Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 43>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:09
Maćuhice možeš posijati,one će ionako cvasti najesen.Ako ih ne počupaš imat ćeš ih stalno,same će se rasijati.Istina neće biti onako velikog cvijeta ali biti će ih.I malecke su slatke,meni još ljepše nego velikeEmbarrassed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:29
Maćuhice je najbolje posejati u 8. mesecu, u jesen ih rasaditi i u proleće rano cvetaju. Ja tako radim i sa turskim karanfilom, jagorčevinom.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 22:22
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Maćuhice je najbolje posejati u 8. mesecu, u jesen ih rasaditi i u proleće rano cvetaju. Ja tako radim i sa turskim karanfilom, jagorčevinom.


Evo nemogu a da ne stavim moje mačuhice Heart slatkice!!
 
Na vrh
Primrose View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primrose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2007 u 21:26
Bijeli jorgovan
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 20:33
turski karanfil sam posijala samo jednom i sad mi se sam mnozi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 21:10
Dina,jel turski karanfil onaj mali rozi ili oni malo veći u svakojakim bojama?
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 21:41
Kod nas je turski onaj šareni koji ima po nekoliko cvjetova skupljenih u cvat, a  budu visoki  oko 40 cm. Čini mi se da se ta podvrsta zove barbatus ili slično.
No nikako ne mogu otkriti kako se zovu oni mirisni (mislim da ne te misliš shasha) više su kao puzavi, imaju sivkaste listiće i budu roza, lila ili bijeli i bez problema prezime i na veoma niskim temperaturama.  
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 21:45
Eeee sad znam,hvala Flora.Mislila sam da su to neki drugi.I kod nas se ti zovu turski.A te male ja obožavam jer jako mirišu a i kad ocvatu  ostane lijep"tepih" od njih cijele godineSmile.Ne znam kako se zovu,ali su prelijepiWink 
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 22:12
Mi smo ih imali godinama u Gorskom Kotaru, baš su bili lijepi, raširili su se, čak i malo padali preko jednog zidića i onda su se unazad 2-3 godine jednostavno izgubili. Pojma nemam što im se desilo. Nikako da ih nađem pa da ih ponovo posadim.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 22:21
Ja sam jedva došla do njih.Sad su već dosta stari pa ću ove godine sjeme skupiti da mi ne nestanu.Sad znaš ko ih ima ako hoćeš sjemeWink
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 23:40
Mi ove karanfiliće zovemo garofuli, a mislim da ih zovu i klinčeki.
Ovi su od prije dvije godine..a onda su nestali sa radovima. Cry

Imala sam ih i u bijeloj boji, a sada nemam više niti jedan. Ali ima moja prijateljica... IJIa sam Ove sam dobiO
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2007 u 14:48
karanfila ima vise vrsta ovi kao kod Donate ,pa onda oni koji rastu visoko do jednog metra koji su u žutoj i naranđastoj boji ,siju se svake godine
pa onda mali koji rastu do 30 cm oni su obicno u kombinaciji sa smeđe zutim laticama ,moraju se svake godine sijati
i onda turski koji je u raznim bojama ,koji je otporan na zimu i koji izgleda kao polu- loptica i na sebi ima dosta cvjetica ,jako mirise i sam se razmnozava
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2007 u 21:34
Donata, upravo su to oni na koje sam mislila Smile
meni su se isto jednostavno iskorijenili mada su na istom mjestu bili gooodinama i onda jednostavno presahnuli...

Shasha za ovu godinu te neću gnjavit, jer tamo će biti radovi no dogodine možda...U svakom slučaju hvala na ponudi
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2007 u 22:07
Originalno poslano od člana flora flora napisao:

Donata, upravo su to oni na koje sam mislila Smile
meni su se isto jednostavno iskorijenili mada su na istom mjestu bili gooodinama i onda jednostavno presahnuli...



Znam da si na njih mislila jer jednostavno najljepše mirišu bar meni od svih karanfilčića. Podsjećaju me na moju nonu.
Ona ih je imala jako puno- bijelih garofula u đardinu.Heart
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2007 u 22:18
I meni su najljepši od svih karanfila.Prekrasno mirišu,poslije lijepi "tepih" ostaje od njih...i sad su puuuuni pupoljaka,za koji dan će procvastiTongue
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 13:33
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

koje je vama najljepše vrtno cvijećeQuestion
 
Da se opet malo vratimo na temuExclamation
 
Za svakog cvjetoljupca ovo je stvarno teško pitanje jer se teško odlučiti za samo jednu vrstu cvijeća. Svako godišnje doba ima mnoštvo prelijepih predstavnika, a i oni možda neugledniji su na svoj način zanimljivi i dragocjeni i možda bez njih "zvijezde" i ne bi bile tako sjajne - onako same za sebe.
No, ako se baš treba napraviti izbor favorita, izdvojila bi božureStar - iako cvjetaju jako kratko ne mogu zamisliti svoj vrt bez njihove ljepote koja svakako kompenzira to kratko razdoblje cvatnje.
Zatim su tu hortenzije, čista suprotnost božurima glede razdoblja cvatnje!! Kod njih ne znam da li su mi draže onako male, zelene loptice prije cvatnje ili kad su u punom cvatu ili pak u jesen kad ponovo poprime zelenkastu boju (taman spremne za branje i sušenje kako bi me i tijekom zimskih mjeseci uveseljavaleHeart).
A kakav bi to vrt bio bez ružaQuestion Od floribunda Star"Bonica '82", penjačica Star "New Dawn" pa do grmolike Star"Westerland" - da ne spominjem sve ostale ljepotice.
A tek u sjeni pod starom bazgom (drvo visoko 4m i toliko široke krošnje) što bi tako bujno raslo i uspjevalo osim tih krasotica hostaQuestionExclamation Pa tko ih ne bi volioHeart?
Naravno, u grupu favorita svakako moram staviti i vjesnike proljeća: šafrani, jaglaci, narcise i tulipani - ajme ljepote neviđene nakon zimske monotonije!
A tek perunikeStarStar!! Pa oni sitni pratioci poput iglice, plamenca...
A u ljetnim danima kad zasjaju visoki plamenci i rudbekijeHeartHeart...
A u jesen kad se šepure oštrolisni zvjezdaniHeartHeart...
Moje srce su osvojile i vodenikeHeart - jednogodišnje ljetnice koje tako lijepo popune praznine nakon što tulipani nestanu...
Evo, sve ih volim jako, jakoHeartHug
 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 15:31
Svaka je biljka lepa na svoj način
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 16:29
Ne mogu navesti cvijet koji najviše volim, ali zato više imam boje...
Obožavam rozo, ljubičasto tj. sve nježne boje...
Naravno, da predivnoj crvenoj ruži ili žutim pupavicama ne može odoljeti... Smile
Na vrh
ruža View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 21:58
ljiljani, karanfili, begonije, tulipani, hortenzija, hosta....čuvarkuće
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2007 u 16:03
Ova dva grma su mi jako zahvalni u kamenjari, predivno izgledaju uz procvjetale cvijetiće tijekom svibnja...


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.