Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj senjski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj senjski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 152>
Korisnik
Poruka
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 22:07
Lijep vrt Sara Clap, ima kako se ono kaže osnovnu konstrukciju, stabla, grmove, a malo sve to skupa oživiti cvjećem, manji je problem. Sviđaju mi se bademi, ako sam dobro vidjela, kad cvatu u proljeće, bude to jedan prekrasan prizor. Vidim da si već dosta toga i zasadila novoga, polako će se to proširiti i bit će pravi vrt, a uvijek imaš na forumu nas koji imamo viška da još malo popunimo i da damo neke savjete Wink, barem one u smislu kako podnose klimu, koliko narastu... Opuncija je stvarno lijepa i velika, mora da ima i godina.
život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 22:13
vrt ti je krasan,obozavam toliko zelenila,mada ga ja nemam oko kuce al u planu je...imas lijepih biljkica...a pogledaj u oglasima svaka ce ti rado poslati ako sta zelis...ja prva..samo pogledaj ako ti se sta svida ...
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 09:48
imas doista ogroman vrt  a koliko sam vidjela i prelijepih cvijetica  posebno onaj kaktus sa zutim cvijeticima  ClapClapClapClap
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 09:56
ovako draga moja, slijedeći put ostavo ovdje
kave da popijemo nakon šetnje iako neznam dal ćemo je u miru popiti zbog tvog čuvara
inače je favorit kaktus sa žutim cvijetom
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 15:04
Hvala curke, baš ste me razveselile svojim komentarima
Ispod onih suncobrana svatko je dobrodošao, a "čuvarica" je apsolutno bezopasna i gostoljubiva, tako da draga Nata i svi ostali izvolite...
Na vrijeme ću napisati kad ću biti tamo.
Draga Lantana, slažem se s tobom u vezi badema.Kada procvjetaju u veljači ili ožujku u mojem vrtu je to nezaboravan prizor, jer imamo dosta stabala. Uvijek mi je žao što nismo poput Japanaca koji imaju svečanosti trešnjinog cvijeta poznate u cijelom svijetu, pa da i mi napravimo neki festival bademovoh cvjetova, koji nimalo ne zaostaju u ljepoti, a možda su i ljepši.
Što se tiče kaktusa, opuncije, star je oko 5 godina, i imala sam veliki nasad uz taj dio ograde, ali su mi jedne kišovite zime istrunuli svi osim ovog.
Cure lijepi pozdravTongue
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 15:20
Evo došla sam i ja malo ispod suncobrana nakon što sam prošetala slikama po tvom vrtu. Pa nije baš to grozno ko što si pričala. Vjerujem da si ograničena u izboru biljki koje možeš saditi ali stvarno ima predivnih trajnica koje trpe sve te surove klimatske uvjete. Vidim da si i dosta eksperimentirala i razočarala se..... nemoj samo odustati, baziraj se na biljke za koje si sigurna, imaš puno ukrasnih grmova koji podnose sve i svašta. Malo je specifično kod tebe jer se moraš bazirati samo na rubni dio vrta, šteta.... pa dobro i to se da lijepo srediti...
Opuncija je WOOW!!!! Thumbs%20Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 15:57
I ja se slažem da će ti trebati volje i želje - a vidim da ju već imaš i sigurna sam da ćemo od idućeg proljeća radovati se s tobom svakom cvjetiću.. Tvoj je vrt poput slikarskog platna s osnovnim bojama - a sad ti dodaješ nijanse, sjenčaš, šareniš i rumeniš..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 06:35
 
Hvala Anaida i Korjenko na riječima potpore i "utjehe".
Još je mrak, suncobran nije otvoren, ali ubrzo će i sunce i bit će mjesta za sve, imam još koji u spremištu.
Korjenko, osjećam se grozno kada gledam vaše vrtove iako znam da je svaki vrt na svoj način lijep. Žalosna sam kad vidim da najčešće izgubim bitku s onim na što ne mogu utjecati-Klimom.
moj suprug i ja smo sate i sate proveli najprije u čiščenju travnjaka, da bismo ga mogli kositi,a da ne oštetimo kosilice.Podloga je šuta, sama šuta, tu i tamo naiđeš na mrvicu zemlje, pa onda razne kosti, komadići metala, čepovi raznih boca.Godinama je to izviralo iz tla,da bismo danas, u proljeće,naravno,imali travnjak poput golf terena,prirodni,bez zasijane trave.najveći mi je gušt, hodati bosa, vrijedilo je truda.
A što se tiče bilja, o problemima sam pisala u temi "biljke koje dobro podnose sušu" pa  se ne želim ponavljati. sistem eksperimentiranja vrijedi i dalje, jer bez obzira na mediteranski ili stepski karakter biljaka, koje isključivo sadim, nikad ni siguran da će opstati.
Vjerujem da ćete šetati mojim vrtom i dalje i pomagati da ga sredimo, au pauzi - pod suncobrane - kavica,kapućino, sokić, rakijica, gemištek, roštiljek, ribice i pogled na more i prekrasno nebo.Smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 23:06
Imaš lijepi veliki vrt Clap Šteta što ne možeš po cijelom "raspaliti", ali vjerujem da i od prostora kojeg možeš uređivati možeš napraviti veselo šarenilo. A biljke koje imaš su prekrasne, vince su baš slatkeSmile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 02:15
Sarica pa ti nisi daleko od nas iz Rijeke.

Moj ti je savjet prvenstveno da biljke prilagodiš klimi i i skoristiš što ti klima nudi. Mediteranski vrtovi su jedni od najljepših vrtova, a to tvoj vrt može da bude. Kaktusi, agave , lavanda , lovor, bungevilije..... Grijeh bi bio tu pokušavati praviti gorski ili slavonski vrt.
Malo ćemo prosurfat i naći štogod za ideje

Od Lantane savjet za mediteranski vrt:

Ovaj link je italijanski, ali imaju dobar popis bilja za mediternske vrtove, i opis svake biljke (stavi prevedi ovu stranicu) nije baš neki prijevod ali...

http://www.giardinaggio.it/speciali/Giardini_mediterranei/Giar_med.asp

I neki linkići za mediteranske vrtove, možda nađeš što zanimljivo



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 02:16
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 02:18
Eto vidiš možeš imati najljepši vrt na forumu.smile78 Malčiranje ti je dobra stvar za sušu ako je izvedivo kod tebe.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 07:58
Drage Silvek i Smrcko vidim da i vi navratile u vrt, drago mi je, hvala na posjeti i predloženim linkovima, pregledat ću kad ću stići.
 
Već sam i napisala da sadim samo biljke maditeranskog i stepskog karaktera i svjesna sam toga da moj vrt nikad neće biti poput većine ostalih, naročito na kontinentu, vatromet boja i oblika. U mojem vrtu neće biti ruža, gladiola, astri i ostalog prekrasnog cvijeća koji žele druge uvjete.
   U mojem će vrtu biti uvijek više raznih nijansi zelene, nego ostalih boja i nadam se da će vam se takav i svidjeti. I uopće nije bitno da bude najljepši, jel tako curke, jer svi su vrtovi najljepši.smile79
Ajde, samo dođite, čekam vas i dalje ispod suncobrana
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 08:24

Lavanda, majčina sušica i sva sila sukulenata donijet će boje u tvoj vrt, samo tako..

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 14:40
Hvala ti Anaida, radim na tome, skupljam polako, akod Bake Bee moram vidjeti jel još uvijek ima onih lavandi raznih boja.
A onda ispod suncobrana, da uživamo u ljepoti. Lijepi pozdravWink
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 22:23
ja sam opet navratila i sjedila ispod suncobrana i uzivala u tvom vrtu...vrt ti je  krasan ..imas poseban vrt i uzivaj kao sto sam i ja...smile89
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 22:25
Ja se baš nauživa samo mi još kafica trebalasmile78
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 22:33
Prošetala sam tvojim vrtom u Senju. Vesele me ovakve slike i slike istih prostora kroz godinu, dvije.
Na dvije slike vidim jako plavu kuću, a takve su boje rijetke. Ako je to ona na koju ja mislim onda mi dolazimo u kuću lijevo od nje.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 23:01
Cure su ti več sve rekle, nemam što dodati. Uopće ne sumnjam da ćemo se več iduće godine diviti prekrasnom šarenilu. Ako malo bolje razmisliš od trajnica se može napraviti prekrasan vrt i večina njih nije jako zahtjevna.
Neznam da li si mislila na lijepe kate ili zvjezdane pod imenom aster. Moji niski zvjezdani su sa južne strane kuće, odnosno terase, a iza njih su ruže i možda sam 3 puta tokom cijelog ljeta zalila ruže, pa su i oni dobili vode, moglo bi se reći da imaju saharske uvjete i vidi ih kakvi su.... Isto tako ako poželiš negdje napraviti pergolu ili penjačicom sakriti neki zid možda sa glicinijom, samo se javi...
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 06:58
prošetala i ja drugi puta dolazim sa Cezarom da se poigra sa Sarom Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 152>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.