Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ukrasni batat
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ukrasni batat

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 14:12
Originalno poslano od člana Silvy Silvy napisao:

sanjalica4,
ja svojeg nisam zalijevala u stubištu zgrade od kad sam ga spremila.
Sad kad malo zatopli malo ću za zalit, a dugačke grančice staviti u vazu u zemlju i nekoliko u vodu, pa ću vidjeti što će bit.
Valda će nešto i opstat za proljeće i ljeto.
Imam te u vidu.

bila bih ti zahvalna smile78
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 19:14
ja sam imo taj zeleni ove godine ali nije imo uopce dolje gomolj u cemu je problem ??? jel treba bit stariji ili sto ??? od proljetos je bio !
pomoc

Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 21:03
panda,
ne znam ni ja. I ja ga imam od p.g.. Raste mi u vazi na stubištu, par grančica sam pelcala i stavila u zemlju i vodu, pa ćemo vidjeti.

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 08:10
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Evo i mojega... Izbliza.
 
 
I u središnjem otoku.
 
Draga Anaida ovo ti je prepreljepo!Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 23:47
stvarno je prelijep, pogotovo mi se sviđa kombinacija ovog tamnog i zelenog Thumbs%20Up Anaida...jel ga presađuješ na jesen ili ti prezimi u vrtu?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 13:35
Moram ga i ja nabaviti ove godine, prekrasan je.
 
Anaida tvoja kombinacija je ooodlična!
 
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 17:49

Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 09:52
Batat ima prekrasne cvijetove.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 14:09
Moj za sada samo lista i grana !!!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 14:39
Imam ga i ja, dobila od Štefice, raste, super se drži, da,da !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 23:01
imam i ja


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 14:11
mojem su sazrele sjemenke,skupljam ih,dali je netko sijao batat iz sjemenki i kako je to radio pošto su dosta tvrde
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 16:15
moj batat ima cvijetić,hvala Lovri,
 
 
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 21:40
Belina,Heart.
... moji lanjski nisu preživjeli...ove godine sam kupila nove...i prek ove zime ću ih staviti na osvjetljenije mjesto...možda uspijem sačuvati!...ili..Wink...ću ih poslati tebi na zimovanje!
...i usput da pitam...jel zeleni i šarenolisni ne cvjetaju, ili samo ja nisam te sreće?

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 22:59
Bok!
 
Imam i ja ukrasne batate. Kupile majka i ja ljubičaste i zelene na proljeće u malim teglicama. Ja sam svoje ljubičaste presadila na ''gredicu'' uz kuću, a majka svoje u tegle na balkon.
 
Ovi ljubičasti u zemlji su se jako razrasli, cvali, imaju sjemenje, ali zeleni (koji se meni trenutno više sviđaju, ti su malo kilavi).
 
Uzela sam par reznica prije cca. mjesec dana, umočila u hormon za zakorjenjivanje i sad imam cca. 5-6 ljubičastih za slj. godinu. A imate netko iskustva kaj da napravim sa zelenim? Htjela bih i njih sačuvati, pa na proljeće...nešto. Odrezat vrh grančice, hormon i na toplo?
smile68
 
 
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 07:27
Čekamo...
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 17:18
Za Dijanu i sve zainteresirane Wink
 
ljubičasti na balkonu:
 
 
 
ljubičasti u zemlji:
 
 
 
 
 
još uvijek cvatem:
 
 
ispod lišća se krije:
 
lišće close up:
 
 
zeleni na balkonu:
 
pelcano početkom kolovoza, a danas:
 
 
 
pelcano prije cca.2-3 tjedna:
 
 
a već imam brdo pupova na stabljici:
 
 
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 07:18
Prekrasni ukrasni batati!Clap
A kako ih zaštititi od hladnoće?
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 07:31
Super je. Moram ga nabaviti iduće godine. vidim da ti usspjeva i u tegli, ili ga presadiš?
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 08:36
Dobro jutro!
 
Baš gledam kaj se sve događa s batatima:
Sadnice koje smo zasadile u tegle na južni balkon bez sjene su jako kržljave, poklapljenih listova - bez veze
Sadnice posađane u dvorište rastu i dalje ko divlje - tu ima malo direktnog sunca - pustila sam da se svaka razraste u grmić promjera malo manjeg od metra i redovito podrezujem svaka 2 tjedna
 
Reznice koje sam sadila s hormonom za zakorijenjivanje u srpnju su još uvijek vani u sjenovtom dijelu terase i baš sam jutros otkrila cvjetiće
 
Jednu teglu koju sam zakorijenila s hormonom u kolovozu, sam početkom rujna smjestila na hodnik - ta cvate neprestano već mjesec dana
 
I još imam par komada koje sam stavila u vazu, ali kad su počeli tjerati korijenje nakon 4-5 dana (prek noći korijen naraste oko 1 cm Shocked ). Njih sam posadila prošli tjedan u teglice: dio izgleda jako žalosno, izgubio je svo lišće, ali zato se drugi dio drži zadovoljavajuće i tjera mlade listiće...
 
E sad, sve ova procedura je sa samo jednim ciljem: spremit teglice u garažu kroz slj. 2 tjedna da opstanu do proljeća. Nisam baš sigurna da će mi ovi vani zasađeni preživljet zimu, ali se nadam ...
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.