Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dipladenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dipladenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 46>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2010 u 19:06
I ja sam svoju kupila u Rijeci prije 2 tjedna.Ja sam nova u svijetu biljaka,tek se učim šta i kako ali sam se zaljubila u Dipladeniu...Molim vas ako nekome nije problem može li mi u detalje,korak po korak reći kako da umnožim svoju dipladeniu...di treba rezati,sjeći,kako.Pliz
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2010 u 19:55
sunce:) dobrodošlica tebi
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2010 u 20:21
Moja mama je prošlu godinu dobila jednu ovakvu biljčicu na poklon od cvjećara kod kojeg nabavlja cvijeće. Većina biljaka kod moje mame ne uspijevaju, pa ni ruže. Ali ovo je uspjevalo ludilo.

Klima di je držala ovu biljčicu
- je velika zračna vlaga nakon kiša, ona koja ubija
- noći su malo hladnije i vlažnije i kad je sunčano.

Ova klima je idealno utjecala na tu biljku, kao recimo i hostama koje su kod moje mame ludilo.
Nije imala ni poseban pitar ni zemlju, vjerojatno je prihranjivana.

Moj predlog vam je da biljčicu stavite u zasjenu nečega ( ne voli temperature iznad 2o-tak stupnjeva), u tacnicu  ili podložak vode koja ne smije dodirivati posudu u kojoj je zemlja i cvijet ( da zemlja ne povuče vodu). To znači voda u tacnu a posuda na kakvu rešetku. Tako će voda isparavati prema biljci cijelo vrijeme. I vodu stalno nadoknađujte.

Zaljevajte odozgo po potrebi.

Zimovanje je preživjela kod moje mame u ostaklenom balkonu, na kojem je zamrzivač i koji grije tu prostoriju.

Ako vam list mijenja boju i stvara flekice, to je znak upravo nedostatka vlage.

Znači diplandenija je više za vlažnije krajeve i gdje ništa ne uspjevaWinkLOL

I obavezno je našprickajte nečim jakim, bube je voleConfused

Pelcanje je gotovo ne moguće, mama mi je probala sve ali nije išlo. Čak sam joj i maznula pelc koji je kod mene propao  roku 2 dana, bilo mi je krivo da sam nakazila biljku.

Jedino probati povaljenice na jesen. Ali s tim da ako biljka ima 2 grane joj vjerojatno unakazite granu i rast, ako se želi loza.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 22:15
Hvala na dobrodošlici al još mi nitko nije ništa odgovorio :(
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 22:26
Originalno poslano od člana sunce :) sunce :) napisao:

Hvala na dobrodošlici al još mi nitko nije ništa odgovorio :(



Pročitaj cijelu temu, naći ćeš odgovore npr. moj na strani 4
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 14:20
Možda sam ja bljesava al strah me pokidat da ju ne uništim,tako da ne znam koji dio da otkinem
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 15:12
Stavi sliku biljke da se vidi kako izgleda i da ti se može dati savjet. Embarrassed

Na onim slikama na 4. stranici mi se čini da se radi o povaljenici, koja se tako drži u drugoj posudi sa zemljom dok se ne ukorjeni i tek tada siječe. 
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 15:17
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Stavi sliku biljke da se vidi kako izgleda i da ti se može dati savjet. Embarrassed

Na onim slikama na 4. stranici mi se čini da se radi o povaljenici, koja se tako drži u drugoj posudi sa zemljom dok se ne ukorjeni i tek tada siječe. 


Upravo tako :-)
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 21:56
Originalno poslano od člana sunce :) sunce :) napisao:

Možda sam ja bljesava al strah me pokidat da ju ne uništim,tako da ne znam koji dio da otkinem


Ako je to ona dipladenia na temi o dalijama, mislim da ti je premalena za bilo kakve eksperimente. Zašto žuriš Confused ?
Sačekaj 7. mjesec da malo odraste, a onda razmnoži povaljenicama, uspjeh zagarantiran Thumbs%20Up
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 22:11
Evo stavljam...ovo su moje cure :)[/IMG]
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 22:16
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 22:17
Sad me savjetujte :)
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 22:27
Originalno poslano od člana sunce :) sunce :) napisao:

Sad me savjetujte :)


Sorry, još su premlade za rađanje Wink
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 22:50
Hvala,i mislila sam.Ne žurim ali bi ih voljela imati puno,puno jer su mi predivne.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 23:14
Originalno poslano od člana sunce :) sunce :) napisao:

Možda sam ja bljesava al strah me pokidat da ju ne uništim,tako da ne znam koji dio da otkinem

Dipladenija se može razmnožavati reznicama. Upotrebljavaju se mladi izboji duljine cca 10 cm koje utaknemo u lonac s pjeskovitom zemljom u kojem se stvore korjenčići, naročito
ako lonac pokrijemo plastičnom vrećicom. Za zakorjenjivanje
je potrebna visoka temperatura a sve ide dosta polagano, zato je bolje prepustiti vrtlaru
.. inače je dobro dipladeniju držati u manjim loncima, da bi se potaknula cvatnja, prihranivanje početi neko vrijeme nakon cvatnje s 1-2 gr. gnojiva na litru vode
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 02:30
Evo malo mene na ovoj temi.Volim ovu biljku jer je preljepa kada cvjeta, a ne traži neku specijalnu njegu, samo puno sunca....Od lani imam roza i crvenu u jednom pitaru, koje  se prezimile u kući i sada cvjetaju.Ove sam godine kupila jednu crvenu šatiranu i na velikom sniženju dvije male roza po 5kn.Šatirana već cvjeta, a te male roza počele su stvarati pupove....
Nemam iskustva sa razmnožavanjem, odnosno zakorjenjivanjem...Čitajući postove saznajem da je to dosta jednostavno, pa ću možda ove godine to pokušati....
Evo moje nove šatirane....
 
sutra je novi dan
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 02:32
Bravo za tebe! A gdje si to kupila? Ja već dugo tražim roza, bijelu i žutu, ali bez uspjeha.
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 14:39
Danas sam kod nas prvi put na tržnici vidjela i bijelu. Cvijet je predivan i puno veći od ove crvene i roza tako da sam u prvi tren mislila da se ne radi o dipladeniji, međutim, vlasnik je potvrdio da jeste. 
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2010 u 12:40
Super, lana2. Bijela je isto prekrasna. Vjerovanto je Mandevilla.

Evo i moje-neprestano cvjeta:

" border="">
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2010 u 13:55
Predivne su vam biljčice.Clap

Sanja kako si spriječila žutilo listova?Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.