Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dipladenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dipladenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 46>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 16:50
I moja vec tjera izdanke, doduse moja je u plasteniku. Jedva cekam cvjetove!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 19:48
....iz mog iskustva  -  vrlo izdrzljiva biljka...i na  vrucinu  i  na  hladnocu....mladu  sam  stavila  u  kucu  i  izgubila  je  dooosta  lisca....stara biljka  je  na  taraci,  na kisi  i  vjetru   ,  drugu  zimu,  izgubila  je  isto  lisca  ali normalno  izgleda....
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2011 u 17:18
Baš ste me razveselile savjetima za dipladeniju.Mislila sam da sam je izgubila,pošto je odbacila lišće.Ja sam nju držala u dnevnoj sobi međutim kada sam vidjela da su listovi počeli otpadati odnijela sam je na prezimljavanje.Tu su i ostali listovi otpali.Mislila sam da nema ništa od nje.Kako kažete nemora da znači i ja se iskreno nadam da će preživjeti.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 17:50
Prekrasan cvijet, tek sam ga nedavno otkrila kad sam pregledavala Mirin vrt.Ovo proljeće idem u potragu....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 22:27
Ja sam svoju unijela u kuću kad je zahladilo, dosta joj je toplo, a kroz staklo dobila i dosta sunca. Fino se drži, a dnevno pušta po nekoliko centimetara krakova, na sve strane, sad nisam sigurna rezati ili pustiti, ha razmislit ću još malo - stavi ću sliku sutra, pa možda netko da savjet što bi bilo najbolje učiniti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 22:45

Ja sam svojoj do prije mjesec dana skraćivala izdanke jer još nije bilo dovoljno sunca i izdanci su bili tanki. U međuvremenu je potjerala jako puno izdanaka i vidim da se oformljuju sitni pupoljci, a jedan je blizu da procvjeta.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 22:53
....moja  je  i  dalje  vanka...osjeca  sunce  i  pravi  nove  listice  na  vrhovima...trebam  je  presaditi  i   da  li  je  sisati,  pitanje  je  sad?
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 23:59
Ako imate grančica koje vam ne trebaju rado ću ih udomit?smile169
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 08:53
...arim,  vidjet cemo poslije sisanja....
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 09:57
Ahoj mile moje, moram pitati, prije proljetnog orezivanja dugih grančica bez lišća, da li bi koja mogla ukopati u posebnu teglicu jednu grančicu pa da ostane neodrezana od matićne biljke dok ne pokaže da bi ona i sama mogla rasti za mene, zauzvrat možete odabrati kaj želite od mene iz mog vrta ili zimskog vrta!!!

Pozdrav, Free
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 18:38
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:

Ahoj mile moje, moram pitati, prije proljetnog orezivanja dugih grančica bez lišća, da li bi koja mogla ukopati u posebnu teglicu jednu grančicu pa da ostane neodrezana od matićne biljke dok ne pokaže da bi ona i sama mogla rasti za mene, zauzvrat možete odabrati kaj želite od mene iz mog vrta ili zimskog vrta!!!

Pozdrav, Free
 
Draga, kako ti je ona moja bez lišća koju sam ti poslala?  Jesi li je zasadila?
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 14:03
Miro,Smile naravno da sam je zasadilaEmbarrassed, ali neznam....bojim se, stabljika iznad zemlje je pocrnila, neznam kakav je dio koji je u zemlji, nebih ga htjela dirati da nekaj ne zeznem!!!
 Pa ako cure već orezuju, da se ne baci, bilo bi šteta, pa forum je pun cura koje je nemaju!
  Podranea od Tikvića je stajala sa pocrnulom stabljikom od 10 mjeseca, pa tek nekih 3-4 tjedna vidim jednu malecku tananu grančicu, pa valjda to ide kod njih tako dugo i polaku!!!
Čitam da se uspješnije zakorjenjuje ako se neodrezana biljka pogroba-ukopa u zemlju, pa se odvoji kada vidiš korjenčiće na stjenci prozirne čašice!!!

Ali to ne znači da ja svoju-tvoju više neću pratiti i moliti, paziti i maziti, jer kako ti kažeš - od viška glava ne boli!!!smile64

Cure kod mene opet snijeg!!!  Kaj ima kod vas?
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 14:44

Moja je cvjetala do u kasnu jesen. Cijelu zimu sam ju držala na toplome sunčanom mjestu. Poslije skraćivanja novoizraslih predugih izdanaka (prije nešto više od mjesec dana) i dalje je tjerala duge izdanke, ali ih više nisam skraćivala iako su razmaci između listova (očito zbog nedostatka sunca) prilično veliki.
Već su dva cvijeta odcvjetala, a sada dolazi u cvat dosta cvijetova.
U donjem dijelu biljke iz starijih izdanaka počinju tjerati isto novi izdanci pa će vjerojatno i dolje biti cvijetova.

Kako je nastavila tjerati dugačke izdanke morat ću smisliti još višu armaturu uz koju ću ju pričvrstiti.












Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 15:19
cimi prekrasna je, prava miss dipladenija smile94
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 16:17
....jos  nisam  osisala svoju .... vrtim  se   k'o  macak sa  nozicama  u  ruci  oko  nje  i   -  nista...
...cimi  tvoja  je  prelijepa,  zimovala   je  u  dobrim  uvjetima....
 
....ova  mi  je  slika  pomogla da  znam  sto  hocu...svoju  zelim kao  penjacicu uz  zid  kuce  da  je  stiti ,stalno  vanka....znaci  sisam  sve  donje  grancice....
...eto   pelcera  Freeland....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 19:16
Moja je vani već desetak dana i čini mi se da joj to puno više paše nego u toplom, pretoplom stanu. Jednu sam grančicu, koja se slučajno otkinula zapiknula direkt u zemlju, pa možda se ožili.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 19:53
Free, probaj tako zakopati grančicu pa možda uspije. Nemaš što izgubiti a dobiješ samo jedno novo iskustvo....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 19:27
Milice, pa nemam kaj zakopati!!!smile220 Mirina grančica pocrnila i otišla, ali vidim da Manči ima nešto za mene, ako nije kasno, nešto nisam na ti sa njima!!!

  Manči, jesi li upiknula ili si bacila grančice, e kasno Marko  stigne na kosovo polje!!

Cimi, tvoja je prekrasna, baš je prava miss!!!  Jel teška za uzgoj?
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 19:49

Ja sam ju kupila prošle godine i cvjetala mi je do zime. Držala sam ju na sunčanoj ostakljenoj i grijanoj lođi i kroz zimu je izgubila svega dva tri lista. Zalijevala sam ju normalno jer se zemlja u toplome dosta isušivala. U siječnju je potjerala jako duge izboje koje sam orezala jer su bili pretanki i razmak između listova je bio prevelik (zbog nedostatka sunca). Poslije nisam nove izdanke orezivala i sada na njima cvjeta.


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 20:29
Cimicifuga: Jako mi je zgodna ova tvoja armatura za dipladeniju. Ne mogu dobro vidjeti, je li to negdje kupljeno( gdje ?) ili je iz kućne radinosti ?  ...Dipladenija je  smile227
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.