Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 43>
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 09:18
Ruselija je ono što me oduševljava, iako je sve ostalo oredivno a terasa s biljkama predivan kutak za odmor
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 11:47
Fala vam !!!  Heart
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 13:59
Ikrokar stvareno je predivno kod tebe
Na vrh
marx View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Srpanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 17:41
bok! nova sam pa ne zamijerite ako je moj prvi upit na krivome mjestu. tražim ime ovoga cvijeta (slika je s ovoga foruma negdje nađena- ne se ljutit ak vlasnik prepozna Embarrassed)



Na vrh
zorica60 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zorica60 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 15:51
ne mogu se odlučiti jer volim sve cvijeće.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 21:34
definitivno bogumila, a zatim ruže, prkos, pustinjska ruža, svaki svijet je lijep za sebe pa je veoma teško odlučiti se.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 21:35
mrx, imam i ja u dvije saksije,ali ne znam kako se zove. Pitaću tetu na pijaci koja mi je to prodala.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 00:47
Pozdrav društvo,ovaj cvijetić vam se zove Aptenia Cordifolia ili po našem Sirotica..

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Inka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 08:38


da li netko možda zna kako se zove ovaj cvijet?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 09:38
Asclepias syriaca ili Papigica.... Meni osobno jako drag i lijep cvjetić,uz to ako raste u skupinama zamiriše cijelo dvorište. No oprez jako se širi podzemno.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
marx View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Srpanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 17:31
Hvala curke na odgovoru! Sirotica ajoj ko bi rekao CryWink
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 17:35
Da tko bi rekao tako neki otužan naziv za tako lijepu biljku..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 12:20
Originalno poslano od člana marx marx napisao:

bok! nova sam pa ne zamijerite ako je moj prvi upit na krivome mjestu. tražim ime ovoga cvijeta (slika je s ovoga foruma negdje nađena- ne se ljutit ak vlasnik prepozna Embarrassed)





Na latinskom se zove 'Aptenia cordifolia', a po narodski 'Jadranska lepotica'.
Pokrivacica je tla, ali moze rasti i u visecim zardinjerima, ili kao puzava.
Voli sunce, ali moze uspevati i u polusenci, pa cak i senci.

Veoma je zahvalna i laka za uzgoj, cak mislim da nema problema ni sa bolestima, bar ja nisam imala iako sam na istoj terasi gde sam i nju drzala imala napasti - crvenog pauka i biljne vasi.
Voli i vodu, narocito ako se drzi na jarkom suncu. Zalivati je onda treba ujutru i uvece, a i leti takodje 2x dnevno zalivati.
Sto je biljka veca, trazi vise vode. I prihranu povremenu zbog cvetova i bujnosti.

Moze prezimiti, ako se drzi unutra. Najbolje je onda otkinuti grancice, i jednostavno zapiknuti ih u zemlju za cvece. Isto tako se veoma lako i razmnozava.

Ja sam je tako sacuvala od prosle godine i imam je i sada, tako da je nisam morala ponovo kupovati. Jedino sto preko zime malo sporije raste nego u prolece i leti (kada buja neverovatnom brzinom).
A i drzala sam je unutra gde je toplo. Da je bila na prohladnom oko 15-20C, mozda bi joj bilo malo bolje i brze bi trasla unutra.

Voli i povremeno orosavanje rano ujutru, ali ne svaki dan.

Privlaci pcelice svojim  cvetovima.
Na vrh
marx View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Srpanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 12:25
Hvala lavanda na informacijama. Nisam znala tj.očekivala da traži toliko vode, s obzirom da je obično srećemo na sunčanim i suhim podnebljima. Ok, pokušat ću onda jednom dnevno malkice zaliti pošto imam tek pokoju grančicu.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 13:21
Nema na cemu.
Samo je ne treba prezaliti, ali u principu voli vodu, jer ako je suva zemlja, listovi izgube jedrinu, ili cvrstinu, omlitave nekako.

Ali cak i ako se prezalije (ako je u saksiji), nece uginuti jer nije toliko osetljiva, jedino sto ce joj onda listovi omlitaviti, slicno kao i kada je suva zemlja.
Uglavnom, zalivaj je umereno, pa ces je osetiti koliko vode trazi.

Ove godine sam bila malo lenja po pitanju ove biljke, pa je jos nisam presadila u vece saksije, i jos mi stoji unutra. Mozda cu je ovih dana presaditi u vece zardinjerice i staviti vani, i cak i razmnoziti je rje vec pustila dugacke grane. Jedino psoto mi je unutra nije cvetala osim jedne koja je dala samo 1 cvet.

Prakticno, ona se moze razmnozavati cele godine, ali najbolje je u vreme kad intenzivno raste - leti ili u prolece.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 23:51
Ovo sam dobila prosle godine od Nataly u Licu :


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 09:03

Gute Fee, predivne su Natalyne rudbekijeSmile

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 10:52
predivne Rudbekije
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2012 u 00:59
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Originalno poslano od člana maya maya napisao:

Ne znam da li sam na pravom mjestu,ni da li se radi o vrtnom cvijecu,ali ne mogu naci ni jedno mjesto da postavim ovo pitanje.Ako mjesto nije dobro molim administratore da post premjeste ili obrisu.Dakle kupila sam sjeme ukrasne rize,moze li mi ko reci sta o toj biljci? www.semenarna.si/podrobnosti-artikla-pridih-azije-v-vasem-vrtu/category/pridih-azije-v-vasem-vrtu/article/okrasni-riz-black-madras-oryza-sativ


Na slici djeluje vrlo egzotično svojim crnim vlatima, a takve su biljke "in". Uzgaja se kao jednogodišnja. U pošiljci tek nekoliko klijavih sjemenki,mlade biljčice je stalno nešto jelo, puževi ili kakve druge beštije nisam uspjela ustanoviti, a na kraju ih je ubila suša. Možda ćeš ti imati više sreće, maya.


 
Oryza Sativa (Ornamental Rice) Black Madras, CRNA TRAVA
 
Ispravak po naputku Dade, ovo je Ophiopogon planiscapus Niger (ili Nigrescens)
 
Vidjela sam je kod jedne gospođe koja ju ima u velikoj tegli, kaže da joj je stara nekoliko godina pa sad neznam... Kako sa njom? Dali se tretira kao sve ukrasne trave ili?
 
Evo slike mlade koju sam dobila
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2012 u 08:24
MiroK,moja trava,poklon Carol,raste vani u zemlji.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.