Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelcanje ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelcanje ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 18:45
Petit,tvoje reznice nisu trebale pvc flaše niti navikavanje na vanjsku temperaturu jer nisu zimovale napolju,od jeseni do proljeća nego si ih pelcala od proljeća do jeseni,pa možeš skinuti  tegle bez problema.Nemoj ih presađivati niti sad u jesen niti u prooljeće,nego sledeće jeseni.Ja sam tako zeznula dosta ruža,jer sam požurivala sa presađivanjem.Dešavalo mi se   to da se primi reznica,koja pusti nove listove,čak i pupove napravi, a kada je hoću presaditi  ,ona propadne ili čak nikako korijena nema.Zato uvijek čekam   sledeću jesen za presađivanje..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 19:55
Nisam znala da ne treb flaša preko ljeta iako mislim da je zbog toga bilo vlažno i onda kada je bila (pre)velika vrućina okolo. A da ih ipak ostavim do proljeća pod flašom?
Ne znam kako ću izdržati da ih ne preselim u proljeće jer mi izgledaju super iako su doduše, samo jedna vrsta.
Htjela bih sada nabaviti malo grančica nekih drugih ruža i posadila bi ih odmah na stalno mjesto, možda čak budu i cvale do jeseni. 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 21:27
Petit za flaše ne bih ti znala reći,nisam nikada tako pelcala ruže u sezoni proljeće-ljeto.Znam da bih ti njih odma prebacivala,nisam jednom, bila nestrpljiva po pitanju toga LOL Kod mene znaju cvjetati odma sledeće proljeće neke,a neke ni godinama  kasnije.Ja imam dosta ruža koje sam zaplecala tako.Imaš slike mojih ruža na temi o ružama i u mojoj temi.Ovih dana stavit ću novije slike,dok uhvatim vremena..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Sumejja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2013
Lokacija: zenica
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sumejja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2013 u 12:56
odsjeces ostrim makazama na koso pelcer dug tridesetak cm,i zakopas ga potpuno u zemlju,tako da iz zemlje izviriva nekih 6-7cm.poklopis teglom i ne skidas teglu do maja,to jest kada prestane mraz.ja sam to tako uradila i u mom vrtu su jos od prve godine ruze bacile svoje prve cvjetove,s ti msto sam ih redovno zaljevala i gnojila..Wink

Na vrh
CaricaCaric View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Travanj 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje CaricaCaric Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2014 u 21:17
Pozdrav svima Clap, zanima me da li je itko ikad probao staviti reznicu ruže u neku najlonsku vrećicu sa zemljom da se ukorijeni tipa kakave su one kupovne u vrećicama. Ne znam sad da li bi to bilo dobro i da li ce se primiti, mislila sam kupiti sredstvo za ukorijenjivanje, pa probati.
Inače probala sam pelcati ruže direktno u zemlju i primile su mi se, al ovako bi mi mozda bilo praktičnije, ako se "prime" u vrećici pa presadim na mjesto gdje želim, jer nema mi goreg od seljenja ruža.....ako netko ima kakva iskustva molim pomoc.... THX.....Wink 
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 21:36
Pozdrav ljubiteljima ruža. Dobila sam dvije starinske sorte ruža na poklon. Buket. Sad mi stoje u vazi. Kakve su šanse zapelcati te grane? Ako ima nade, da li da čekam prvo da ocvatu ili da ih već sad pripremim za ubacit u zemlju?
Par postova gore piše ako se pelca u proljeće da ne treba stavljat flašu.
Molim pomoć i unaprijed zahvaljujem smile73
Na vrh
majičak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Svibanj 2014
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majičak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 20:57
Pozdrav svima,eto i mene male smotaneTongue da li je se sada može staviti pelcer ruže,tj. dali će mi se primiti.I još nešto dali se na svaki pelcer stavlja ta pvc boca pa od svake nikne ruža ili s zabode 4-5 zajedno da bi bila jedna?smile127
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2014 u 09:49
I ja se isto pitam. Pročitala sam na početku teme da je netko pelcao, i to uspješno, cijele godine... 

A i ja sam jednu divlju ispelcala upravo prošlo proljeće. Uzela malu grančicu, zapiknula u dio cvjetnjaka s vrlo rahlom šumskom zemljom, nisam pokrivala ničim (preko zime - kukuruzovinom), zaljevala kad i ostalo cvijeće i sad ima nove listiće i cijelu malu grančicu. Nemam se što dvoumiti, uzeti ću par reznica koje su već cvale sa svoje penjačice i probati... Smile

Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2014 u 15:23
Negdje sam procitala da se zelene (zeljaste) grancice mogu pelcati ranije a one drvenaste tek od sredine ljeta...ne znam je li to pravilo. Ja planiram pelcati tek u kolovozu. Osim ako me netko uvjeri da mogu pokusati vec kad ocvatu
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2014 u 19:25
Ova malena grančica ruže je ispelcana prošlo proljeće, nakon što je ocvala
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2014 u 20:26
Eto, upravo sam tako nesto cekala...mozda da napravim mali eksperiment ove godine...a u kolovozu podebljam s novom turom
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2014 u 20:28
Ja ću probati, definitivno, odmah sutra sa penjačicom. Ova ispelcana je jako mala iz razloga što sam i otkinula samo mali vrh grančice i zapiknula ga na pelcanje. Nisam znala da može biti i veća. Embarrassed
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2014 u 17:29
Za ovu tehniku sam čula da je izvrsna, ovo sa krumpirom.

ALi jedan mali savjet ne koristite onaj krumpir kupovni nego starinski domaći ako je moguće, kupovni je šprican sredstvima protiv klijanja. Vjerojano bi to moglo upropastiti zakorjenjivanje.

I najbolje zakorjenjivanje je kad piknete u komposter, toplo, vlažno i hranjivo.

Originalno poslano od člana mandevila mandevila napisao:

Ne znam dal se netko od vas susreo sa ovakvim pelcanjem ruža,ali moglo bi se barem probati
Slika: potatoes to roses !!&amp;amp;amp;#10;&amp;amp;amp;#10;how to:&amp;amp;amp;#10;http://www.amateurgardening.com/home/taking-rose-cuttings/
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2014 u 17:32
Ja sam probala, nije uspjelo. Sad kad vidim što si napisala u postu, znam da je valjda bilo do krumpira - nije bio domaći.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2014 u 17:56
Ja sam isto probala, 3 komada , krumpir domaći. jedna reznica ruže pocrnila ali krumpir izrastao, dvije
su zelene nevidim da tjeraju one ali ni krumpir, pratiću i napisati na ovoj temi ako uspije
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 12:18
ovu sam dobila od anabistrice

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 23:33
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

Ja sam isto probala, 3 komada , krumpir domaći. jedna reznica ruže pocrnila ali krumpir izrastao, dvije
su zelene nevidim da tjeraju one ali ni krumpir, pratiću i napisati na ovoj temi ako uspije


Ja svama učim zajedno, svako iskustvo je dragocjeno.

Za komposter sam se uvjerila, valjda ta toplina pospješuje ukorjenjivanje. Meni se grane gaure ukorjenile jedino u komposteru.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2015 u 20:54
Moram napisati svoje iskustvo. Jesenas sam sve ruže dobrano skratila jer sam ih morala presaditi. Danas kopam po dvorištu i kod stepenica gdje su psi kopali vidim leži grančica ruže i rekoh ostalo mi smeće od jesenas. Kad sam povukla grančicu imam što vidjeti- korijenje i novi pupovi!! Kako su psi kopali tako su zatrpali jedan dio grančice. :) Kad sam pelcala 10 komada i stavila pod bocu i mazila ih i pazila nijedna nije uspjela, a ova odbačena grančica bez boce i ičega preživjela i snijeg i minus i pustila korijen. 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2015 u 12:18
Leo, draga, posudiš mi peseke? Big smile Odustala sam od pelcanja ružica jer mi, kao i tebi, niti jedna reznica nije pustila korjenje...  Bravo za tvoje talentirane pomagače. smile55
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2015 u 12:52
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/pelcer_ruze/80805.aspx -
 Evo kako to kod mene izgleda,prvi pokušaj,a sad kaj dalje???U teglu ili u vrt,sunce ili hlad?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,171 sekundi.