Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelcanje ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelcanje ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
Korisnik
Poruka
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2019 u 15:13
Na žalost o cijepljenju ne znam baš ništa. 
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2019 u 23:18
Moram priznati da sam zemlju oko nje nahranila sa malo magnezija (kristalici)
kad je padala kisa. Da li je to pomoglo .... stvarno neznam ....
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2019 u 06:52
Koliko odprilike dugo moram drzat staklenke na reznicama? Zapiknuo sam ih sada 10.03 i imaju vec lijepe listice, a sad neznam do kad moraju biti tako zaklonjeni, inace su ispred zida kuce koji gleda na sjever, imaju sunca samo malo ujutro.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2019 u 13:41
Ima li netko da je razmnozavao ruze polozenicama?
Citao sam negdje da treba zarezat donji dio kore i stavit drvce da drzi otvoreno i stavit ukorjenjivac, a sad me zanima u praksi da li je netko to radio, ne vidim svrhu tog zarezivanja ako se pup polozi u zemlju.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2020 u 11:54
malo da zivnem ovaj forum. Valjda sam na pravom mjestu.
Htio bi reci da sam krajem ljeta skinuo pup jednoj rozoj penjacici i nakalemio na svoju bijelu. Sad gledam jos je ziv i nadam se da ce uspjet, a imam u planu isto napravit sa jednim pupom od zute penjacice pa bi tako imao tri boje na jednom grmu.
Sljedece sto sam isto napravio, je da sam postupkom dobivanja zracnog korjena dobio novu ruzu koja za sad isto daje pozitivne znakove, s time sto sam to napravio sa dosta velikom granom. 
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2021 u 23:07

   Ovo sam vidjela na njemackoj TV , Kanal ZDF , Emisija "Volle Kanne"  :

    reznice ruza osloboditi od listova , neznam tocno objasniti na hrvatskom ,
    pokusat cu ovako -  od kokos oraha nastruze se ili zdrobi ona vanjska kora
    to izgleda onda kao gruba vuna  i u to se malo deblje zamota jedna trecina
    reznice i ovako zamotano stavi se u jednu ne premalu teglicu sa zemljom za
    ruze i dobro zalije.... rezultat koji su pokazali je bio predivan ....

    da je tome vec dosta dugo .... ipak cu pokusati pronaci link , ako ga nadjem staviti cu ga tu .
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.