Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 40414243>
Korisnik
Poruka
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 14:19
prekrasno..nadam se da če i moje nada barem približno biti tako lijepo..
zanima me da li su ti amarilisi u zemlji pa ih onda vadiš van, ili su ti u teglama?...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 15:07
Amarilisi su u zemlji tu gdje jesu, ne vadim ih preko zime ne smrznu se, sad opet ovisi, ovdje uz more zima baš i nije nešto jaka, možda bi ih u unutrašnjosti ipak trebalo zaštititi...
Imam ja amarilise i u teglama, njih ipak spremim jer u tegli su ipak osjetljiviji nego kad su u vrtu. Smile
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 15:13
hmm, da, ja sam na kontinentu..tako da moraju ostati u teglama..
ješ jednom prekrasno ti je cvijeće...eksplozija boja...zaista divno...
 
Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 16:09
Hvala... Big%20smile

Zapravo, ovako je slučajno ispalo, sađeno bez plana, gdje sam naša mjesta tu sam i sadija, nisam marija ni za boju ni za vrstu, svega po malo...

Kad se sve to skupa rascvalo osta sam malo zatečen kako mi je dobro ispalo..Smile
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 18:00
vidiš kako dobro ispadne i kada se sadi neplanski, kako ti dođe pod ruku, sve zavisi o trenutku inspiracije...baš raskošno rascvjetano proljećeClap
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 18:39
Da je ljeto samo malo manje vruće i da padne koja kap kiše nebi samo proljeće bilo rascvjetano... ali što je tu je... nadam se bar kišnom proljeću!
Na vrh
kamenika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2013
Lokacija: Umetići
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 09:53
Najljepše cvijeće je vjerovatno ruža,ne zove se uzalud kraljica cvijeća,ali meni ostaju najdraže kamenjarke smile71
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 14:01
Marinn
Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 16:37
predivno sto vise za recismile141
JELENA FRANIC
Na vrh
kukuratka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Veljača 2008
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kukuratka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2013 u 21:00
Zdravo svima, novi sam ovde a sigurno cu se i zadrzati. I jos na pocetku bih zelio vasu pomoc. Dobio sam semenke cveca da uredim povrsinu od oko 1000 m2, koja na jednoj strani je sa betonskim zidom od 2 m. Nisam bas vest u tome, i zelio bih da mi pomognete da iskombinujem ovo cvece, u odnosu na vreme cvetanja i visinu. Na pozadini procitao sam neke podatke, ali ipak bih verovao iskusnijima. Ko s kim da kombinujem. Planiram ovih dana da ih posejem u table sa tresetom i u male tunele da bi nikle.Hvala na svakom odgovoru.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2013 u 21:12
Kao prvo dobrodošlica od mene,
Vidim da imaš svega i svačega, pa ako radiš cvijetne gredice sortiraj biljke po veličini, od viših do manih, ali isto tako pogledaj na poleđini vrijeme cvatnje tako da uvijek nešto cvijeta. U pravilu deklaracije odgovaraju, vjerujem da će ti se javiti veći znalci od mene. 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2013 u 21:28
kukuratka dobro došao.
drago mi je da želiš stvoriti vrt i uvijek ću pomoći ako znam i mogu.
slike sjemenja su dosta sitne ali mi se čini da je to većinom jednogodišnje cvijeće.pogledaj vrtove od članova foruma pa ćeš vidjeti da u vrtu,pogotovo na tako velikoj površini ,treba biti ukrasnih grmova, penjačica, trajnica crnogorice.
Na vrh
kukuratka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Veljača 2008
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kukuratka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 21:49
Hvala na brzim odgovorima, ali ipak moram da pojasnim. Posto sam agronom ratarstva, angazovan sam vodim poljoprivredu u terapisku zajednicu kod nas. To je u stvari centar za rehabilitaciju zavisnika od poroka. Sto se tice povrtlarstva i vocarstva, tu napredujemo mada znam da ce biti malo teze jer se radi o organskoj proizvodnji. Sada treba da hortikulturno uredimo povrsinu oko stambenog objekta, sa travom i cvecem, sve u cilju da se mladi zavisnici psiholoski, vizuelno, i aromom relaksiraju. Ali ne sramim se da priznam da mi je cvecarstvo slaba strana. Donirali su nam to cvece i zato trazim informacije kako bih sve to najbolje uklopio. I mislim da ce mi ovaj sajt najbolje pomoci.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 10:12
Kukuratka, dobro nam došao! Dobro bi bilo kad bi nam pokazao sliku okućnice koju trebaš urediti. Kao agronom, znaš važnost osunčanosti, količine padalina, sastava tla, pripreme zemljišta i slično. Moj savjet: prvo ukloni sav korov i to tako da mu ni korjenčić ne ostane. 
Kažu: Vrt mora disati, što znaći da ne smije biti prenatrpan, tj. treba biti travnatih površina, ali od uzgojene trave. Najbolje je isplanirati gredice i stazice, tek tada saditi.
Ako sam dobro shvatila, to nećeš raditi sam nego s ovisnicima. Super! Mislim da je uzgajanje cvijeća izvrsna ideja. Zaposli ih štihanjem, plijevljenjem, sađenjem... Planirajte navodnjavanje jer su ljeta sve više sušna.
Što se tiče sjemenja koje si dobio, ne poznam baš svaku biljku, no mogu reći da su dalija, salvia (kadulja) i asparagus trajnice, a ostalo mi se čine jednogodišnje. Ove godine će cvjetati petunije, calendula (neven), astre, vodenika (Begliuomini), dragoljub (Nasturzio). Cineraria se sadi zbog lijepih sivo-bijelih čipkastih listova, njezin cvijet i nije bitan. Za ostalo ti ne bih znala reći.
Želim ti puno uspjeha!

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 10:35
Dobrodošao na forum.

Kod sijanja pazi da ne siješ pregusto, to se najčešće događa kad je sjeme sitno. Kad posijano iznikne vidjet ćeš koliko je bilo uspješno i sa koliko biljaka raspolažeš.
Kad se biljke budu presađivale u gredicu trebalo bi ih svakako saditi više od iste vrste u skupinu.
Na vrećicama sjemenja obično piše koliko biljka naraste u visinu, kao i razmak kod sadnje, drži se toga.

Ova salvia (crvena) je jednogodišnja.
Cobaea je penjačica, za nju trebaš nešto po čemu će se penjati.
Nasturzio (dragoljub) puže, zgodno je ako se posadi negdje gdje može padati preko zida.
Cineraria naraste u lijepi grmić, treba paziti na razmak kod sadnje.

Želim ti puno uspjeha.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
kukuratka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Veljača 2008
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kukuratka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 16:55
Prijatelji, svaka pomoc bi mi dobro dosla. Imam zadatak da sprovedem takozvanu radnu terapiju, i nasi klienti-ovisnici, koji kako, rado pomazu u sve aktivnosti oko proizvodnje koje tamo obavimo. Neki cak su vrlo raspolozeni i stalno kazu, cika sta cemo da radimo-sadimo. Neke malo sofisticiranije stvari ne dam da rade nego to ja sam obavim, ali ostalo gde treba da se fizicki potrose, to je njihovo. Neki i vole da nesto nauce. Povrsine gde treba da sejemo travu i cvece je dobro obradjena, i decki su otstranili svo kamenje i korove, tako da povrsina je cista. Sutra dolazi bager da bi oformio jezerce koje cemo da napravimo a potom i uredimo. Pored njega planiram neku vrbu i brezu. Posle toga planiram da bacim organsko gjubrivo i frizirati, i odmah posle toga posijati travu. Po duzini parcele je betonski zid visine 2 metra koji je ostao jos od armije jer je ovo bivsi armiski objekat. Pored njega planiram da posadim Cobaea, Dragoljub, Ricinus i Brslen, biljke penjacice da bi sakrili zid. Ricinus je interesantan jer ima crveno stablo i zelene listove i crvene cvetove. Tu i tamo cemo posaditi Paulovniju. Svo seme planiram da posadim u plasticne kontejnere sa 128 rupa i 51 rupu. Otprilike, za koliko vremena bi cvece bilo spremno za rasadjivanje? Znaci, imamo sve uslove za rad, kontejnere, humus, organsko gjubrivo (osnovno i folijarno), alatke, voda nije problem imamo kap po kap, itd. Nama ostaje da sve to iskombinujemo i uredimo. E tu mi teba pomoc, da ne bih negde pogresio, jer znam da megju vama ima ljudi koji se tome bave i najbolje znaju kako bi bilo najbolje sve to odraditi da bi sto vise vremena imali lepotu oko nas.
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2014 u 12:47
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

Marinn


Predivno koja eksplozija boja
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2015 u 17:33
a jos nista nisam posijala od sjemenki cvijeca za ovu godinu jer je od kraja 2. i pocetka 3.mjeseca pocelo iznimno ruzno vrijeme, jako vjetrovito i hladno pa cu ove godine dosta zakasniti sa rasadom cvijeca smile180

KUKuratka , najpametnije je da svaki naziv cvijeca koje imas malo proguglas za osnovne informacije, onda ce sve biti puno lakse
Kukuratka, takodjer je vazno da se drzis nekoliko jednostavnih pravila prilikom pravljenja cvjetnih gredica:

1. gredice koje se nalaze uza zid ili neku prirodnu ogradu se zasadjuju cvijecem po pravilu da nize ide naprijed a vise cvijece ide iza kako bi posmatrac mogao da vidi svaki cvijet u gredici
2. cvijece koje cvjeta cijelo ljeto treba u gredicu ravnomjerno rasporediti kako bi gredica uvijek djelovala lijepo procvjetala, a izmedju  tih cvjetnica  se mogu rjedje posaditi ostale cvjetnice koje cvjetaju u razlicitim periodima i krace traju ali svojim iznimno bogatim cvijetom dodatno obogate cvjetnu gredicu
3.svaka veca gredica izgleda puno ljepse ako se u njoj posadi i nekoliko niskih zimzelenih grmova koji se trebaju ravnomjerno rasporediti, a i pri sadnji se takodjer drzi pravila da vise biljke idu iza a nize naprijed. 
4.neizostavan dio svakog velikog vrtnog pejzaza  je svakako i ukrasno drvece, gdje imas odlican izbor raznog cvjetnog drveca od kojih neko cvjeta i cijelo ljeto kao npr lagerstroemia.
5.ako imate materijala za kamenjar, bilo bi odlicno da i njega napravite jer je on iznimno zanimljiv i lijep dodatak svakom vrtu
6.i na kraju jako je vazno da se cvijecu  obezbijedi voda i adekvatna prehrana i odrzavanje kako bi dalo svoj maksimum


Na vrh
dadobl View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Kolovoz 2015
Lokacija: Bosna
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadobl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2015 u 01:22
Moze li pomoc ovo ovog lijepog cvijeta, posto ne znam koja je vrstam u pitanju?
Izvinjavam se ako sam promasio temu, posto ne znam gdje pripada?
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2015 u 07:24
Originalno poslano od člana dadobl dadobl napisao:

Moze li pomoc ovo ovog lijepog cvijeta, posto ne znam koja je vrstam u pitanju?
Izvinjavam se ako sam promasio temu, posto ne znam gdje pripada?

to ti je timijan jako lijep i rasiri se dobro u puno zemlje....ja ga uglavnom pustim da smrzne zimi jer nemam gdje drzati a ne bude skup na trznici prljecem..
smile64
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 40414243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.