Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 43>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 13:28
zaboravih napisati da cvijeće neće ići u posude,već u zemlju Ermm
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dada View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 15:24
savrseno kontesa, ja bih ti predlozila hortenziju!!! voli polusjenu i prekrasna je. e sad dal bijela, roza, plava.....to ces birat sama
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2008 u 17:13
Pozdrav cvjetoljupci, vjerojatno ste u međuvremenu riješile dilemu oko žutog cvijeća za kamenjar, ali možda zanima nekog od novih forumaša. Zove se Alyssum saxatille ili kamenita trava. Najbolje će rasti na sunčanom staništu na siromašnom tlu, Podnosi sušu zahvajujući dugačkom vlaknastom korijenju. Zbog toga se teško presađuje. Kad postane prebujna i izgubi lijep izgled valja je svakih nekoliko godina poslije cvjetanja prikratiti do donjih pupova..
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 23:13
hvala dado Smile 
Na vrh
Rosemary View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rosemary Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 14:16
ne znam jel ovaj cvijet ovdje pripada, nisam ženu pitao..

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 21:13
To ti je amarilis, imaš temu pod lukovice i gomoljiSmile
Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 01:19
hortenzija je stvarno super za sjenu, ali ako razmišljaš o nešto manjem, tj. nižem cvijeću predlažem ti hostu ima ih u nekoliko varijeteta, razlikuju se po boji lišća, a cvjetovi su bijeli ili blago lila
ukoliko nema cvijeta i samo lišće ja jako lijepo osobito ako je riječ o dvobojnim listovimaCool
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 15:12
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

To ti je amarilis, imaš temu pod lukovice i gomoljiSmile




Hej Silvek, sory, ali zaboravila si ispred amarilis napisati prekrasan dakle ovo je jedan prekrasan amarilis koji može rasti i u vrtu.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 21:17
Dobra ideja TeaK, nije mi palo na pamet da bi ga mogla i tamo posaditi...mogla bih probatiSmile
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 08:49
Kako ste samo opasne, Rosemary amarilis ti je stvarno prekrasan a čiji si ti mužić, koja te je zarazila i k nama dovela?
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 17:05

  Zdravi i veseli bili  smile57evo jedna molba za vas ako mi možete pomoći.  Danas sam kupila jedan cvijet u pitaru ima sitne zelene listove i plqavkaso na ljubičasto sitne cvjetove.  Grane se spuštaju niz pitar s sredina raste u visinu kao stablo. Prodavačica mi je rekla da se zove  AFRIČKA ILI AZIJSA GIPSANA ILI GIVSANA vidila sam da ni ona nezna iako prodaje cvijeće. Bila bi vam zahvalna ako mi ikako pomognete da saznam više o toj biljci.   smile143

Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 17:24
Vanja, najbolje bi bilo da nam okačiš fotku tvoje biljke. Ovako je teško identificirati o kojoj se biljci radi.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 17:37
    Kika moja, bi vrlo rado ali ova stara nema pojma s tim rabotati  pa je prisiljena čekati sina do idućeg petka kada se nadam da ćemo riješiti zagonetku. 
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 17:39
  malo me zajeb....... ukrasne figurice za uljepšati tekst ne znam šta je pa mi se diže kosa jer neznam riješiti problem.
Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 09:23

Draga Vanja ako ti nije problem otići na stranicu sa trajnicama, pod opisom campanula

 mislim da su forumaši to opisali tamo i da je to neka vrsta zvončića, po opisu bi rekla da to ja imama doma i ako se ne varam  da je to, onda ti to može rasti i na kamenuCool 
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 21:27
Clematis, lavanda, oleandri
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 22:45
Ruže i božuri definitivno!!!
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 14:23
dobar dan svima,
 
ja sam ovdje poprilicno nova (kao clan) iako cesto zalutam u potrazi za kojekakvim korisnim savjetima.
ja sam amater u ovom prekrasnom svijetu cvijeca i sve ove slike sto ih vidam ovdje su jednostavno....Wow!
mozda mi je promaklo, jer ne snalazim se ovdje bas najbolje, ali ako mi mozete pomoci oko jedne biljke koju sam kupila u Umagu (trebala bi mi stici iduci tjedan) zove se dipladenija (vidjela sam da je neki od vas imaju) pa da mi nesto vise kazete o njenom uzgoju, odrzavanju i slicno...
hvala
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 14:27
dobro došla Stela
 
Na vrh
marakuja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marakuja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 14:42
[QUOTE=andrea01]Ova dva grma su mi jako zahvalni u kamenjari, predivno izgledaju uz procvjetale cvijetiće tijekom svibnja...


Bok Andrea, zanima me samo kako se zove ovaj grmić sa narančastim cvijećem, gdje se može nabavit, kada cvjeta i kako se održava u kontinentalnim krajevima? HVALA Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.