Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ukrasni batat
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ukrasni batat

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 10:41
Saro, mislim da batatu treba 20-ak dana da proklije, bar je tako bilo kod moje kume. Imala ga je u kutiji u zemlji uz radijator.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 11:57
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Saro, mislim da batatu treba 20-ak dana da proklije, bar je tako bilo kod moje kume. Imala ga je u kutiji u zemlji uz radijator.



...hvala bugica...čekam još nekoliko danaWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 19:14

Baš mi se dopadaju ukrasni batati. Ja imam namjeru, kad malo još zatopli, kupiti jedan zeleni i jedan crveni za van, u teglu. Sviđa mi se ona Nisina kombinacija. Meni se ne da doma kemijati s tim, a niti nemam kučište kompa da taj krumpir držim na toplom
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 19:57
I ja bih ga kupila, ali gdje to ima za kupiti. Ja nikad to nisam vidjela. Ako netko zna prosvjetli me.  Nisini su prekrasni onako kombinirani sa drugim cvjećem.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 21:00
Karli bude ih u proljeće u svim vrtnim centrima i na sajmovima
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2014 u 14:08

Ljubičasti
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2014 u 14:17

šarenolisni
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2014 u 12:57
Retriver Sara jel uspjelo nesto od onih batata?
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2015 u 19:02
Moji ovogodišnji - Ipomea batatas "Blackie"

Ipomea batatas "Margarita"


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2015 u 14:42





Kupio sam pred 3 tjedna na Dolcu 2 ljubičasta batata, dosad ga nismo jeli pa smo bili znteiželjni i dosta nam se svidio. S obzirom da volim ovakve eksperimente raditi, prepolovio sam jedan od dva navedena batata i obje polovice uronio u staklenku s vodom (makar na inernetu piše da samo gornja strana izbacuje izdanke) te sam usput time zaokupio i zabavio svoju dvogodišnju curicu.

Nakon 3 tjedna ovo je rezultat, obje polovice ovako izgledaju makar sam samo jednu poslikao jer sam drugu dan ranije poklonio prijatelju. Prva slika je stanje prije odvajanja slipova druge dvije su poslije. Gomolj ću danas-sutra staviti u zemlju, slipovi će pričekati da se malo oporave pa ću ih dijeliti okolo.

Zanimljivo je da se savjetuje ne klijati batate iz dućana ili placa jer su najvjerovatnije tretirani sredstvom protiv klijanja. Kupio sam u jednom od dućana gdje prodaju zdravu i organsku hranu narančasti batat i dan poslije ljubičastog ga stavio na klijanje radi usporedbe. Tek je u ponedjeljak izašao prvi izdanak (korjen je već dobar).
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2015 u 12:54
mememe, odlično...
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2016 u 00:13
Ukrasni batat (sa surfinijom)

     
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,257 sekundi.