Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelcanje ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelcanje ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
Korisnik
Poruka
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2015 u 17:56
u čemu su ti narasle tolike žile.
ja bih ih podadila u teglu do  početka 9 mj. a onda stavila na stalno mjesto zajedno sa zemljom iz tegle pazeći da ju što manje uznemirujem .ona će se dobro zakorjeniti do zime i preživjeti
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2015 u 20:19
U casi sa vodom na prozoru di sunce przi cijeli dan...A u casi jos i pelcer oleandra koji niti se suši niti pusta korjenje...Ja se nisam nadala zilama ali eto,uspjela sam Clap
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2015 u 08:03
negdje nađi grančicu vrbe pa ju stavi zajedno s oleandrom.ona bi trebala pomoći
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2015 u 15:12
24crogirl, ruže možeš saditi i na sunčano mjesto i u polusjenu..one podnose sve uvjete, jedino što će im se boja za nijansu razlikovati ovisno o položaju, ali vrijeme pogodno za sadnju je kasna jesen i rano proljeće
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2015 u 22:27
Posadila sam ju u jedan kut prije par dana i vidim vec se lijepo primila.Sve pet!Star
Na vrh
katakrk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katakrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2015 u 23:39
Janisam ppelcala ruze isla sam laksim putem pa sam kupila u Bauhausu  gotove one zamotane u malo zemlje sa folijom neznam kako se to zove pa sam posadila .Zanima me jeli to prekasno u kontinentalnom sam djelu gdje je dosta hladnoi ima snijega.Sada me zanima jeli ih moram i kako zastititi sa necim mozda pokriti.HVALAsmile92
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2016 u 20:39
Ljudi, molim pomoć - ove potrgane grančice ruža pokrivačica tla sam pronašla jutro u vrtu - snijeg je učinio svoje... može li se i kako to probati zakorijeniti? 



Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2016 u 21:52
Bugice "zapikni" u zemlju... ili hoće ili neće... treba probati... ja svako toliko "popiknem" i stabljike ruža koje dobijem... i nešto se i "ćapa"..  već nakon desetak dana znaš da li se uhvatilo...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2016 u 22:54
Zapiknula sam pa što bude. Hvala na brzom odgovoru. Hug
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2016 u 23:50
Bugice, ovakve su bile ruže početkom 12/15



a ovako izgledaju ovih dana




Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2016 u 11:15
Ovo je predivno, koja boja! Draga moja, ti imaš zelene prstiće...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2016 u 01:08
Ako opstane bugice, ako opstane... znaju one iznenada i "krepucnuti"
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2016 u 14:10
Neće, neće, držim fige - svoje sam zapiknula, zalila i sad škicam svaki dan...   
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2016 u 23:19
Da često se desi da iz čista mira uginu.
Jesi li pokušala piknuti grane ruže u krumpir pa tako u zemlju?

Menis se dobrim pokazalo pelacanje biljaka u komposter gdje je bilo i zemlje.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2016 u 10:11
Ja probah s krumpirom i ništa. Riknule.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2016 u 15:23
ja popikam u zemlju,prije toga umočim u hormon,pokrijem plastičnom bocom i velika večina se primi.baš sam ih danas po kiši kontrolirala.večina ih ima listiće.popikala sam neki dan i penjačice pa šta bude

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2016 u 12:03
NinettA,kako napreduju ruze?Moze jedna slika?
You know all those things you've always wanted to do?You should go do them.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2016 u 01:19
24crogirl, ovako izgledaju moje ružice

Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2018 u 09:01
Pozdrav svima! Citam malo ovu temu i jako mi se svida jer ima stvarno puno savjeta. Evo ja se isto borim sa pelcanjem ruza, ali uvijek nesto zaje...m. Prosli sam tjedan bas popikao par grancica u tegle i stavio plasticne flase, ubrzo su se pojavili novi listici. Za sada su na sjenovitom balkonu,pa bi molio za savjet kako da dalje postupam do presadnje u dvoriste. Tu sam procitao da trebam cekat do proljeca, nisam znao da treba toliko biti pod flasama. Ja sam prosle godine na jesen popikao i ljepo mi je naraslo lisce al sam skinuo flasu jer se bas dosta razbujalo, pa reko da ima mjesta, povremeno sam prskao vodom al mi naravno uginula.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2018 u 10:55
Ja sam  zabola direktno u vrt,na mjesto gdje sam htjela da raste ruža, pokrila plastičnom bocom i stalno
polijevala da se ne osuši (ne previše da ne istrune) i tako ostavila stalno do proljeća i kad su ponovo počeli novi listići maknula sam bocu i ostala je ruža odmah na stalnom mjestu. Tako ne trpi i ne boluje kod presađivanja.Tako sam radila i sa penjačicama....Sve su mi uspjele koje sam tako razmnožila....Još da napomenem da sam boci odrezala dno i tako poklopila, da je čep gore koji se može ponekad skinuti  da se malo reznice prozrače....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.