Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Clerodendrum ugandense
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Clerodendrum ugandense

 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Clerodendrum ugandense
    Objavljeno: 07 Svibanj 2020 u 22:56
Pozdrav, prije desetak godina sam imala ovu predivnu biljku i rado bih je opet imala. Ima li tko voljan prodati pelcer?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2016 u 17:07
ljepotančići Heart
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2016 u 12:17
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2016 u 18:21

star već nekoliko godina.moram ga ove godine obnoviti
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2015 u 19:51
da uljepšam ovo javljanje

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2015 u 18:54
Moj sin je otkrio ovo, ma što to bilo Dead... i nadam se da smo uspjeli spasiti klerića... očistili smo staru zemlju, provjerili da nema još tih bića, dezifincirali teglu i zasadili ga u novu zemlju. Listovi još nisu prestali opadati ali opadaju puno manje... ispričavam se unaprijed ako vam je odvratno ali možda nekom pomogne u uzgoju cvjetića. 


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2015 u 20:32
I ja imam clerodendrum ali on je nekako drukciji ! Ni neznam da li je ziv kad sam vec opet pol godine tu na sjeveru !   Confused
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2015 u 20:23
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2015 u 18:16
Puno hvala. Smile
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2015 u 10:58
Bugice evo Voki je pisao... možda pomogne
 
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Vidim da ima male plodove nakon cvetanja, valda će biti i seme.


SAVETI
Obavezno je zakidanje vrhova radi podsticanja grananja i bogatijeg cvetanja. Dobro podnosi orezivanje koje je neophodno radi formiranja željenog izgleda biljke.
Presađuje se u proleće na početku intenzivnog rasta. U toku zime saksije sa ovim biljkama ne treba držati blizu grejnih tela. U slučaju zimovanja u pretoploj prostoriji može izostati cvetanje. U slučaju isušivanja zemlje u saksiji listovi žute i opadaju, a zbog suvog vazduha može doći do odbacivanja pupoljaka i cvetova. Letnje podnevno sunce uz suv supstrat u saksiji može izazvati pojavu žuto-smeđih fleka na listovima. Usled nedostatka svetlosti ili hraniva novi listovi su mali, a grane se izdužuju. Nakon 5-6 godina preporučuje se zamena biljke zbog gubitka dekorativnosti starijih biljaka.

BOLESTI I ŠTETOČINE
Bela leptirasta vaš, crveni pauk, grinje, štitaste vaši.

Rijeka

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2015 u 13:29
Molim pomoć jer ne znam što se s mojim clerićem događa... lišće žuti i opada, ima zelene točke... i uopće nije cvao iako ima puno pupoljaka... to izgleda ovako:



Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2014 u 08:00
bas je preljep...samo malo paznje,,,
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2014 u 08:05
Stvarno je prelijep i ogroman! smile89 Moram svoga još malo šišnuti, da postane tako lijep grmić. 
Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2014 u 18:27
Bugice evo me:
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 20:46
Hvala, jedva čekam! Hug
Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 20:02
bugice, čestitam, prelijep ti je, kad stane (ako stane) kiša sliknut ću i ja svoj da vidiš donora.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 09:02
Evo i moj cvate prvi put - marta78, prepoznaješ ga? Hug
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2014 u 06:17
Prekrasna biljcica ! I ja spadam u one koji plavo cvijece obozavaju !     
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2014 u 23:45
Prekrasni su!

Žao mi ga je reznuti ali morati će dobiti po repu radi lakšeg formiranja i novih pupića :)

Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2014 u 05:15
Krasni, krasni, i kod Mimar,i kod Stefice. Dadinog ne smijem (za sada još) pohvalitiWink!
 
Ja sam u leptirka zaljubljena,tako da nisam niti objektivna.
 
 Teško se odreći leptirića u početku, ali  ga zaista treba prvih godina dosta pincirati. Tko to radi,  dobije predivan grm sa tonama leptirića.
Dado, tvoj je zreo da ga presječeš na pola, zapelcaš otkinuto i gledaš kako će se ostatak razgranati.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.