Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijece koje najlakse nice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijece koje najlakse nice

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
John Doe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje John Doe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Cvijece koje najlakse nice
    Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 22:59
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje. Zanima me da li postoji neko cvijece koje najlakse nice iz sjemena, tako da se moze posijati po travi, bez da se mora okopavati ili nesto slicno?
Dakle, samo sjeme u ruku i posuti po travnjaku i da klijanje bude u poprilicno visokom postotku!
Da li postoji sjeme tratincice za kupiti? Ili nekakvo sumsko cvijece koje uspjeva bez problema?
Hvala

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 23:31
Hmmm,to misliš kasnije kositi?
Da,tratinčice definitivno.Imaš za kupiti sjeme.Tu su ti i razne boje ljubičica.Rano cvatu a kasnije kosiš bez problema,naravno da će sljedeće godine opet tu cvasti.
Posadi sad lukovice šafrana u travu(samo malo nadigneš i posadiš,to se na travnjaku ni ne vidi)koji isto rano cvatu i ostaju u zemlji pa sljedeće godine nanovo niču.Jaglase isto tako možeš saditi. Znači one rane proljetnice sadiš a sad ako misliš i preko ljeta,e to ne znam baš jer kad ih pokosiš više neće cvasti.Pogotovo što se često kosi trava pa ni nestignu procvasti.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 23:32
Zaboravila sam,naravno da možeš saditi i sve ostalo proljetno,visibave,drijemovac,procijepak(njega negdje ispod nekog drva,u hlad)i razne niske tulipane(visoki neće tako lijepo izgledati ko niski)
Na vrh
John Doe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje John Doe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 00:09
ajme super!!!
Da, to bude se kosilo...
A gdje bio mogao nabaviti recimo sjeme jaglaca?
Ili tratincica..?

Tnx

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 00:38
Pozdrav J.D! u poljoprivr. trgovinama i sjemenarnama možeš kupiti sjeme Cvjetna livada za travnjake gdje uz travu niču npr, tratinčice i nekoliko sl. različitih biljaka.a slobodno se kosi
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 00:41
a jaglace ukradi npr. u parku prirode i to u rano proljeće    (Šala!)
Na vrh
John Doe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje John Doe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 01:15
a jel mozda postoji posebno sjeme za jaglace, a posebno za tratincice...
dakle da recimo ciljano kupim sjeme samo tratincica?
nisam to nasao nigdje na netu :(
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 07:52

Ja sam ti na tvoj upit htjela odgovoriti šaljivo, ali već vidim ozbiljne odgovore.

A moj bi glasio: Kupi sjeme engleske trave i nema straha da neće niknuti svašta!LOL

Mi smo tako sijali, dosijavali "englesku" travu a sad imamo livadu sa svakakvim travčicama, tratinčica kao u priči a od nekud su prije puno godine "dolepršale" ljubičice i kako se one same razmnažaju ima ih užasno puno.Naravski i maslačka ima puno.
Vjerojatno smo sijali tu  travu koju spominje Shasha a mislili da je "engleska".LOL
Ali mi nije žao jer tratinčice su neumorne...
Jedino nisam uspjela s jaglacima.
Donesla sam ih iz GK i posadila, ali ...ništa od njih.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 10:10
Kod sijanja samo bacanjem sjemenja nažalost često se tu "upliću" i drugi "vanjski" faktori - veliki dio sjemenja odnose kukci i vjetar, negdje sam našla podatak da je to čak i do 90%, tako da na taj način neće mnogo niknuti, čega god da se sije. Ali, postoji jako dobra metoda kojom se može posijati bilo što bez ukopavanja - metodu je razvio Fukuoka Masanobu, jedan od začetnika biovrtlarstva. Sjeme se mora pomiješati s dijelom humusa i dijelom zemlje, malo vode i formiraju se rukom kuglice, one se posuše i spremne su za sijanje - jednostavno se pobacaju po površini predviđenoj za sjetvu. Nakon prve kiše se namoče, a sjeme je zaštićeno od vanjskih utjecaja  kukaca, ima hranjivo za rast i tako je visok postotak klijanja. Za veće površine i za izradu mnogo "kuglica" - seed balls, našla sam na netu i dokumentarac s stvarno super idejom - mješalica za betonTongue
Pogledaj si malo dokumentarce na netu, tematika seed balls Masanobu FukuokaWink

http://www.youtube.com/watch?v=dWyduWsoy8o
Na vrh
John Doe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje John Doe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 22:44
WOW!
Ovo je genijalno...tocno ono sto ja trebam!!!
Savrseno!
Hvala vam svima puno...
Jos samo kad bi mi neko rekao gdje mogu kupiti sjeme recimo tratincice, ili jaglaca...ili nekog drugog cvijeca ali po mogucnosti ne mjesavinu, nego bas cisto sjeme jedne vrste lvadnog cvijeca...
Tnx again!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 07:35
Pa u nekom dobro opskrbljenom vrtnom centru.
Ne znam gdje živiš, ali u većim gradovima ih ima više. Znači put pod noge, pa....Big%20smile
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 12:19
Jhony! vidiš kak su žene pažljive! Kad misliš posijat tu travu? i šta znači ono Tnx
Na vrh
John Doe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje John Doe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 12:30
Je, znam ja da su zene super :) Nisam jos siguran kad budem sijao to...valjda negdje na proljece ha?
Tnx je skracenica od Thanks
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 12:42
Pazi kad budeš sijao.(Što si muško?Big%20smile).
Na proljeće smo mi sijali i imali lijepog posla sa neprekidnim zalijevanjem. Ne zbog suše, nego zbog mrava. Nevjerojatno kojom su brzinom skupljali sjeme na hrpice!Angry
Na vrh
John Doe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje John Doe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 01:18
Da, musko sam :)
Cudno? :)))
Ugl, budem se posluzio gore opisanom tehnikom "seed balls"
:)
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 08:12
LOLMa nije čudno, nego negdje ide neka serija gdje se slično zove glavni ženski lik. A ja nepažljiva nisam vidjela da si John!LOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 21:01
Molim Vas da se držimo teme. Spol i godine na ovom formu nisu uopće bitniSmile.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 00:40
a ovako će izgledati tvoj travnjak u proljeće
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.