Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelcanje ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelcanje ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
Poruka
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pelcanje ruža
    Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 22:18
Evo opet mene nadobudne Tongue

Jel mi može netko objasnit kako se točno pelca sad na jesen (valjda koristim pravi izraz Ermm)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 22:23
Evo kak ja pelcam:odrežem drvenastu ovogodišnju grančicu debljine olovke,dugačku oko 25 cm.Zabodem ju u finu,rastresitu zemlju tak da vani ostanu samo 2 pupa i pokrijem sa flašom.flaša se skida nakon kaj prođe opasnost od mraza.gotovo!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 23:09
Ja radim ko i Rain.Znači sad je posadiš i ništa ne diraš do proljeća.Onda ćeš i vidjeti koja ti se primila a koja ne jer će već imati mlade listiće.
E da,ovaj dio ,koji pikneš u zemlju,tu skineš lišćeWink
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 00:41
Hvala curke Thumbs%20Up
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 10:25

Samo da vas nadopunim cure zaboravile ste joj reci jedan vazan detalj reznice se uzimaju ondje gdje je ruza ocvala od cvijeta si odbrojas 5 listova i onda odrezes a rez treba biti kosi

cvijet za cvijet=buket
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 18:42
Tak je RosaThumbs%20Up,no ja sam to već njoj obavila,kad sam ih rezala pa nisam tu navelaWink
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 22:30
 Juhuuuu, sve sam tako napravila...imam impozantnu zbirku reznica pod bocama i valjda ce se nešto primiti...tko ce dočekat proljeće!!!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 23:23
Ma primit će se sve,FridaWink
Da se nadovežem na ovo gore sa nekim svojim mišljenjem.Slažem se,ko što sam i rekla,sa Rosom2 ,to su neki standardi,tj.tako se to treba raditi...no uvijek možemo i malo"po svom" .U ovom slučaju mislim da nije najbitnije tih 5 pupova,nego da je grana ovogodišnja,da je cvala i da nije mekana nego da je već lijepo odrvenila.E sad,ako na grani(neke budu male)ne bude 5 pupova nego 3-4 mislim da je ista vjerojatnost da će se grana primiti ko da je i 5 pupova.Isto tako ako se pelca stara grana ili premlada a ima 5 pupova,kosi rez....sve ostalo je idealno,mala je vjerojatnost da se primi.
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 10:08
Slazem se sa  tobom Shasha sama isto tako napravim po svom ako su grancice slabe stavim po dvije jedna ce se vec primiti ,al sam napisala standard jer ne zelim da se opet dizu kakve trzavice oko mog odgovora .
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 12:21
Rose,ne opterećuj se.Uvijek ima netko ko traži sitnice.
Svatko veli ono što zna,ili misli da zna.Nitko nas ne tjera da radimo po tom savjetuWink
Nego,daj ti meni reci,kak da ja,i kada,počnem od pelcane ruže,raditi stablašicu.Većinom mi te zapelcane ,odmah puste sporedne grane.Da ih trgam odmah ,ko male?Ok,idem na temu stablašica za nastavak pitanjaLOL
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 21:10
i mene ovo jako zanima....ajmo tamo

Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 21:38
a dali se isto pelcju i mini ruže
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 09:11
da ,sve ruze se isto pelcaju
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 21:40
Ja isto odrežem granu koja je cvijetala.Odrežem precvijetali dio zajedno sa prvim parom listova ispod njega.Odbrojim 4 do 5 pupova i odrežem preko pupa ukoso.Kažu da se tako lakše zakorijeni.To radim već od prvog cvijetanja ruža.Znači čitavu sezonu.Redovno zalivam i obezbijedim im hladovinu.Mnogo sam ih tako razmnožila.
Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2010 u 19:15
Pozdrav svima!!!!! Zanima me da li je sada prekrasno za pelcanje ruza????
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2010 u 19:39
Ako živiš u kontinentalnom dijelu,sad je prekasno s obzirom na valjsku temperaturu a i vegetacija je stala.Znalci tvrde da je najdolje 7,8,9 mjesec.
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2010 u 20:00
U rujnu se odrežu reznice ruža na 15 cm i odstrane svi listovi.Posade se naopako ukopavši ih samo 2-3cm u mješavinu pijeska i treseta.Na otvorenom će zraku 2-3 tjedna kasnije rez zarasti.Nakon toga se reznice pravilno posade u isti supstrat ukopavši ih za 2/3 njhove dužine i stavi pod stakleni pokrov.Preko zime ih se tako ostavi pazeći da se temperatura ne spusti ispod 5°c.U proljeće se ruže posade na stalno mjesto,ovako dobijena ruža je slabije kvalitete od cijepljenih.
Postupak okretanja naopako uklanja svaku opasnost od truljenja reznice.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2010 u 20:02
E svašta ćeš čuti, hvala na informacijiClap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2010 u 20:08
Iz knjige Abeceda vegetativnog razmnožavanja - Rosenn Le Page,Denis Retournard
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2010 u 20:11
Ovo je super, baš ću probat, imam jednu prekrasnu penjačicu, koju bih svakako htjela razmnožiti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.