Orezivanje nije potrebno, eventualno one grančice koje strše, radi ljepšeg oblika grma

Moja pernettya ima bijele bobice, a ima ih i sa crvenim i roza bobicama



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 11:06
Jako lijepa biljčica, nisam je dosad vidjela, znam samo za onaj kultivar mirte 'Tarentina' sa malim listićima. Sviđa mi se smile71
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 13:50
Ja imam rozu, a da vidite kako sam je uništila. Ostale su dvije grančice i nijedna kuglica. Ne znam da li sam to napravila sa previše ili premalo zaljevanja, ali - dobro sam ....
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 14:59
Ovaj predivni grm već par godina zaobilazim u Baumaxu da ne dođem u napast da ga kupim. Redovno bude lijepih primjeraka bijelih, ciklamastih i crvenih bobica. Pročitala sam da ne podnosi niske temperature a meni nastane problem gdje ga spremiti preko zime. 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 17:36
Meni je pezimio u podrumu sa širom otvorenim vratima, ali ljeto nije ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 07:10
Baš jučer stigla pošiljka Pernettye u Baumax u Vž, cijena oko 40 kn (boje bijela, crvena i ciklamasta) Wink
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 07:25
Negdje sam pročitala da je biljka jednospolna te da treba zasaditi mušku i žensku biljku ako želimo ponovno dobiti bobice, dakle isto kao i kod božikovine. Nisam sigurna da li je to točno. Možda netko zna nešto više o tome?!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 07:38
Točno je, trebala bi bar jedna muška biljka na 3 do maksimalno 5 ženskih
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 09:44
Hvala Otok, eh sad budi pametan pa prepoznaj koja je muška a koja ženska biljka.Confused
Baš me zanima kakav bih odgovor dobila da tako nešto upitam prilikom kupovine ove prelijepe biljčice.LOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 16:57
Da, i mene muči koja je muška? U bobicama je sitno sjemenje, pa ću ih probati zasijati.


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 13:43
Imam crvenu. Da li netko ima kakvih saznanja, da li može na kontinentu ostati vani na minusima? I da li stavarno treba muška i ženska biljka?
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 19:45
Jedan od boljih grmova koji donose bobice,ptice ne jedu bobice pa ostanu na grmu od jeseni do proljeća.Naraste max. do 90cm i više raste u širinu,cvijeta visećim žutobijelim zvonolikim cvijetovima u svibnju i lipnju.Mora obavezno imati kiselo tlo,može rasti na suncu ali joj najviše odgovara polusjena.Razmnožava se sijanjem sjemena u proljeće ili uzimanjem zakorijenjenih mladica.Sadi se jedna muška biljka na tri do pet ženskih,podnosi oko -15°C...

Bell´s Seedling - samooplodna ,tamnoružičaste
Edward Balls - muška
Male - muška
Thymifolia - muška
Masculata - muška
Cherry Ripe - ženska,crvene boje trešnje
Lilian - ženska,ružičaste
Mother of Pearl - ženska,blijedoružičaste
Mulberry Wine - ženska,purpurne
Alba - ženska,bijele
White Pearl - ženska,bijele
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 20:55
hvala
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 00:23
Kako znati koja je muška a koja ženska biljka?
Rijeka

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 06:57
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Pernettya - pronašla sam i naziv bijela mirta

Mali grm do 50 cm visine
Listići mali šiljati, uvijek zeleni
Cvijet bijeli u obliku zvona, cvate u svibnju i lipnju
Plod - bijele bobice od 9-12 mjeseca
Razmnožavanje sjemenom i reznicom
Orezivanje nije potrebno, eventualno one grančice koje strše, radi ljepšeg oblika grma

Moja pernettya ima bijele bobice, a ima ih i sa crvenim i roza bobicama


Ovaj grmić,pernnettya je preljepaClap

"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.