Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljke za sjenoviti vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljke za sjenoviti vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 17:06
Znam da ima ovakvih tema ali ni na jednoj ne pronalazimo sto mi treba.živim u okolici zg .te ima jedan dio vrta koji je u hladu skoro cijeli dan..iza malog dijela raste zivica a iznad nje susjedova stogodisnja lipa.znaci sunca i kad ima teško se prrobija.e ja bi tamo htijela posadit neku puzajucu trajnicu ili vise njih ali opet problem.možda ako znate neku koju puzevi bas ne papaju jer ih kod mene ima na tisuće i samo puzomor uspijeva ali je i dosta skup.bit ću vam jako zahvalna ako mi pomognete jer već se godinama mucim sa tim dijelom a bas mi je ispred kuće hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 00:38
Draga moja vidim da imaš problema sa puževima što je baš veliki problem ali možeš ih se rešavati tako što u plitke tacne naspeš piva i oni to namirišu i kada dođu onda im valjda pivo naškodi i gotovi su.Ja sam lično najviše do sad koristila pužomor i uvijek ima efekta.mislim da ovdje na forumu ima tema o problemima sa puževima pa malo potraži tu ima dosta savjeta kako ih se riješiti.A što se tiče cvijeća koje možeš saditi u hladu tu je hosta ona doooobro podnosi hlad ali najbolje da posadiš onu sa veeelikim listovima jer se puževi teško penju na njih.Zatim možeš saditi paprat i to onu baš prirodnu iz šume jer je hlad njeno prirodno okruženje.Onda imaš i zimzelene boriće i tuje kao i bršljan koji možeš orezivati da ti ne bi baš preuzeo cijeli dio i isto tako ima loza koju mi na forumu zovemo zimzelen jer ja nisam sigurna baš kako se zove ali uglavnom imaš nje dvije vrste jedna je sa zelenim listovima i ljubičastim cvjetićima a druga ima zelene listove sa žutim rubom i ljubičaste cvjetiće a obje cvatu baš u martu i aprilu.Možeš taj dio i malo ukrasiti kamenčićima pa da izgleda šarenije.Eto draga nadam se da sam ti bar malo pomogla i oprosti ako sam te udavila ali i ja isto imam jedan dio cvijetnjaka koji je u hladu pa sam posadila ovo cvijeće koje sam i tebi preporučila i baš mi dobro napreduje.Pozdrav!!!
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 00:43
Eh da sad sam se sjetila možeš posaditi i rododendron koji ima predivne cvjetove a ljeti naravno vodenike kojih ima u raznim bojama uopšte nisu skupe a cijelo ljeto će da ti se šarene u hladu jer im sunce ne prija samo ih moraš redovno zalijevati Wink.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 10:27
Hortenziju imaš i penjačicu ona će cvasti i rasti u hladu.
Na vrh
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 12:09
Bas si mi to lijepo sastavila.sve sam si zapisala tako da ću kupit to,hvala ti puno
Na vrh
Edi001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edi001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 16:28
maggi,probaj s raznovrsnim hostama,idealne za hladovinu.još ako ih iskombiniraš s astilbama ili hortenzijama...
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 17:23
Imaš za hlad vodenike,imaš i obične i duple..one su ti nalik na mele ruže..jako lijepo cvijeće koje ti cvijeta cijelo ljeto..uz redovnu prihranu i zalijevanje uživati ćeš u njima.Probaj,ja ih imam svake godine i prelijepe su.Smile
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
doosrs View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje doosrs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 18:50
 i fuksije vole hladovinu
Na vrh
igy81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igy81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 11:26
Ovako, mene zanima koje cvijeće bih mogao posaditi u sjeni, osim hoste, jedića(cvijeta na jesen, zato nije prvi izbor),astilbe, srdašca?
Gredica je dimenzija 260*120, u prvom redu će biti vodenike cijelom dužinom(njih 10-12 kom na 260 cm),potom u drugom redu zjevalice,visoki plamenac,verbena,cleoma,petunija.U trećem redu sam mislio stavit hostu, srdašce i nedostaju mi barem još jedna,a možda i dvije biljke.Ta gredica je uz kuću i ima sunca samo jedan dio dana,prije du na njoj bili posađeni irisi i hosta, zjevalice i lijepi dečki.Mene zanima koje pozadinsko cvijeće cvjeta od npr. 6-8,9 mj.a visoko je do 1 m i podnosi blagu sjenu?Zanima me je li srdašce cvjeta cjelo ljeto?Gdje da nabavim sjeme tog cvjeća,okolica Zgb.


Pozdrav!
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 16:49
Hortenzia je jedna od idealnih biljaka za takav smještaj.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 20:28
srdašce cvjeta u proljeće, ljeti ostanu  samo s lišćem, a uzgaja se iz gomolja, nisam čula da ide sa sijanjem, 
gomolja bude po trgovinama poljoopremom, rasadnicima... imaš za naručiti u decori
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 20:47
Ja sam sjeme srdašca naručina iz Estonije. Posijala sam ali nije još niklo. Ne znam koliko treba da nikne. Najviše volim sve iz sjemena uzgajati, volim gledati kako raste.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 20:53
Ja sam neki dan kupila gomolje ili šta kog je to bijelih srdašca
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 21:10
milice super što ti sijanje ide, ja s tim nemam baš uspjeha
stvarno prvi put čujem da se i srdašce može uzgojiti iz sjemena, želim ti puno uspjeha, to je ona obična sorta ili neka druga?

mali kaktus gdje si našla bijelu dicentru? u decori ili?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 21:22
U rasadniku Iva u Međimurju,14 kuna.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 21:42
Natalija,hvala na dobrim željama, to je obična roza  ili crvena sorta. Po slici na vrećici se baš ne može znati kakva će biti. Ako nikne , javit ću.Bilo je sjemena i bijele sorte ali meni se više svidjela ova crvena.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 08:33
ja sam bila kupila gomolj te roze, ali one obične... koju najčešće viđamo po vrtovima, a vidjela sam da ima i još jedna jako slična, ali opet malo "finijih", paperjastijih listova, na nju još nisam naišla u prodaji

mali kaktus hvala na info., malo mi daleko međimurje, možda gdje naletim na nju i u zadru Wink
(obično kad nešto hoćeš baš tada nigdje nema)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 08:36
sad sam išla gledati slike po webu, da nađem tu paperjastu i bolje bi bilo da nisam LOL, kakvih sve ima... divota
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 08:47
Je Natalije na netu ima prekrasnih,ja u vrtu isto imam onu običnu a i ova bijela je isto takva,nemam neobičnuSleepy
Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 08:11
ja sam jucer u intersparu kupila 2 gomolja srdasca onih rozo-bilih za 11 i nesto sitno kuna.pa pogledajte mozda ima i u vasim intersparima
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.