Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 43>
Korisnik
Poruka
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 08:02
Originalno poslano od člana Free Free napisao:



Uploaded with ImageShack.us

Nigela
Ovo cvijeće,kad vidim podsjeća me na tebe,draga FreClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 08:57
Free, zaista božanstveno cvijeće smile89
belica,zagreb
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 11:14
evo malo mog vrta upravo sada...






Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 11:30
Dio terase......ulaz u kuću










Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 10:34
kakve divote smile79, ove jarko roze muškatle su prelepe, a i one šatirane muškatle na 3. slici u okrugloj žardinjeri. i petunije su prelepe.

kako se zove ono crveno cveće u obliku venca na 5. slici (u okrugloj žardinjeri, ispod muškatli), a i ono crveno na 6. slici?
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 15:16
Lavandablue, hvala na lijepom komentaru !

Na petoj slici ispod pelargonija (đirana) kako ih ovdje zovemo, u velikoj žardinjeri, pitaru, je kamelijaq koja se u veljači i ožujku dobro iscvjetala a iza nje ja narančasta pelargonija. Pogledaj bolje na drugoj i četvrtoj slici.
 Hvala i pozz !

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 17:14
Ovo je prekrasno. Užitak je gledatismile39
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 17:55
različak


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 11:09
Nisam neko vrijeme svratila ovamo pa da odgovorim Nataliji i 11111 !!!


Natalija - Polemonium (neko bljakasto ime za tako ljepu biljku) ja joj tepam miss Polly, je na tome mjestu posađena prije 2,5 godine !!  Vjerojatno se sama raširila jer je prve tj druge godine imala samo jedan cvijet !!  Ali sada mi je na suprotnom kamenjaru  porasla biljčica, vjerojatno se rasijala sama !! I prve godine procvala !!



Uploaded with ImageShack.us
Ali znam da se može razmnožavati djeljenjem jer sam lani odnijela na Brač za Tikvić !!  Samo neznam kako napreduje kod nje, jer je još nije slikala!!  Morat ću je pitati kako je miss Polly !!

11111 - digitalis je dvogodišnja biljka, jedne se sije a druge godine cvate, ali kada se udomaći na nekom mjestu može ostati godinama !!  Slikat ću moj bijeli digitalis, star par godina, ima cvjetnu stapku visoku 1,80m a na njoj je bilo valjda 150 cvjetova !! 



Uploaded with ImageShack.us

U par navrata je MM rekao da će prebrojati cvijetove, pa evo znat ćemo pravi broj jer je zadravio da odrežem ocvalu cvjetnu stapku !!
 A onaj na gornjoj slici za koji pitaš   roza-ljubičasti je lanjski !! Ali nije bio presađen, sam se rasijao  tako da i on malo kaska, manji je nego bi trebao biti !!



Uploaded with ImageShack.us
i ovaj je lanjski , ali je presađen, ipak ga presađivanje malo šokira i uspori, visok je samo 25cm poprilici ali je pun cvjetića !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 10:25
Originalno poslano od člana Božica-baka Božica-baka napisao:



Božica-baka,
 koje  je to prelepo roze cvece?


Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 11:45
Jedna pomoć, da li netko zna kakva je to trava sivkaste boje poput srebrnog lista ali tvrda na opip kao umjetna nešto poput kamene trave ali ne mogu naći pravi naziv. Hvala.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 12:37
Emka pa nije li možda riječ o srebrnoj Festuci?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 13:13
Mislim da nije, vidjela sam u prolazu , onako izgleda više kruto kao obli grm izrezbaren, Pozdrav
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 13:14
Onda ne bih znala,pričekaj možda se javi netko od znalaca..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 13:35
irokar, prekrasno je kod tebe!!!! Thumbs%20Up
Lipik
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 19:08
fala, fala ! Ima puno toga ali sam na više "strana" pa ne stignem "falit se, haha 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 20:30
Originalno poslano od člana emka emka napisao:

Jedna pomoć, da li netko zna kakva je to trava sivkaste boje poput srebrnog lista ali tvrda na opip kao umjetna nešto poput kamene trave ali ne mogu naći pravi naziv. Hvala.



da nisu 'zekine usi'? ne znam na latinskom kako se zove.

ili mozda Cinerarija maritima? ukucaj u google Cineraria (ima ih raznih vrsta).

Evo teme o njoj na forumu: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1403
Na vrh
Božica-baka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božica-baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 05:52
kamenika Lavandablue
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 00:34
Još malo uz pozdrav.....








Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 08:57
Fuhsije su predivne, kao i ruselija smile79

a tek sto mi se svidja garnitura za sedenje od kovanog gvozdja i neka oprema za cvece od toga...
divna terasa.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,310 sekundi.