Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj senjski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj senjski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 107108109110111 152>
Korisnik
Poruka
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 01:09
Nadam se da nisi zaboravila fotić uzeti sa sobom pa se veselim slikicama kad se vratiš. smile213
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 22:08
sigurna sam da je uzela i rezervne baterije Wink
ja zaboravila da si rekla da ideš i pitam se večeras gdje si...senilna ja Confused
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 08:09
A ja jedeva čekam da se vratiš i postaviš fotke svog vrteka.
Moram u nabavku biljčica (zna se već gdje) za moj pirovački vikend vrt.Wink

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 18:23
Ova zima nije bila dobra prema mojem senjskom vrtu. Puno biljaka je propalo, a najviše mi je žao što više nemam nijednog ružmarina, a imala sam četiri ogromna. Nemam više nijednu agavu, smrzle se sve mlade lavande, santoline, oleandri, aloe i još mnogo, mnogo toga.
 
 
ovdje u desnom kutu bio je veliki ružmarin polukružno ošišan, sada sam posadila phlomis kao centralnu biljku:
 
 
 
ovdje, uza zapadni zid nema više nijednog crvenog oleandera:
 
dio ispod mendule je sačuvan, osim, također oleandera:
 
 
 
 
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 19:34
biljka za svaki vrt, biljka koja nikada ne razočara i gotovo cijelu godinu cvate, prelijepa salvija:
 
 
 
 
također i zlatoglavica...ovu sam dobila od shashe na jednoj od varaždinskih kava:
 
 
a ovu, koja nema uzdignuti cvijet, od naše Bromelije na kutinskoj kavi:
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 19:38
mirisni cvjetovi kadulje polako se otvaraju:
 
 
također kreće i cvatnja geranijuma:
 
 
turski klinčeki su mi nekako slabi:
 
 
a ovi mirisni će najljepše cvjetati kada mene ne bude :
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 19:41
procvao i jedan cvjetić helianthemuma koji sam kupila prošle jeseni u Botaničkom:
 
 
alyssum:
 
 
šeboj je isto slabašan, nestali su moji ogromni grmovi:
 
 
Mathiola, viola, poklon od naše natalije:
 
 

 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 19:43
malo pakujaca:
 
 
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 19:45
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 19:47

ova je hosta, inače visoka, bila pod dvadesetak cm otpalog lovorovog lišća:

 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 19:50
heuchere su jako dobro podnijele sibirsku hladnoću senjskog vrta:
 
 
 
 
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 19:52
smile64
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 19:57
 
 
divlja perunika, s velebitskih padina prvi puta cvate ove godine, a posadila sam ju prije pet godina:
 
 
 
aubrieta i pelin:
 
 
Kontesini phloxovi:
 
 
centranthus je prepun pupoljaka:
 
 
armerie maritime:
 
 
 
ovo ne znam što je, ni od koga sam dobila:
 
 
posljednje preslice uz alyssum:
 
 
i za kraj, iberis:
 
 
 
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 20:10
Nekako mi je čudno da su ti preživjele biljke s kontinenta, a primorske se smrznule i nestale. I oleanderi? Ono što ne znaš što je s baršunastim sočnozelenim lišćem i sprema se cvasti je Phlomis.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 20:16
Evo mene na šetnji po tvom vrtu,ove godine svi imamo nekih šteta od zime,ali zato imamo razlog nabaviti noveWink.A vidim i puno cvjetova u vtu,lijepo se zašareniloTongue.I još nekaj,otkrila sam ime biljke koju imam u vrtu a nisam znala šta je to,zlatoglavica,uskoro će cvjetati.Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 20:53
Bez obzira na gubitke lijepo je u tvom vrtu i toliko si puno napravila od kada ga pratimo na CIF-u. Clap
Evo ove godine izgleda nama uz more idu bolje biljke s kontinenta, i meni su ljepše nego ikad hauchere, hoste, božur, a otišle su pelargonije, aloe, felicije, pa čak i karanfili. Ali ovih domaćih uvijek se nađe. Wink
život je more
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 22:11
potpisujem Lantanu zaista ove kontinentalke su ti više nego lijepe,no nadam se da nisi iskopala oliandere jer ipak če oni grunut ponovno iz zemlje...no ipak je vrtek te dočekao cvijetan smile64ali sigurno si se naradila u ovi par dana trebalo je sve to sredit..
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 22:13
Uživala sam šetajući ovim prekrasnim vrtom.Puno je različitog cvijeća,a posebno me svaki put razvesele čuvarkuće.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 22:45
I ja sam uživala,vrtek ti je bogat i rascvjetan.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 22:49
nadam se da si uzivala u senjskom vrtu bez obzira na stetu.jer vrt ti je rascvjetan i lijep..ako zelis sarenolistu agavu ja imam malu mogu ti poslat 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 107108109110111 152>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.