Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Indijska kana - Canna indica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Indijska kana - Canna indica

 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Indijska kana - Canna indica
    Objavljeno: 04 Rujan 2007 u 20:23
Nisam vidjela da je za ovu prekrasnu biljčicu otvoren post.
Djeluje vrlo dekorativno i podnosi i najjače sunce...Traži obilno zalivanje baš zbog velike površine lista
i isparavanja.Postoje i patuljaste vrste  pa se može uzgajati i u kući..

Canna Austria...Heart



 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2007 u 20:52
prelijepa je Donata
predpostavljam da ti uzivas
u njenoj ljepoti
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2007 u 20:58
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

prelijepa je Donata
predpostavljam da ti uzivas
u njenoj ljepoti


Nešto u vikendici...i nešto kod mame....na teraci su dvije i čekam da procvjetaju...stavim sličicu....
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2007 u 22:22
Koja lijepa zuta boja....ma i ova crvena je al ona zuta mi je favorit. Smile
Na vrh
Dorotea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorotea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 16:22
Ona crvena je indica? jel tako? Poslala sam Tiboru sjeme od takve-stvarno trebaju dosta vode i kod mene kad ih redovno ne zalijem zakrzljaju i uopce ne narastu do standradne visine. Ove zute su mi puno ljepse i bas bi volila sjeme.
http://venus.hooxs.com/portal.htm
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 19:39
Ja sam ih rasadila dijeljenjem gomolja. Nisam znala da se može množiti i sjemenom. Režete li im zimi lišće do dna? Ja sam sve porezala i tim lišćem pokrila zemlju, da mi gomolji ne smrznu.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2007 u 21:36
 Ja sam jesenas posadila sadnice kane ( žute) i lijepo se primila, ali ovaj vikend bura joj smrznula listove...hoće li se oporaviti?
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2007 u 15:06
Ja ih isto razmnožavam sa dijeljenje gomolja!!!
Predivan mi je taj cvijet! !
Od kada sam ga vidila, žicala sam za gomolj sve koje sam znala da ga imaju!!! I isplatilo se!!
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 11:07
Donata samo ću slikom reci šta mislim:
 
smile89smile89smile89
smile55smile55smile55
 
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Dorotea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorotea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2008 u 17:04

meni se kod crvenih ne svidja sto im je cvijet jako mali u odnosu na stabljiku i lisce dok je zuti npr. puno krupniji

http://venus.hooxs.com/portal.htm
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 15:17
koje ljepotice smile94
posebno ova prva

ja sam imala kanu lucifer, ali sam je (kasno) presadila na drugo mjesto pa lani nije cvjetala
nadam se da ovo ljeto nece preskociti
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 00:03
kupila sam gomolj ove biljke pa me zanima kako postupiti s obzirom da ću je saditi u pitar (nemam vrtla).....
na što trebam pripazit i kad mi je najpovoljnije vrime?


Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 22:10
Mislim da to onda treba da bude nesto veci pitarWink Ne znam koliki je tvoj, ali gomolj kane moze biti jako velik. Bas sam nedavno dobila ogromne i kanim ih iseci na vise delova, samo bas nisam sigurna kako bih to trebala da uradim.

Posadi ga po onom starom pravilu - na dubinu dva do tri puta vecu od visine gomolja i zalivaj pazljivo i umereno dok ne potera.

Na kontinentu se sadi od sredine aprila, ali ti ga mozda mozes vec i sada posaditi.
Aglaja
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 11:53
mama mi ima kane i prekrasno joj izgledaju naravno kad procvjetaju, ja nažalost nemam mjesta i nemam vrt
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 23:09
Da li je tko pokušao uzgojiti kane iz sjemenki? Danas sam nabrala sjemenke s svoje kane, pa bi probala uzgoj iz sjemenke, ali neznam ništa o tome.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 08:44
Silvek - Ja probala davno, ali nisam uspjela. Zato sam ove godine- nakon duuugo vremena nabavila gomolje i napokon će mi procvati! Nisam ih sadila u vrt jer sam dosta kasno nabavila pasu ostale u kanti. Ali na proljeće ih planiram presaditi u vrt pa nek se šire gomoljima!

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 10:16
Kroz koju godinu nećeš ih se moći riješiti ni da budeš htjela.Shocked
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 11:16
ja imam malog lucifera, ali nemam slike

najprije sam ga 1 godinu posadila u teglu i procvjetao je, bio lijep i krasan pa sam ga premjestila u vrt, ali tamo ga je ugušilo drugo bilje, žbunje... i bio je u sjeni pa nije cvjetao

pa sam ga opet izvadila iz zemlje i stavila u teglu, ali dosta kasno
izbio je, ali samo list, ništa od cvjeta ove godine

saga o luciferu se nastavlja jer ga mislim opet staviti u zemlju samo na bolje mjesto
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 18:11
I ja se mučim s tim kanama. Prošle mi je godine gomolj istrunuo na vrtu, ove sam ih gorine sadila prvo u teglu, po uputama s foruma, i čak mi je lucifer cvjetao i sad imam i sjemenke, crvena nije (ove sam godine kupila gomolje) Sjeme mislim sijati u tegli na prozoru zimi, na toplom, jer vani ne prezimljavaju, pa nebu sigurno ni sjeme proklijalo...
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 18:47
evo mojih kana,inače su izašle  svuda okolonaokolo vrta..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.