Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljke za sjenoviti vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljke za sjenoviti vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
Orhideja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 28 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Orhideja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Biljke za sjenoviti vrt
    Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 14:31
Poštovani,imam problem već dvije godine za redom sadim lukovice u vrtu u kojem prevladava hladovina, i naravno ništa ne procvjeta. Pa bi vas molila da mi predložite koje se cvijeće, ili neko ukrasno bilje može posaditi, posijati a da mi lijepo uspijeva u hladovini. Jer ove lukovice koje sam posadila su nikle ali još ništa nije procvjetalo, pa sve skupa to jadno izgleda. Unaprijed hvala
Marta
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 19:28
mozes u hladovinu posaditi hortenziju
to mi je naumpalo ako se jos cega sjetim javim ti
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 20:19
Možeš vodenike staviti,cijelo ljeto cvatu i lijepo prekriju tlo oko nekog grmića ili stabalca.Ne znam koliko ti je velik taj dio vrta i šta imaš već pa je malo i teško reći.Hosta ima dekorativno lišće i cvate a voli hladovinu.I to što dina veli,hortenzije,pa imaš krasan grmić jako dekorativan"pieris japonica"(negdje je topić sa slikom) ....Eto samo trebaš izabratiWink
Kane(uh mislim da su kane one sa velikim listovima i crveno cvatu,sad cvatu,ak nisu kane onda su kaleWacko)koliko znam po pričanju i čitanju,vole sunce ali ja sam ih nekoliko u hladovinu stavila i predivne su.Očito i hladovinu voleBig%20smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 17:58
Našla sam neku staru temu, a kako i ja imam dio vrta, koji je ispod zida, a još je i pod amulom pročitala sam za biljke koje ste predložili, a ako netko već ima s tim iskustva molim da se javi. Našla sam u knjizi i čupavčicu (mesembryanthemun criniflorum, sli ne znam dali jenetko to imao i probao.
Ja ću ovo proljeće probati s vodenikom, mislim da se zobe i nedirak, ali zanima me još ponešto.
Čini mi se da Franjica ima i orlove nokte, ali ne znam dali je to za u potpuni hlad.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 11:51
Ja vodeniku držim na terasi u tegli gdje je cijeli dan vrelo i moram reći da su prelijepe.I ove godine ništa bez njih,jako lijepo izgledaju jer se lijepo rascvjetaju.Tongue
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 07:15
Vodenke će sigurno uspijevati u hladovini isto tako možeš posaditi i fuksije ali ne puzave (one uspravne) narastu ko grmići i cvatu cijelo ljeto.
Od grmova hortenzija i rododendroni a od trajnica cvatućih za sjenu astilbe (ima u raznim bojama) iglica a od necvatučih ali krasnih lišćem razne hoste i ljepo za vidjeti a voli sjenu razne ukrasne koprive!!! Ima toga još ako ti nije dosta stavim i slikice s primjerimasmile64
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 13:37
Vrtlarice imam prilično veliki vrtić u potpunoj hladovini jer je iznad njega stablo i neki zid, ma možda dođe zapadno sunce pola sata na dan.
Kako ste mi  svi svjetovali posijala sam dvije vrećice vodenike (još nisu nikle) fuksije nemam, ali sam namjeravala nabaviti ove godine, ali gotovu biljku, jer imam previše toga za rasađivanje.
Evo razveselila sam se za rododnedron, jer imam roza i bijelu, koje su predivno cvale kad sam ih kupila, ali sada ima otpadaju pupovi i lišće nekako su jadne. Dakle staviti ću ih u taj vrtić, pa što bude. Astibe ne znam što su ali ću pogledati na netu, a necvjetajuće mi nije interesantno je je zid u bršljanu, pa ima dosta zelenila.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 09:40
Ovo su ti astilbe ali ih imaš u više boja i bijeloj i žutoj vole sjenu







meni osobno su prekrasne
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 09:43
iglica je pokrivač tla koje dobro uspijevaju u sjeni ispod drva i sama se rasijava




i ovo ti uspijeva u hladu ali cvate u proljeće srdašca


Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 09:44
A za sad za več ovu godinu posadi više boja vodenki evo ti primjer kako ljepo izgleda


Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 09:46
to je to za sad ako ti još treba reci i da i plavi jedić bi ti uspjevao visok je pa ga posadi kao pozadinu smile106
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 17:46

vrtlarice, prekrasno je sve ponuđeno, sad bi ja to sve stavila najradije, ali sve ću si to zapisati, pa ako ne ove godine, iduće. Ova sredašca su predivna, a i vodenike će valjda biti kad izrastu iz sjemena. Sad bi ja i astibu i one iglice, najbolje sve, ali neka za ovu godinu, bude vodenika, pa možda nabavim tu astibu i rekla si fuksiju - bit će dosta.

Hvala ti super sismile79a vjerujem da će  biti korisno i ostalim članovima.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 16:56
Orhideja ako do sada nisi posadila u sjenu i hladovinu koju spominješ, predlažem ti za na godinu hostu, biljka koja ima prekrasno lišće (ovisno o varijetetu može biti jednobojno, ili dvobojno), a negdje u rano ljeto procvjeta (meni je cvijet sličan ljiljanu, samo je manji) bijelo, ili blijedo lila, nažalost trenutno nemam sliku, ali za neki dan možda bude i slika , ali trenutno samo lišća
ako imaš puno prostora, onda bi lijepo se uklopila i već predložena hortenzija  Cool
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 21:45
Imam i ja dio vrta koji je zaklonjen Magnolijom, a poslije podne je hladovina od kuće. Baš ispod Magnolije imam Srdašce i nježno roza Astilbu, ali nijedna biljka nije nešto bujna, odnosno nisu se umnožile iliti razgrmale. Hoste sam morala preseliti jer su ih na tome mjestu puževi tamanili, a Iglica nikako da se domognem.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 11:04
evo još jedne biljke za sjenu
 
brunnera
 
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 11:07
tiarella također može u sjenu
 
Tiarella%20Jeepers%20CreepersTiarella%20Pink%20SkyrocketTiarella%20Candy%20Striper
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 11:49
Kako je ova brunera lijepa!!!!Otok to je tvoja? Koliko visoko naraste i naravno gdje toga ima za kupiti??Big%20smile
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 12:02
Ova brunnera nije moja, ja malo tražim što bi na proljeće mogla posaditi u moj sjenoviti dio vrta, pa pronađem svašta i pokušavam podijeliti sa onima koje to zanima
 
Ova biljčica bi zajedno sa cvijetom trebala narasti 40 cm, cvate od IV-VI mjeseca, treba umjereno vlažno humusno tlo.
 
Imaju je u ponudi u Decora Buzet
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 12:06
prekrasna je,ma nabavit ćemo mi njuTongueI ja imam jedan dio sa hladovinom i baš bi mi pasala.Baka Beaaaaa ima li je ko tebe?????
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 14:24
Nažalost nema. Godinama imala običnu, a onda su mi apetiti porasli na neke prekrasne kultivare, npr.: Brunnera macrophylla 'Betty Browring' bijeli cvijet, 'Dawson's Withe' syn. 'Variegata' i 'Hadspen Cream' ukrasno lišće s bijelim rubom, 'Langtrees' srebrnosivi uzorak na lišću. Pokušat ću nabaviti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.