Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dipladenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dipladenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 46>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2009 u 22:55
kat.rea, ja uz crvenu imam istu kao i ti i ne bi ti savjetovala da je držiš na zemlji, jer moja kada se razmota ima skoro dva metra, pa će ti biti nezgodno puštati je po zemlji.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2009 u 23:15
neznam ..čitam i čitam mamite me da ju opet kupim,nažalost moja je odapela od prevelikog zaljevanja zimi moje susjede..
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 14:35
Dipladenia-Mandevilla splendens  nekoliko sličica (ako uspijem)
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 14:49
Uvijek postavljam isto pitanje: zašto su mi slike ogromne? Šta god da pokušam, funkcionira samo direktni link (album je u Photobucketu).
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 03:43
Malo sam pregledavala forum i našla sam ovu temu.Dajem svoj prilog sa slikom moje diplademije u dvije boje,kojoj ova toplina i jako sunce jako prija i non-stop cvjeta....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 03:50
Evo još jedne slike ovih predivnih cvijetova.....
sutra je novi dan
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 07:26
Jagoda, odličan prilog temi. Još nisam vidjela da neko ima ovakve cvjetove. A biljka izgleda tako zdrava.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 07:48
smile227kako u dvije boje, ja imam te dvije boje ali na dvije različite biljke, prekrasna je, a sunce im zbilja prija 
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 07:58
evo ovako izgledaju moje, jako sam zadovoljna cijelo vrijeme cvijetaju




Na vrh
Lili 68 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili 68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 13:23
smile120
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 09:57
wauuu sto je crvena lijepa a i bijela isto.Thumbs%20Up
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 08:00
Moja nije velika kao vaše iako se od proljeća gotovo udvostručila. Posebno mi je draga jer me od svibnja neprestano uveseljava svojim cvjetovima.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 22:38
...divne  su  vam  diplice....moja  je  crvena kao u  bromelije....pustila  je  dugi  izdanak sa  novim  listovima    pa sam  ga   pričvrstila   u zemlju visećeg  pitara  koji  joj  se  našao  na putu  tj.  u  zraku......pokus  -   da  li će  se ukorijeniti.....
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 10:13
wauu crvena je vise nego lijepa.Oci mi ostadose na njenim prelijepim cvjetovima.Thumbs%20Up
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 17:02
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

...divne  su  vam  diplice....moja  je  crvena kao u  bromelije....pustila  je  dugi  izdanak sa  novim  listovima    pa sam  ga   pričvrstila   u zemlju visećeg  pitara  koji  joj  se  našao  na putu  tj.  u  zraku......pokus  -   da  li će  se ukorijeniti.....


Trebala bi i to vrlo brzo. Naravno, ako si poskidala listove s dijela grane koja je sada u zemlji, posadila barem 4 cm duboko i pazila da u zemlji bude onaj dio grane koji nosi pup
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 10:41

Ja sam ovu prekrasnu biljku uočila tek ove godine.  Nekako mi se čini da je bila veća ponuda pa je to možda bio razlog.

Zapravo sam ju uočila na moru. Vidjela sam ju posađenu na dosta mjesta i svaki put me oduševila koliko bi narasla od vikenda do vikenda. Neumorno i bogato cvjeta.
 
Zanima me što radite s izbojima kad ode u visinu. Mislim, na kraju cvatnje. Da li se u jesen ili proljeće odrežu pa biljka ponovno pušta izboje ili u proljeće nastavlja rasti u visinu. Ja bi ju mogla spremiti na stubište ali ako ide stalno u visinu, ne znam kako bi to izvela.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 16:34
Ja imam rozu sa zutom sredinom, jedna od rijetkih biljaka koje "me bas nece". Od lani nije skoro nista narasla, cvate ali nije to nesto. Stoji na suncu, u plasteniku, pored prozora...Ne znam sta grijesim. Morat cu malo experimentirati sa zemljom, mjestom, itd. Da li vi svoje prihranjujete?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 00:41

 
Nova sam i volim biljke!!!! Nabavila mladicu, reznicu bijele predivne biljke Dipladenia-Mandevilla. Neznam hoće li mi se zakorjeniti, probat ću i sa hormonom. Neke upute sam dobila kroz vaše komentare pa ću vam javiti. Nadam se da je dobar period za ovo što radim. Imam slična ili ista pitanja kao i Mirna pa vas molim da nam odgovorite. Držite mi fige da uspije!! Hvala!

smile64
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 09:10
Mira,držim ti palčeve da uspije pelcanje i da prezimi.Nemam je pa ni ne znam nešto o prezimljavanju no valjda će proviriti i netko ko zna.
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 21:34
Pa tko mi je obrisao tekst o dipladeniji?
Nema veze, idemo iz početka.
Ljetos sam stavila granu dipladenie na ukorjenjivanje i sad imam mlade biljčice. Evo kako izgledaju. Ne obraćajte pažnju na bijele mrlje, to je od prskanja/kupanja fungicidom - napale ih neke gljivice. Oporavit će se, moraju!

Na posljednjoj slici je i majka dipladenia sa sjemenim mahunama.


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.