Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kolekcionari kaktusa!!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kolekcionari kaktusa!!

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
Korisnik
Poruka
kornjace View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kornjace Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 16:29
Originalno poslano od člana kornjace kornjace napisao:

bok diana ja sam poceo uzgajati kaktuse pa ih imam tek tri neznam bas mnogo o kaktusima ali napredujem dali bi meni mogla poslati koji kaktus, mozda neces pristati, evo daj mi bilo koji po tvojoj zelji koji mislis da je za pocetnika neznam bas ni mnogo vrsta ja imam opunciju i zivi kamen pa ako pristanes mi posalji.Malo je glupo te samo tako pitati zato jer ti nenudim nis uostalom po tvojoj je volji.
   
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 06:46

evo link od stranice rastline.mojforum.si

Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 20:09
I ja se bavim kaktusima, ali onima koji se sade vani.To su razni kaktusi,succulenti,aloe, agave,yucce... Zainteresirana sam za razmjenu
Na vrh
turbinicarpus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje turbinicarpus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 10:16
za sjetvu kaktusa potrebno je znanje i strpljenje, kaktusi koje kupujete na spomenutim mjestima spadaju u osnovne vrste koje se lako uzgajaju ako nisu na rubu izumiranja šta od bolesti šta od štetnika. Izgleda da uistinu volite kaktuse pa vam preporučujem privatne kolekcionare koji razmnožavaju kaktuse u Hrvatskoj, neću nikoga imenovati da ne reklamiram bez veze ali kad bude florart u zagrebu oni se pojave sa svojim štandovima. ...Sjemenke se kupuju preko grane..kod nas nema...
Na vrh
turbinicarpus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje turbinicarpus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 10:19
daj mi adresu pa ću ti poslat malo pelcera da ukorjeniš, ako te zbilja zanima pogledaj na internetu koji savjet o uzgoju...
Na vrh
turbinicarpus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje turbinicarpus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 10:22
oštrim nožem se odreže podloga ( cereus ili opuncija ) na nju se nasloni plemka tj kaktus uglavnom koji sporo raste. potrebno je pogoditi centralnu žilu da se poklope te na kraju učvrstiti gumicom...teško je ovako . pogledaj literaturu, koju slikicu..
Na vrh
turbinicarpus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje turbinicarpus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 10:25
koje agave i aloje imaš? i ja sam zainteresirana kao i ti..
Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 17:07
Originalno poslano od člana nicole nicole napisao:

Gdje se može kupiti sjeme kaktusa? Tražila sam u baumaxu ali nema...Confused



Jučer sam vidjela sjeme mix kaktusa u Plodinama. Vrećica 5,39 kn. Bude i na aukcijama.hr sjemena i predivnih bockavih biljčica.

Ako ima zainteresiranih za razmjenu i kupovinu bilo bi dobro da stavimo nazive ili sličice onoga što nas zanima ili što bismo razmijenili ? Što imamo na raspolaganju za razmjenu. I ja sam zainteresirana za razmjenu.

Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 17:29
meni su doma proklijali kaktusi Smile

nekakav mix, ne sjećam se iz kojeg dućana, nekog bau

kako je najbolje zaljevati proklijale kaktuse??
i koliko??
tko pogodi cilj promaši sve ostalo
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 20:46
Approve   Evo ja nisam ljubitel nasađenih kaktusa jer sve ono što je klonirana netraje dugo.. prirodno pelcerim ili iz sjemena uzgojim poneki kaktus,a da nebih ispalo da se hvalim mogu da uzgojim i one najosjetljivije vrste ako mi se dopadnu.U svojoj kolekciji kaktusa i sukulentnih biljaka za sada posjedujem oko 230 vrsta u množini sa duplikatima ima jako puno prelijepih primjeraka.Ponekad i razmjenim poneku biljkicu ali najrađe volim kad mi gost pokuca na vrata i odabere ono što ga intresuje to i darujem...Wink
- Budem i na štandu pa prodam dosta duplikate jer stvarno se neke vrste brzo šire i razmnožavaju ......Smile
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
plavooka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 73
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavooka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 14:28
Svaka cast niho nisam ni ja za to kloniranje (cijepljenje) jer za mene je to veliko mucenje biljakasmile55
Bolje sutati nego blesavo govoriti.
Prvo ispeci pa reci!!!
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 12:13
Niho,230 vrsta?!? Svaka čast. Svojevremeno sam dosta aktivno se bavila kaktusima.Imala sam oko tridesetak vrsta i bila jako ponosna na njihEmbarrassed,uh!Ali jedne zime su mi se smrznuli jer ih nisam imala gdje pravilno uskladištiti i polako sam odustala od njih.Sad ih imam jako mali broj ali su ogromni narasli tako ih zbog mjesta ne nabavljam više.Ali da ih naprosto obožavam to stoji.
Ali 230 vrsta
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 12:14
ups,nisam dovršila misao,pobježe mi rukaConfused Embarrassed! Ma jednostavno,svaka čast,nemam riječi!
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 12:35
bok...i ja sam zainteresirana za razmjenu sukulenata i kaktusa.....
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2009 u 19:53
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

Niho,230 vrsta?!? Svaka čast. Svojevremeno sam dosta aktivno se bavila kaktusima.Imala sam oko tridesetak vrsta i bila jako ponosna na njihEmbarrassed,uh!Ali jedne zime su mi se smrznuli jer ih nisam imala gdje pravilno uskladištiti i polako sam odustala od njih.Sad ih imam jako mali broj ali su ogromni narasli tako ih zbog mjesta ne nabavljam više.Ali da ih naprosto obožavam to stoji.
Ali 230 vrsta
----------Šteta za ovako nešto što se desilo -i mogu ti reći da nije baš lako sa nji a ako čovijek nema mijesta.  Ja ga baš i nemam ali stvarno ih toliko obožavam da naprosto ne mogu odoljeti i sa daljeim nabavljanjem novi primijerakaTongue-----
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 22:09
Pozdrav! Evo i moj mali doprinos temi. Vec vise od 10 godina uzgajam kaktuse, imam oko 250 vrsta. Za tu moju kolekciju (imam ih jos par, da nabr. sedume i sempervivume - oko 50 vr; irisa/perunika - oko 250 vr od kojih su 50 mocvarne vrste..i mnoge druge, ukupno oko 1000 vrsta bilja raste u mom vrtu) napravio sam posebni staklenik koji se po zimi grije te se temperatura konstantno odrzava na  5 stupnjeva. Mogli bi izdrzati i nize temperature jer su na "suhom" tj ne zaljevam ih od polovice 10. mj do polovice 3. mj. Moze se desit da ih u tom razdoblju zalijem jedamput kada se zemlja previse osusi (kad se stisne) i to iskljucivo kad je suncan dan. Trenutno ih malo previše zanemarujem zbog uredjenja moje vrtlarije u kojoj cu pokusat ponuditi "javnosti" vecinu biljka koje uzgajam.

Evo i par slikica


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 01:07
A šapni nama radoznalima, gdje se nalazi taj budući staklenikBig%20smile
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 08:07
Dado prelijepi su ovi što se vide.
I ti se spremaš na vrtlariju a Niho? Skoro sam pala sa stolca kad sam pročitala da ima oko 230 vrsta, ne komada...smile39
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 12:43
Hvala bako! :)
Rado bi vam reko di ce se nalazit vrtlarija ali neznam da li se smijem reklamirati! :) ako mi Administrator dopusti....
Mogu podjelit s vama i kako ja sijem kaktuse :)
evo par slikica















Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 13:01
E pa, dado, svaka čast! Oduševio si me. Veliki primjerci su tako fini i zdravi, i raznovrsni.
A maleni su moja slaba strana. Jednostavno volim sijati kaktuse.
Posebno se ističe ariocarpus - koliko je star?
Koje si sve vrste sijao?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.