Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ukrasni batat
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ukrasni batat

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2009 u 16:52
Evo ranija slika mog batata sad je još puno veći.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2009 u 22:49
Baš je super!
Na vrh
ANALAURA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ANALAURA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 07:27
 Najbolje je uzeti vrh biljke za pelcanje, staviš je u zemlju i u plastenik , ili na prozor . Imam dosta pelcera pa ako neko želi nek se javi.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 21:18
Ajde napišite malo o uzgoju batata i kako ga sačuvati zimiEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
ruzica dana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruzica dana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 23:58
ja imam povrce batat a za ovaj prvi put cujem. povrce batat slici na suncokret pa ga zato sadim uz ogradu jer je velik i lijep. smile161
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 12:23
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Ajde napišite malo o uzgoju batata i kako ga sačuvati zimiEmbarrassed


Batat voli sunce i višu temperaturu pa ga je dosta zeznuto sačuvat zimi!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 17:59
Evo i mojega... Izbliza.
 
 
I u središnjem otoku.
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
rudi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rudi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 17:30
kako da spremim gomolj ukrasnog batata? danas sam ga izvadila i spremila bi ga za proljeće al nisam sigurna kamo bi bilo najbolje?!
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 17:37
evo vidim da ste zaboravili na ovaj cvijet,ja sam ga kupila ove godine,i več mi cvjeta,ima preslatke male roze cvjetiće..........kad stignem stavim sliku.
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 19:27
da malo dignemo temu!

danas sam dobila gomolje batata,o njemu ništa ne znam! trebam li ga odma saditi ili čekati proljeće.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 15:02
Evo mog ovogodišnjeg batata kupljenog ove g. u balkonskim vazama,
pržilo ga sunce, vrućine,...
samo sam ga malo prihranila i zalijevala kasno navečer ili ujutro kao i pelargonije.

a mislim da ću ga na zimu spremit u negrijani hodnik, pa ćemo vidjet što će bit.

zeleni



tamni



Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 15:40
Sad ste i mene zainteresirale....u vezi spremanja...
Ja sam pospremila cijelu sadnicu ...sa lišćem... može tako ili to nije dobra ideja?
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 20:08

Moji lanjski u vazama nisu preživjeli, ali sam spasila jednu dobivenu reznicu. Ove sam godine napravila desetak reznica, a ostatak batata spremila na zimovanje. Jako brzo pusti žile u vodi tako da nemate šro izgubiti ako pokušate.

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 20:27
lovro, pročitala sam negdje da se lako pelcerom ukorijeni, ali nije otporan na zimu.

Ipomea batatas blackie, ukrasni slatki krumpir, strašno brzo pušta korijen i nevjerojatno brzo raste. Lijep je na balkonu između pelargonija (zeleni i tamni).

Ja ću ipak otkinut par pelcerića i zabost u teglu, ako ovi ne prežive.

A što se tiče slatkog krumpira, probala ga, odličan je. Isti naziv, samo se gomolji spreme, a na proljeće oko 5 mj. posade polovice i eto krumpira.
Može se prije toga i pikirati; tj. posadiš ga u drvenu kašetu (iz dućana), na dno staviš najlon, zemlju, pa polovice zabodeš da se ne dodiruju, čekaš da izraste, pa ga posadiš van u vrt.

Možda netko zna i više, pa ti se javi.

Pozdrav   Thumbs%20Up
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 20:31
Hvala hoya,
tako ću i napraviti.
Imat ćemo mi slijedeće godine ukrasnog batata. Wink
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 11:35
Jučer sam zalijevala cvijeće u podrumu, i na batatu pronašla sjemenkice!!!!
Slične su sjemenkama slaka!



Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 19:21
Iako ima velike sjemenčice, nisam ih nigdje vidjela kod mene, ali.....  nije niknula sjemenka u teglama koje su bile pored teglice s batatom, već mi je jedna sjemenka niknula u teglici s orhidejom!!  Koja je uvijek na prozoru u zimskom vrtu, a ptičica nije mogla prenijeti!!   Ali raste, i presadit ću je kad orhideja procvate!!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 20:59
Baš lijepo društvo!Tongue
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 18:53
jel ima tko sadnicu batata ili sjeme? Cry
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 20:39
sanjalica4,
ja svojeg nisam zalijevala u stubištu zgrade od kad sam ga spremila.
Sad kad malo zatopli malo ću za zalit, a dugačke grančice staviti u vazu u zemlju i nekoliko u vodu, pa ću vidjeti što će bit.
Valda će nešto i opstat za proljeće i ljeto.
Imam te u vidu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.