Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelcanje ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelcanje ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
Korisnik
Poruka
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 22:16
Hvala na odgovoru! Ja se uvjek kasno sjetim. Znaci cekam do druge godine...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Adriaticca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adriaticca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 08:34
Ako mogu dodat svemu ranije napisanome,nećeš previše fulat ako reznicu,grančicu koju sadiš prije neg ju  upikneš u zemlju umočiš u hormon ukorjenjivanja,za ruže sam ja koristila Rhizopon III,i od 10 grančica primilo mi se 8 što je ,mislim,jako dobar rezultat :-)..Probaj ;-)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 11:14
Ja ne koristim nikakve hormone pa mi se od 10 primi 7-8.Plecam ih sve dok zemlja ne smrzne.Stavim ih pod flaše pvc od 2 l.Čep mi služi kao ventil,koji otvaram u proljeće svaki dan po malo...U proljeće pelcam ruže položenicama..
Iz mog iskustva te ruže su mi bolje,zdravije i bujnije nego kupljene kalemljene..Negdje sam pisala kako ih ja zapelcam..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
snjeska985 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snjeska985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 20:00
mogu li se ruže pelcati sada( mjesec ožujak)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 20:16
Mislim da nije,da je prehladno za to,obično se to radi u ljeti u 8 mjesecu,na mladim odrvenjenim grančicama.
Na vrh
snjeska985 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snjeska985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2011 u 12:21
ajoj, baš mi je žao ali ipak ću zapiknuti koju jer baš one koje mi se dopadaju susjeda šiša pa da se nebaci...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2011 u 20:24
Ako je tako ništa te ne košta da probaš!
Na vrh
snjeska985 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snjeska985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2011 u 20:46
probaćemo... hvala na odgovoru
Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 08:37
Ja sam prije nekoliko dana pelcala ruže sa hormonom rhizopon I,u uputstvu piše da se sa tom jedinicom pelca,a tu sam vidjela da su neki pelcali sa III,hoće li se onda moje ruže uspjeti ukorijeniti sa I ?
Na vrh
snjeska985 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snjeska985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 06:12
evo ja sam prije nekoliko dana upelcala ružu penjačicu ( prije dva tjedna točnije) bez ikakvih hormona rasta.
I vidim listovi se čvrsto drže i tjeraju a od onih što sam jesenas pelcala nešto slabo, samo sedam tjera pupove od petnaest što sam zabola u zemlju...
Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 10:09
i ja sadim ruže ovako kako ste vi cure opisale i to tamo negdje u 9-10-om mjesecu zato što mi je bez veze kupovat ruže kad ih možeš razmnožit koliko hoćeš ali kažu da su te ruže lošijeg kvaliteta od kupljenih kalemljenih.to po mom mišljenju nije taćno. kakva su vaša iskustva
Na vrh
snjeska985 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snjeska985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 21:39
također mislim da ruže uzgojene iz reznica nisu ništa lošijeg kvaliteta od kupovnih.
 imam četiri ruže uzgojene prije dvije godine, prošle godine su bile nešto slabije, vjerovatno dok malo izrastu jer ipak treba da razviju korijen ali zato su ove godine u punoj formi, razlistale su se i stvaraju pupove..
jedva čekam da procvijetaju
Na vrh
mikica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 22:04
Moje su se reznice odrezane u proljeće bez problema primile prošle godine,a i ove koje sam odrezala prije nepunih mjesec dana već se vide listići da tjeraju,samo ih zabodem u zemlju a odrežem kako su cure opisale.
Nemam puno iskustva ali zato susujeda ima koja mi je dala moje prve ruže.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 12:47

Prošle godine u 8. mjesecu sam prvi put u životusmile86 pelcala ruže. Nekih 100 komada reznica, dobivenih od curica sa foruma,Nataly, Natalija, tikvić, smile78 zapelcanih jesenas u staklenik, zimi žaštičenih bočnih i gornje stranice trajno a južna se otvarala za sunčanih dana, ispunile su staklenik mladim grančicama, tako da je i pojedinačno čupkanje korova kojem nije mjesto među mojim ljepoticama jako teško, tako da sam vrlo zadivljena rezultatom!!!
Još imam ispod 20-tak što staklenih što plastičnih boca zapelcano 40-50  ruža, pelcanih što u 11.mjesecu lani  i 3. mjesecu ove godine, čak sam pelcala i ruže iz sestrinog rođendanskog buketa, i sve se drže jako lijepo i zdravo, čak i sve pupaju, a veliki napredak se vidi zadnih 3-4 tjedna od kada ih sunce grije!!  Jako sam blizu brojci 200, što me neizrecivo veseli kada zamislim punu cvatnju ali me hvata jeza kada se sjetim orezivanja i izgrebanih ruku od trnja!!!  Ali nema te ogrebotine koja neće zacijeliti na prvi pogled pupoljka ruže!! smile75
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 18:12
I ja se neslažem a tim da su ruže iz reznica lošije nego kalemljene.Ja nemam loša iskustva ,a većina mojih ruža je dobivena upravo iz reznice!Ako ništa drugo,sve te pelcane ruže su iste boje kao i matične biljke i nema divljih izboja iz zemlje.Ja sam prezadovoljna pelcanim ružama..Imam dosta i kupovnih,i većinom su dekleracije bile netačne,pa sam morala vaditi pojedine ruže iz bašte jer nisam bila zadovoljna bojom il  kvalitetom..U zadnje vrijeme uzimam samo Topalović ruže,do sada su se pokazale ok..Bar  etiketa nije lažna..Baš danas sam uzela 6 novih..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 10:23
Prošlu jesen sam pelcala 30 ruza. Jedino čega se pridržavam jest to da u zemlju stavljam 3 pupa, sve ostalo zanemarujem .
Za dvije ruze nisam imala boce da ih zaštitim, ali evo primilo se svih trideset!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 16:40
Originalno poslano od člana tanja j tanja j napisao:

Prošlu jesen sam pelcala 30 ruza. Jedino čega se pridržavam jest to da u zemlju stavljam 3 pupa, sve ostalo zanemarujem .
Za dvije ruze nisam imala boce da ih zaštitim, ali evo primilo se svih trideset!
 
smile141
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 14:06
Pojma nisam imala da se ruže mogu pelcati, ali eto, sad znam i to. Pretpostavljam da vrijedi isto za pokrivačice? Možda je njih lakše položenicama.
Super curke Clap
Tena 28.3.2010
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 15:31
Svaku ružu možeš pelcati...Na način koji smo opisivali..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 19:15
Cure, danas su mi jesenske novozapelcane ruže uljepšale dan!!! Našla sam u stakleniku najmanje 8 pupoljaka, a na jednome pupoljku se već nazire bijela boja!!!! Joj kaj sam sretna!!!  mislim da ću poletjeti od radosti!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.