Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Drvo za balkon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Drvo za balkon

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
bella View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Drvo za balkon
    Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 14:19
Pozdrav,
 
namjeravam staviti neko drvo na balkon, malo sam gledala i sviđa mi se crveni javor, a onda sam vidjela da mora biti na osunčanom mjestu, a meni je balkon na sjevernoj strani...
ima li netko prijedlog za neko drvo, da može biti u kanti/posudi na balkonu (i ljeti i zimi) i da sporo raste ili da ne raste visoko?
 
Hvala unaprijed!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 21:02
Hm,ne znam zašto ti javor nebi rastao na sjevetnoj strani!?Iako je on velik,u tegli nebi toliko narasto.A zakaj nebi nekaj zimzelenog kad je već na terasi da preko zime bude zeleno?! E da,a širina,jel da bude uže ili može u širinu ići?
Na vrh
bella View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 09:51
.. pa imam već zimzelenog: Tuje, neke borove, Hebe... pa bih nešto što će bojom lista unijeti malo dinamičnosti, jer je ovo drugo u različitim nijansama zelene.
 
Što se širine tiče - pa imam oko 1 - 1,5 metar... ne puno.
 
Malo sam čitala za taj javor i to mi se jako svidjelo, jer navodno mu svake godine malo podrežeš korjen i možeš ga čuvati u kanti bez problema. Samo kažem da je pisalo da mu treba sunca... sad ne znam...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 20:51
Ja vjerujem da se sve može,tak i da bi javor bio lijep i u hladoviniBig%20smile
Ima razne vrste božikovine,predivnih šarenih listova.Nije da su neka drva ogromna ali grmovi šaroliki svakako jesu.Pregledaj forum,negdje je,čini mi se Aurora,stavila slike.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2007 u 07:30
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ja vjerujem da se sve može,tak i da bi javor bio lijep i u hladoviniBig%20smile
Ima razne vrste božikovine,predivnih šarenih listova.Nije da su neka drva ogromna ali grmovi šaroliki svakako jesu.Pregledaj forum,negdje je,čini mi se Aurora,stavila slike.
  a sto ne bi posadila neki hibiskus? ne naraste jako visoko, moze se oblikovati, ima lijepe listove i cvijetove ?????
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2007 u 07:43
Ja glasam za božikovinu mislim da bi na balkonu bila jako dekorativna.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2007 u 09:26
Slažem se sa Lanom,baš sam jučer otišla na post sa Aurorinom božikovinom i predivna je a može se i oblikovatiWink
Hibiskus bi trebala unositi u kuću preko zime,a ne znam jel to dolazi u obzir.


Ažurirao shasha - 29 Kolovoz 2007 u 09:26
Na vrh
bella View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2007 u 11:37
Sads sam gledala slike božikovine i baš mi se sviđa, ove bobice su posebno lijepe. Tako da ću probati s time... javim se sa slikom!
 
Puno hvala svima.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2007 u 10:25
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Ja glasam za božikovinu mislim da bi na balkonu bila jako dekorativna.
ZABORAVLJAŠ DA JE BOŽIKOVINA DVODOMNA BILJKA, TREBA I MUŠKA  I ŽENSKA...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2007 u 17:39
žena bi nekaj dekorativno,a ovo definitivno je dekorativno i bez bobica(aurora nemoj se ljutiti kaj sam ti kopirala slikuWink)Pa ako ne nabavi mušku i žensku božikovina će ipak ostati dekorativna.
Samo da se Bela ne uplaši i ne misli da ako ne nađe mušku i žensku da ih ne može imati,tj.da neće biti dekorativneWink
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2007 u 08:57
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

žena bi nekaj dekorativno,a ovo definitivno je dekorativno i bez bobica(aurora nemoj se ljutiti kaj sam ti kopirala slikuWink)Pa ako ne nabavi mušku i žensku božikovina će ipak ostati dekorativna.
Samo da se Bela ne uplaši i ne misli da ako ne nađe mušku i žensku da ih ne može imati,tj.da neće biti dekorativneWink
  u pravu si! dekorativna je, a to i znači da je hibrid, lijepa je i ovakva !
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2007 u 19:42

moram i ja nabaviti
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2007 u 18:58
Bella pogledaj topić sa ovim drvcem"katsura"Wink
Sad još samo da nađemo di se u Hr može kupiti
Na vrh
bella View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 10:09
Hello,
Evo stigla Božikovina doma... još kad bih znala kako se stavlja slika (?)...
 
Anyways, nisam pratila forum u zadnje vrijeme, pa sam propustila ovu informaciju da mojoj curi božikovini treba dečko božikovina, tako da sad moram tražiti dečka Ermm ...iako sam naišla na članak da sad imaju i one koje se same oprašuju (Ilex aquifolium Pyramidalis). Moja je definitivno aquifolium, a dal je i Pyramidalis.... ćemo vidjeti).
 
 
uz nadu da je moja takva, no pričekati ću sljedeću godinu da vidim, pa ako nije - idemo tražiti dečka...
 
Ove gore šarene su mi odlične, i njima zaista ne trebaju bobice jer su dekorativne same po sebi, dok je moja tamno zelena, pa su mi bobice nekako neophodne. Razmišljala sam uzeti ove šarene, ali su su bile bez bobica, a ova moja je imala bobice i - tu je pala odluka...
 
Na vrh
bella View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 10:41
no, evo pokušaj stavljanja slike... (thanks shasha)
 
 
Iz Zrinjevca, stajala im je pored ceste i sad je jadna sva prašnjava. Dobro sam je istuširala, ali još to nije to...
 
Mislim da ću je šišati da dolje ima žbunjić, a gore dva drvca s malim krošnjama...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 11:14
Bella ti si to već pravo drvo kupilasmile55
Na vrh
bella View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 11:36
Embarrassed
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 18:24
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Alissia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 73
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alissia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 01:15

Bok društvo...zna li iko gdje mogu nabaviti jednu od ove dvije božikovine..."Handsworth New Silver" ili "Aquifolium"....Tražim posvuda i nemogu nači.

I još jedno pitanje....ima u mom kvartu jedan grm koji ima prekrasne crvene bobice u koje sam se zaljubilasmile71...htjela bi ga spelcati ali neznam kako...nisam nikada pelcala grmlje i drveče...molim za savjet.smile73

Alissia
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 07:46
Originalno poslano od člana Alissia Alissia napisao:

Bok društvo...zna li iko gdje mogu nabaviti jednu od ove dvije božikovine..."Handsworth New Silver" ili "Aquifolium"....Tražim posvuda i nemogu nači.

I još jedno pitanje....ima u mom kvartu jedan grm koji ima prekrasne crvene bobice u koje sam se zaljubilasmile71...htjela bi ga spelcati ali neznam kako...nisam nikada pelcala grmlje i drveče...molim za savjet.smile73

Pogleadaj teme o razmnožavanju (pelcanju) biljka, ima tu negdje na forumu Tongue
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.