Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ukrasni batat
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ukrasni batat

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 10:27
I mene ovih dana "muči" batat ...Jednu zimu sam ih spremala u podrum gdje mi drugo cvijeće bez problema preživi ali on nije, gomolj je istrunuo (ostavila sam ga cijelog s teglama), u kući nemam prostor za njih (a i to mi se čini upitno) pa se pitam da li ga je itko spremao tako da je gomolj vadio i nekako ga uskladištio ? To bi mi bila jedina moguća opcija...Da li je ikome uspjelo ???
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 15:50
Ja sam skupljala sjeme od svoga ljubičastoga pa ću ga pokušati sijati na proljeće da vidim dali će šta niknuti,po logici ako pušta sjeme, trebao bi se sjemenom i moći uzgojiti, 
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 13:21
Haha, štefice, dala si mo ljetos dva i ja jedan ostavila mami , a drugi posadila u zemlju kod mene. Mamin narastao i cvao, a moj ostao skoro isti, možda je dobio 2-3 lista.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 05:50
ja sam nedavno dobila 2 reznice ovog sa ljubičastim, prekrasnim listovima,
u vodi su i lijepo su se ožilile
e sad, meni bi bilo jednostavnije, a pretpostavljam i uspješnije ako je moguće ostaviti reznice u vodi do proljeća, kao ukrasna kopriva, npr.

mogu li ih tako sačuvati ili moram s njima u teglu sa zemljom?
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 07:45
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ja sam nedavno dobila 2 reznice ovog sa ljubičastim, prekrasnim listovima,
u vodi su i lijepo su se ožilile
e sad, meni bi bilo jednostavnije, a pretpostavljam i uspješnije ako je moguće ostaviti reznice u vodi do proljeća, kao ukrasna kopriva, npr.

mogu li ih tako sačuvati ili moram s njima u teglu sa zemljom?


i ja sam dobila, izgleda od iste prijateljice, ožilila i posadila u zemlju...teglicu držim u kuhinji, i već ima dva nova listića, koji su najprije zeleni, a onda poljubičaste...nadam se da će izdržati do proljeća, jer mi je preslatka ta biljka sa sitnim listićimaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 10:01
Samo ih drzite u toplom i svjetlom mjestu, raste cak i preko zime.Ako reznicu stavite u vodu pusti zile za 24 sata.Kod biljke zemlja mora uvijek biit vlazna, ne mokra nego vlazna.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 13:51
ja sam svoga velikog ošišala i stavila u hladnu prostoriju i ponovo je potjerao grane,vjerovatno još mu nije hladno.Nekoliko reznica stavila sam u zemlju a nekoliko kao što kaže natalija ostavit ću u vodi  do proljeća.Nikad nisam tako dugo držala biljku u vodi a batat brzo pušta korijenje,do proljeća biti će korjenja ko u priči ali imam i nekoliko sjemenki pa će jedan od načina nadam se uspjeti
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 18:18
Moj u samoj vodi raste kao da je sredina ljeta,troduplo brže nego oni u zemlji
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 07:08
Mog batata,je bura dosta uništila,ostali gomolji......ali vidjeti ćemo na proljeće!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 07:08
moj mladić, posađen u zemlju,  polako napreduje u kuhinjiSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 12:23

batat reznice rastu samo u vodi
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 13:27
izgleda odlično, znači, ništa nije potrunulo...bravo šteficeClap...moj mladić i dalje lijepo raste u zemlji uz kuhinjski prozorSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 13:38
štefice, i moje (tvoje) su iste takve, pustile more korjenčića i dobro izgledaju, samo što im se novi listovi zelene, ali ako požive do proljeća, na suncu će vratiti patlidžan put
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 15:54
Ovo sam sada slikala gomolj svog ukrasnog batata !!  Vi pričate tek o korjenčićima a ja od ovogodišnjeg gomolja mogu skuhati ručak !!!Tongue
iz9bdamgfruq085tllfi.jpg
iz9bdamgfruq085tllfi.jpg Jasna, opet sam pozabila !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 16:00
iz9bdamgfruq085tllfi.jpg
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 22:49
ajme, koja grdosijaBig%20smile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2012 u 18:58
Free, baš je lijep, ogroman. Prošlu godinu imala sam onaj svijetli batat, Nisam ga održavala preko zime jer je gomolja bilo toliko da sam imala krasan prilog uz meseko LOL
 
Kako bi se batat sačuvao - možda kao i krumpir. Znam da se može uzgojiti i presadnicama koje niknu iz korijena (gomolja) batata i kad niknu iz tih uspaanih pupova na gomolju, onda se ozvade iz batata i posade. No možda je to zgodnija metoda za onoga tko se bavi uzgojem batata za jelo.
 
Ovaj ljubičasti je baš lijep.
 
 
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 17:18
Ma prekrasna biljka, ovaj roza, toliko zahvalna, da nemam rijeci.
U proljece cu je kombinirati sa zutim, roza, bijelim, crvenim, mislim da ce sa svime davati poseban utisak.
 
Ovaj roza nema jestivi krompir, ili?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 15:11

evo danas sam svog staroga presađivala
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 15:17

jedan dio gomolja sam ostavila i stavila nazad u zemlju,a sa ostatkom ne znam šta dalje.Dali je netko sadio gomolje i kako i kada?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.