Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Frida traži savjet
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Frida traži savjet

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Frida traži savjet
    Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 21:56
 S punim povjerenjem tražim savjet od vas jer smatram da mi ga nitko ne bi dao tako dobro kao vi, ekipa na ovom pdf-u...ovu činjenicu potkrjepljujem samo jednom rečenicom - Pogledajte samo sve te vaše radove! Izvrsni su...
  Radi se o jednom starinskom okviru na kojeg sam jučer nabasala u antikvarijatu, a danas je moj...oduševio me. Stavila bih ga u hodnik i u njega ogledalo..U hodniku već imam dosta starih predmeta pa mi je tako hodnik svojevrsna tematska cjelina..Nisam okvir, u prvi tren, mislila dorađivati, ali onda mi je po glavi počelo vrtiti DECOUPAGE...
  Od vas tražim savjet kakav motiv da uzmem na taj okvir, a da ga ne pretvori u neki kič koji se neće uklapati u "starinski štih"...
 Mislim da ćete me razumjeti što želim...
 Evo okvira

dio


   Vjerujem u vas i znam da ce na kraju to biti prava stvar na mom zidu...Hvala.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:04
na tom okviru je bilo nešto ljepljeno ako dobro vidim? što se okvira tiče ja bi stavila motiv bršljana,ovako nesto na zelenkasto a opet da je jednostavno.

drugo mi ništa ne pada na pamet tako da nisam od velike koristiConfused
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:07
da, vjerojatno neka slika. u antikvarijatu je bio bez nje ( ovakav kakav je na slici)...i meni je bršljan pao na pamet i suncokreti čak, ali sam se uplašila boja...ne bih htjela neko šarenilo...čak mi pada na pamet s bijela boja sa nekim romantičnim, sitnim ružicama...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:08
 Rose, itekako si od koristi jer će mi puno pomoći u odluci svaka vaša riječ...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:15
....mislim  da  treba  staviti  ruže,  ali  lijepi  otisak  sa  ne- drečavim  bojama  tj  da  slika  ima  malo  boje  okvira,  dosta  bež, tamno  zeleno,  prljavo  rozo......
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:21
smile79ma divne ste....upravo kako i ja zamišljam..
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:25
mogu i sitne ružice,opet super ideja. ja sam čak mislila da na okvir dodas malo zlatne boje pa samo malim i tankim slojem preć krakle lakom da dobijes onaj starinski izgled. a da staviš neki print,neku slikicu sa interneta znas ono dječica sa cvjećem i kolicima,ili male anđele? 
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:26
meni se bež inače nesviđa,al ovo sa prljavom rozom nije loše....Heart
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:33
vidiš anđele imam na držaču ključeva u hodniku...možda bi se uklopilo kao komplet...
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:41
frida evo pogledaj malo ovdjehttp://www.decoupageforum.bb4u.pl/temat-vt416.html?postdays=0&postorder=asc&start=0..
mozda ti se nesto od ovog da idejuWink..i ja bi ruzice stavila,i mozda da napravis lagani shabby..
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:48
a možda za podlogu neku salveticu sa ornamentima?
kao na ovoj slici....ne nužno tih nijansi 
možda čak i samo nju staviti? uz malo shabby-a
 
 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:51
 Mislim da nakon Kaćinog prijedloga da pogledam navedenu stranicu mozemo zatvoriti temu....
  Ako onde nisam našla inspiraciju onda niti neću...hvala vam cure, nikad brže nisam dobila odgovor...
 Za sad su mi favoriti anđeli, sa malo krakla i zlatnom bojom ( kako je rose predložila) ili nešto sa ove stranice koju je kaća predložila....
  Nemojte očekivati neku brzinu u mom radu, ali svakako ću ga na ovoj temi pokazati kad bude gotovo....
 Još jednom hvala vam svima....
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 23:11
ja bi ti predlozila da boja koja dolazi na krakl bude bijela pomijesana sa okerom,ona daje fini starinski stih..i fenomenalno pase sa zlatnom koja ce izvirivat iz pukotina..meni je to savrsena kombinacijaWink
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 23:14
e da,i poneki ornamentic ko na ovoj slici od iris bi savrseno pasao..iris nemas valjda tu salvetu!?Shocked da te znam doc opljackatLOL
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 00:21
joj moram ovo negdje napisat,malo sam i ja listala ove stranice sto sam stavila fridi,i padne mi u oko potpis od administratorice" kaca, witaj w Krainie Czarów! Smile",i u potpisu forumasice margo isto pise moj nick(nedavno sam se registrirala)Embarrassed..valjda im je simpaticno sto se prijavio netko iz hrvatske..samo mi zao sto neznam jezik da ih mogu bar pozdravit..morat cu dicu smuljat da mi  na engleskom sroce par rijeci..
ma bas me prijatno iznenadilo,pa sam morala podijelit sa vamaHug
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 01:09
bas super...
Na vrh
lollipop View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lollipop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 12:23
Dobar dan svima,
nova sam članica foruma. Moram priznati da već nekoliko tjedana proučavam ovaj forum [:$] pa sam mu se odlučila priključiti. Inače decoupageom se bavim neko dulje vrijeme, no ne smatram se iskusnom decoupage-isticom [:)]
Ako sam se predstavila na krivom mjesu..prihvatite moje isprike.

Eh, sad imam jedno pitanje. Gledala sam ovu stranicu koju je Kaća postavila..stvari su preprekrasne.. pa me zanima da li netko zna gdje ima za kupiti ovaj crakle)ako to uopće je crakle) sa ovim širokim pukotinama? S tim se još nisam susrela.
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 15:12
lollipop dobro nam doslasmile73,dugo se s nama druzila i dijelila svoja iskustvasmile78
i nemoj se dugo mislit otvorit galeriju radovaThumbs%20Up..neznam tocno na koji krakl mislis ali pretpostavljan da je rijec o crackle sottile dvokomponentnom laku,on ima siroke pukotine..imas ga kupit u svim hobby art ducanima u zg..evo ti link od lumosahttp://www.lumos.hr/craklelak.htm,oni drze stamperiine lakove a oni su mi nekako najpouzdaniji..ako nisi u zg mozes putem maila ili na telefon izvrsit narudžbu..
Na vrh
lollipop View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lollipop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 16:23
Hvala! [:)]
Otvorit ću galeriju slika čim uslikam predmete i naučim ih postaviti u galeriju..nadam se skoro..pa vi procijenite kako mi ide.
A što se tiče ovog cracklea.. mislim da sam se krivo izrazila.. to je onaj crackle kojim je napravljeno ono zeleno ogledalo polica na onoj stranici. Nisu pukotine široke (tek sam sad shvatila što sam napisala) nego su one zapravo vrlo rijetke. Ne znam se izrazit, najbolje je pogledat sliku.
Na vrh
lollipop View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lollipop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 16:24
zašto mi nema smajlića?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.