Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ukrasni batat
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ukrasni batat

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ukrasni batat
    Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 10:40
Možda ovo nije pravo mjesto, pa molim nekog da premjesti gdje treba. Nisam našla temu o batatu, pa me zanima kako ga spremate za nagodinu. Svi pričaju o prehrani, a meni su divni njegovi zeleni i ljubičato-smeđi listovi. Još uvijek je lijep, i iako je još toplo, polako se treba pripremati za zimu. Kako?Confused
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 19:40
Kamilica,ti misliš na batat -povrće ili ukrasni batat?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 21:01
Što to nije jednogodišnja biljka?
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 21:10

Shasha mislim na ukrasni, jer ga držim u kaljevima i kupila sam ga kod cvjećara. Doduše nisam pitala jel trajnica ili...Iz zemlje viri povelika gomoljčina, pa sam mislila da se možda skladišti kao i dalija. Sad me Frida ugasila, šmrc!Disapprove

Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 21:36
evo sam malo googlala Big%20smile a pronašla sam meni zbunjujuće podatke
na jednom mjestu piše samo da je batat višegodišnja tropska biljka ali na drugom piše da je višegodišnja biljka koja se kod nas uzgaja kao jednogodišnja Confused
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:03
Mislim da treba probati.Kamilica,ako ima gomolj,spremi ga ,ko od dalija,gladiola i sl. i usput,uzmi par grana i probaj zakorjeniti.Ako imaš mjesta,ostavi ga da prezimi.
Nisam još imala taj ukrasni batat no sljedeće sezone ga mislim obavezno nabaviti.Možda ne toliko taj crveni(ok barem jedan budemLOL)koliko onaj svijetlo zeleni.Kako to prekrasno izgleda u teglismile89
Frida,nemoj plašiti ljudeLOL
Ja mislila da je osteospermum jednogodišnja.Tj,kod nas je i bilo za kupiti ko jednogodišnja biljkaWink
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:12
 Ma, joj, nisam uopće imala namjeru nekog plašiti smile42. Samo sam mislila da misli na ono povrće...( koje moja sveki tamani u enormnim količinama, valjda Kaufland i nabavlja batat samo radi nje, isplati im se...)


 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:13
 Da, na sajmu u Sv. Filip i Jakovu su tamjan prodavali pod jednogodišnje i prijatelj kupio sebi pa mi nikako vjerovati da je trajnica...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:16
Evo ja do neki dan nisam znala da su papričice(ok,Andrej je o ljutima pričao no isto je)višegodišnje.
Da ne skrenemo sa teme,ništa ne košta probati je održati do iduće godine,bilo gomoljem,pelcanjem ili čuvanjem cijele biljke.Wink
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:19
Slažem se..jedino tako  -  pokušajem...nema se što izgubiti.
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 07:19

Sad sam zadovoljnija odgovorima.  Probati ću i jedno i drugo. Tako je!!! Nešto će valjda uspjeti.Tongue

Na vrh
ANALAURA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ANALAURA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 08:04
Evo male informacije mozda pomogne, ja imam batat drugu godinu za redom(zeleni i ljubičasto-smeđi), pikiram ga kao pelargoniju i odlično uspijeva, ostalo dajem uzgajivačima cviječa , koji si to dalje pikiraju za prodaju.
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 08:25
Analaura, hvala na savjetu!Thumbs%20Up
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 13:54
jel ima netko sliku tog ukrasnog batata
Na vrh
ANALAURA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ANALAURA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 14:48

 Imam samo pelcere , stavit ću mada nije tako lijepo kao odraska razgranata biljka.

Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 19:07
Evo ih:
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 19:43
super izgledaju.... imaš koji pelcer da sačuvam za drugu godinu za balkon?????
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 19:55
E ovaj zeleni je prekrasan.Vidjela sam,kod nas ih je bilo za kupiti po 3-5kn(zavisi od mjesta.na placu ili u rasadnicima).Sljedeće godine ga kupujem
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 19:59
evo da i ja stavim svoje tu su tri vrste, kako uzeti pelcer kada su te grane dugačke


Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 21:21
Bromi, i mislila sam da ih i ti imaš. Ovakav reckavi imam i ja samo u smeđoj nijansi.
Analaura bi za pelcanje trebala dati odgovorErmm
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.