Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Laburnum-zlatna kiša,zanovijet,negnjil
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Laburnum-zlatna kiša,zanovijet,negnjil

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 18:14
Fatka .tvoj- moj Tongue laburnum  je fino narastao ali još nije cvjetao. Šta misliš koliko mu još treba. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 20:17

Draga Fatka,

kada sljedeće proljeće ugledaš malu biljčicu laburnuma,misli na mene.

Pozdrav i..Hug

Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 10:58
 To je otprilike odgovor kakav sam očekivala. Hvala.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 19:46
Josipa, ne bih znala kada ce cvjetati.
Belina, evo imam ja sadnicu, ali kako da ti doturim.
Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 22:39
Vidio sam par samoniklih biljčica, očito mladih, možda metar visine, vrlo slični zanovijeti. Zapravo bih se kladio da je zanovijet, da ne znam da ona cvate u proljeće, a ovo je sada procvalo (10-11 mj.) Zna netko koja je to biljka? Slikati ću ako uspijem, meni je baš lijepo i neobično što sad cvate.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 23:41
Ja sam prije par godina kupila laburnum na sajmu cvijeća. Lijepo se primio, narastao do jeseni oko metar, a onda ga je zeko skratio. Nisam niti mislila da bi mu to pasalo. Ali, drvce se nije dalo pa je potjeralo iz ostatka dva izboja jednake debljine. Ostavila sam obadva i samo ih ispreplela. Lani mi je prvi puta cvao, imao je tri cvijeta, ali nisam slikala. Ovog ću ga proljeća slikati ako će ponovo cvasti.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 00:14

Ispred prijašnjeg stana posadila sam grm zlatne kiše i izrastao je u ogroman široki grm visok jedno tri metra. Sve je bilo za pet, divno je cvao, ali su problem postale uši i neka bolest koju su donijele. Unatoč špricanju u nekoliko navrata, grane su mu postale ružno kvrgave, po kori je bila nekakva crna boja... Kada nisam uspjela "ozdraviti" grm od silnih ušiju i tih kvrga na granama, morala sam ga posjeći. Nisam htjela riskirati da mi se ostali grmovi, stabla i cvijeće zaraze sa time.

Zato svatko tko ima zlatnu kišu neka reagira odmah "na prvu loptu" čim se pojave uši. Njih treba odmah uništavati jer su prijenosnici raznih virusnih oboljenja biljaka.


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 23:51
Hvala Cimi na upozorenju, morat ću je kontrolirati.  Kad se to dogodilo? Mislim u koje godišnje doba.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 00:29

Počelo je u proljeće, kroz godinu sam ga par puta pošpricala, onda je prezimio i iduće godine je počelo isto, s time da su sve grančice bile pune nekih kvrgica. Tada sam ga posjekla.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 22:48
Hvala Cimi, nadam se da će moja "kišica" ostati živa i zdrava. Bilo bi mi žal uništiti je jer sam je jedva pronašla.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 22:53

Ja ponovo imam zlatnu kišu, sada kod vikendice i do sada ju nisu uši napadale. Nadam se da će tako i ostati.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 23:15
Držim fige.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 21:20
evo moje


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 17:15
Ja sam citao da je od Zute kise sve otrovno i plod i list,da sadrzi neke valjda alkaloide nisam siguran sta.Moju jedino napadaju vasi kada ima mlado lisce u prolece posle kisa,sada je sve u redu zato sto je suvo prolece,i preko leta je ruzna zato sto joj jako sunce sprzi listove,bar kod nas. Ali zato je u prolece nenadmasna po pitanju lepote. Evo moje,cekao sam 6-7 godina da bude ovoliko rascvetala







Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 20:50
Preljepa je!!! Znači da ću i ja čekati 6-7 godina  da uživam u ovakvoj ljepoti!!!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 12:56
moja danas

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2015 u 10:14
Moje dve Zute kise se sepure ove godine ,jedna u vrtu a jedna u dvoristu.Zanimljivo da ispod ove u dvoristu ima mnogo sejanaca,niklo iz semena,videcu kako ce rasti ovi sejanci od prosle godine, porasli jedno 15cm,ali se preko zime do pola osusilo vidim da rastu stidljivo.




Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 04:22
Ja sam svoju zlatnu kišu dva puta presađivala. Sva sreća da je malo porasla pa ju više ne mogu seliti.




Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 07:59
I ja sam moju dva puta presadila i sad je takva da nije za pokazat, bitno da je živa, zaljevam ju i nadam se da će biti nagodinu kao tvoja .
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 18:18
malo se oporavila

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.