Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vatreni trn - Pyrachanta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vatreni trn - Pyrachanta

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vatreni trn - Pyrachanta
    Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 13:27
Zimzeleni grm, grane s oštrim bodljama.
Listovi sitni, kožasti.
Cvate u proljeće - cvjetovi brojni, sitni, bijeli.
Iz cvjetova se razvijaju najprije zelene bobice koje krajem ljeta poprimaju tamno crvenu, narančastu ili žutu boju.
Bobice ostaju dugo na granama, i zimi, pa će obogatiti vrt u doba kada u njemu nema puno boja.
Brzo raste, dobro podnosi sušu. Najpovoljniji je sunčani položaj, ali može i polusjena.


 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
v e s n a View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje v e s n a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 21:34
Izgleda tako moćno , sviđa mi se  .Razmislit ću  o njemu.Slika je krasna  .Pozdrav Thumbs%20Up
melody - dubrovnik
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 08:05
jel zna netko kako se razmnožava?
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 22:58
Da malo oživim temu...
Baca mladice okolo, ne puno ali se da naći. Imam i žute boje, makar mi je teško krotiti one velike, za čas narastu a ozljeda uvijek imam kad ga krotim, baš je vatreni!
Rijeka

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 23:03
obožavam ovu biljku, i nevjerojatno da je ova tema ostala tako ne zapažena. Imali smo je kao klinci na sredini vrta. ogroman grm oblikovan u kuglu sa narančastim bobicama.
 
vidio sam ovu biljku gdje se koristi kao živa ograda. i stvaro me se dojmila i vec duže vremena razmišljam da kopiram ideju i napravi isto takvu ogradu oko kuce
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 00:15
Dobra je ona i dekorativna ali pazite imate malog klinca ...
Rijeka

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 00:30
znam ... znam... ima trnje što jako bode..
 
ali trnje daje lekciju koja se brzo ne zaboravlja i sam sam proletio jednom ili dva puta kao klinac... i još se sjecam... nema trcanja i naglog skretanja pokraj vatrenog trna
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 09:32
Admine, po tvom avataru se vidi da tebi trnje ( bodlje) ne predstavljaju nikakav problem Wink.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 19:11
Originalno poslano od člana Sunburst Sunburst napisao:

jel zna netko kako se razmnožava?
 
 
 
 
Vatreni trg se jako lako razmnozava reznicama, skoro sve su mi se zakorijenile, a i brzo napreduje.
Ja svoje grmove pirakante dosta orezujem, ali one svake godine potjeraju nove grane po metar dugacke.  
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 20:18
..i ja sam lani piknula jednu (al vrijednu)...primila se!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Fanika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fanika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 18:26
ovaj grm mi se baš sviđa, možete li mi reći kad se uzimaju reznice, da li se mogu sada uzeti
Let the sunshine, let the sunshine in...
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 20:59
Fanika, reznice mozes uzeti od sredine do kraja ljeta.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Fanika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fanika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 18:32
Carol, hvala na odgovoru, znači čekati ljeto, moram si to zapisati
Let the sunshine, let the sunshine in...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 21:20
Koliko maximalno debela smije biti reznica, da bi se mogla primiti ? Bi li se primila nešto veća i već razgranata ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 21:45
Glikica, ja sam samo porezala grane, debljine 3-5 mm, duzine 20-ak cm. Jedino je malo nezgodna, pika ko sam vrag.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 22:46
glikice jel' ti i od vatrenog želiš napraviti bonsai? imam ja jednog krasnog taman da ga počneš orezivati i praviti drvce
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 17:03
Slavuj, pogodila si. Hvala na ponudi, ćut ćemo se ovih dana, pa mogu skoknut kod tebe ovih dana da ga vidim.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 00:20







Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 06:18
Nisam ga nikad vidjela u cvatu. Ovo je stvarno veličanstveno ! smile39
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2015 u 01:13
Vatreni trn kad cvate, onda bome cvate raskošno.
Sutra je novi dan.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.