Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Zanimljivosti o cvijeću i biljkama > Literatura o cvijeću i biljkama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Literatura o cvijeću
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Literatura o cvijeću

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Literatura o cvijeću
    Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 20:59
Evo link za knjigu o kaktusima (za download)

http://www.scribd.com/doc/69475069/Fleischer-Schutz-Gajenje-Kaktusa
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2011 u 22:42
Evo da malo obradujem ljubitelje biljaka. Ovo je veoma zanimljiva knjiga na 242 stranice, na hrvatskom jeziku, mnogo slika, obuhvaća rezidbu i mnoge druge savjete za voćke, grmove, cvijeće.....

http://www.scribd.com/doc/14857025/ABECEDA-REZIDBE-A4


Ova je o vegetativnom razmnožavanju 225 stranica, na hrvatskom jeziku

http://www.scribd.com/doc/30806924/Abeceda-vegetativnog-razmno%C5%BEavanja


Uzgoj voćaka, 47 stranica, na hrvatskom jeziku

http://www.scribd.com/doc/35503274/Uzgoj-vocaka


Nadam se da će Vam biti jednako korisne koliko i meni.
Pozdrav


U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 17:06
danas kupljena moja prva "cvjetna" knjiga Smile
"Cvijeće u stanu i na balkonu-veliki priručnik o vrtu" u izdanju Marjan tiska, kupljeno u skolskoj knjizi... 70kn... slično velikoj enciklopediji, samo na 230 stranica i 10 puta jeftinije... srce me strefilo kad sam vidjela velikoj cijenu... al dragi je vidio pogled u mojim očima kad sam je uzela u ruke, a rođendan mi i nije tako daleko Big%20smile
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 20:24
Imaš tu stranicu Leo comerce,ovo gore ti je broj iz Rijeke al našla sam ja poslovnicu i u zagrebu ali nemaju trenutno knjige o kaktusima,dobit će tek za mjesec-dva. Na njihovoj stranici je i broj i adresa.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 21:23
i ja bi narucila knjigu o kaktusima jel ovaj broj vrijedi? i jel znate koju dobru stranicu gdje ima knjiga o cvijecu,narucila bi si neke o sobnom...
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 12:56
E hvala ti Triša,nazvat ću ih i nek šalju!!!! Ja sam iz okolice Zagreba.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 12:11
Ne znam gdje živiš, ali u Rijeci je ima na Srdočima u Leo komercu, ali ako odeš na internet naručiti kod njih knjigu dobiješ je poštom, a ako još nešto naručiš pa je račun više od 50 kn ne plaćaš niti poštarinu.
Evo ti broj telefona na koji se možeš informirati.
051 625-910
051 625-476
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 10:04
Reci mi molim te Triša,gdje ima za kupiti ta knjiga o kaktusima?? Obožavam ih i već dugo tražim knjigu samo o njima i nigdje da bi ju našla,koju god prelistam o kaktusima ima jako malo. Baš bi željela tu kupiti,a nije ni skupa!!!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 00:10
I ja od"lea" puno kupujem,no ne u knižari nego kod jednog"stričeka" Nekad smo ,usput kad smo na kavu išli,kupili barem 2(MM sebi i ja sebi)knjige od njega.Naravno da nam je uvijek dao popust pa smo još više od njega kupovali.One moje knjige o cvijeću nisu bile ispod 200kn a on mi uvijek dao za 40-50%manje.A izbor im je strašan,nema čeg nema,ako i trenutno nema,za par dana dobiju.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 21:56
S "Leom" sam i ja jako zadovoljna. Baš sam se počastila prošli tjedan sa knjigom "Razmnožavanje i uzgoj mladica" i dobila na poklon Mjesečev kalendar! Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 21:26
Knjižara me oduševila, jer ima strašno puno različitih knjiga, sigurno pedesetak o bilju i cvijeću, što me strašno iznenadilo, a jako im je zgodan i katalog- za one koji nisu s riječkog područja - to je riječka ura na Korzu, na koju smo strašno ponosni, jer dok nije bilo mobitela, bilo je nekako najzgodnije naći se "pod urun".
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 21:21
Evo zgodne knjižice, koja košta samo 43 kn, a u njoj ima nekih dosta zgodnih stvari.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 07:10

Čime ću ja skratiti duuuuge zimske večeri koje dolaze....

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2008 u 23:39
Ili posuditi od tebe DVDWink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 21:22
Ne spada baš striktno u temu, ali da sad ne otvaram novu: Uz časopis Drvo znanja za 9. mjesec, br. 117 (još se može naći ponegdje na kioscima, ja sam ga pronašla jučer) imate fenomenalan dokumentarac na DVD-u: Prvi cvijet, dokumentarac o potrazi biologa za prvom biljkom koja je imala cvijet...danas sam ga pogledala i oduševljena sam, pa želim to podijeliti s vama: u zapadnoj Kini na planinama Hengduan (tak nekak) je u zadnjem ledenom dobu preživjelo najviše cvijeća na svijetu, tamo na samo par kvadrata raste nezamisliv broj vrsta cvijeća...to je mjesto porijekla ljiljana, irisa....pravi botanički vrt.  I ono zanimljivo što su botaničari otkrili nakon razrade biljnog DNK: bliski srodnici su ruže i tikvice, jagode i marihuana... uglavnom, vrijedi pogledati dokumentarac, pa svakako preporučam nabaviti časopis, br. 117
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 16:54
ja imam sljedece knjige:Uzgoj ruza,Cvijece u vrtu,Ruze,i jos 2 male knjizice o uzgoju cvijeca. slike ce biti tu,cim ih uslikam
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 20:03
 pa ja to volim kupovati mada se dosta stvari i ponavklja , ali uvijek i ima nešto novo. flore su mi prije bile jako zanimljive , ali u zadnje vrijeme su ponavljali dosta stvari , ali ja ih sada i ne vidim da su u prodaji . kad gosd sam nekom posudila . (MMmi kaže - piši )a ja nisam pa sam bez nekoliko vrlodobrih brojeva i ostala , a kupovala sam redovito nekoliko godina , jer sam skupljala po brojevima ali -luda glava, sad  mi je žao ali svejedno zavidna polica ja još uvijek tu - ali sad pišem kome šta dajem - nek se nađe  
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 23:10
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

 i kakvi su komentari na knjigu????  nitko nista da kaze kakva je knjiga...  kakvi su opisi... koliko detaljni... koliko idu u dubinu tematike i koliko se tema doticu???


Po meni dosta šturi, ali ono: kratko i jasno" o svakoj biljci. Prvi dio knjige samo fotke, sortirane po grupama bilja i bojama, drugi do knjige tekst, nazivi po abecedi i kratki opis, osnove o biljci.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 21:53
branka i ja bi k tebi na čitanje  i listanje smile58
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 17:01
Jao Branka, ja bih kod tebe mogla "zimovati", tj. provesti zimu pretražujući tvoju policu sa knjigama i časopisima. Ovi moji "Lijepi vrtovi" i par Flora su se već izlizali od silne upotrebe. MM se baš jutros našalio i rekao da sam ja to već toliko puta listala da je čak i on zapamtio slike.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.