Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Clerodendrum ugandense
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Clerodendrum ugandense

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 06:43
Dobro je! Trebala si obje,ali znam da je to teško u početku. Kad budeš vidjela kako ti se orezana strana lijepo popunila, neće te više trebati nagovarati. Clero pušta izdanke samo na prvom lisnom paru ispod orezanog mjesta, tako da je najbolje orezivati na drugom paru od početka grane. Tako se dobije puna biljka, ali to ćeš već sama otkriti.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 07:50
Sa vama uživam u prekrasnoj biljčiciClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 08:15
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Dobro je! Trebala si obje,ali znam da je to teško u početku. Kad budeš vidjela kako ti se orezana strana lijepo popunila, neće te više trebati nagovarati. Clero pušta izdanke samo na prvom lisnom paru ispod orezanog mjesta, tako da je najbolje orezivati na drugom paru od početka grane. Tako se dobije puna biljka, ali to ćeš već sama otkriti.


A ništa, kad ti kažeš, onda trčim odrezati i drugu, mada me srce boli... Embarrassedsmile78
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 12:25
I dnevna vizita clerića je pokazala da ima zelene, sitne uši, kao što mi je imao i tropski hibi. Pomoć, molim, čime to riješiti?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2014 u 21:09
Voda i tekući sapun, jedan špric sapuna na pola litra vode, pošpricati posvuda, i ispod lista. Ponoviti za tri dana, i opet za tri dana. To će riješiti uši na cleru, ali ako ih imaš i naokolo, vratit će se vjerojatno opet.
 
Ili, Confidor, 2 ml na litar vode, zalij time (ne špricati), i mirna si jedno 2 mjeseca od svih napasti koje sišu list.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2014 u 07:46
Hvala puno! Hug Uši nisam primjetila nigdje drugdje, a one na hibiju sam riješila mehanički, jer je mali, svega par listova ima. I nisu se vratile. Ostali cvjetići su ok.

Probati ću sapunom, ako neće biti dovoljno, odoh u kupnju confidora. Smile
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 18:36

maleni,nedavno kupljen Tongue
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 19:05
smile55za novog malenog!
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2014 u 18:01

sada smo tamno plavi smile126
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2014 u 09:54
prelijepa biljkaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2014 u 11:18
stefice, divan je! Hug Moj još nije procvjetao. Primjetila sam da mu ipak ne odgovara pozicija na južnom balkonu, premjestila sam ga u poluhlad i živnuo je i počeo rasti. Gdje stoji tvoj? Embarrassed
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2014 u 16:53
Nina je jednom napisala ako je u sjeni da su tamniji cvjetovi pa sam ga stavila u prošaranu sjenu na južnu terasu. Kad sam ga kupila stajao je na suncu i zaista imao je puno svjetlije cvjetove, sad je puno tamniji Clap
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2014 u 22:29
Hvala ti Smile, budem i ja svog držala u poluhladu, pa ću vidjeti. Zasad izgleda da mu bolje odgovara, dok je bio na suncu nije se ni pomakao u rastu. Sad kako sunce ne prži tako jako, polako je počeo dobivati nove grančice, ali nema naznaka pupova. 
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 23:04
Stigao je i meni leptirko u slavoniju :)

Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2014 u 07:41
smile57
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 09:53
Wink u senci
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2014 u 05:15
Krasni, krasni, i kod Mimar,i kod Stefice. Dadinog ne smijem (za sada još) pohvalitiWink!
 
Ja sam u leptirka zaljubljena,tako da nisam niti objektivna.
 
 Teško se odreći leptirića u početku, ali  ga zaista treba prvih godina dosta pincirati. Tko to radi,  dobije predivan grm sa tonama leptirića.
Dado, tvoj je zreo da ga presječeš na pola, zapelcaš otkinuto i gledaš kako će se ostatak razgranati.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2014 u 23:45
Prekrasni su!

Žao mi ga je reznuti ali morati će dobiti po repu radi lakšeg formiranja i novih pupića :)

Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2014 u 06:17
Prekrasna biljcica ! I ja spadam u one koji plavo cvijece obozavaju !     
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 09:02
Evo i moj cvate prvi put - marta78, prepoznaješ ga? Hug
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.