Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klivija - Clivia miniata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klivija - Clivia miniata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 13>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 13:32
Imao sam ovu biljku nekih 5-6 godina i nije htela cvetati, leti sam je iznosio na terasu, zimi u sobu... Na kraju sam je poklonio i već sledeće godine je cvetala, ali bez seljakanja. Od kada sam nabavio novu biljku stalno je na jednom mestu i odlično napreduje uz redovno cvetanje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 15:47

niče mi jedna biljčica iz semena
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
FlowerLover View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FlowerLover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 12:58
Pozdrav svima,

dobila sam kliviju prije otprilike 2 mjeseca. E sad, na kartici piše da voli vlažno tlo i tako ju ja zalijevam svaki čas da bude zemlja stalno vlažna i do sada super izgleda... I sad ovdje pročitam da ju se ne smije puno zalijevati i zbunjena sam... Ne znam da li da ju nastavim zalijevati kao i do sada ili da ju rjeđe zalijevam?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 18:12
Zalivaj je kada se zemlja u saksiji prosuši. Ja svoju često i zaboravim zaliti i cveta 2-3 puta godišnje.
Danas sam presadio moju biljčicu koja je proletos nikla iz semenke.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 19:00
DZOMBA,klivija ti je prekrasna,hvala ti na lijepim slikama,moja je cvala već ove godine,nadam se da će opet.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 22:34
Flower Lover,moram Ti odmah reči što se tiče klivije,ni slućajno nemoj da joj je zemlja vlažna.Ja je imam oko deset godina i upravo mi sad cvjeta.Zaljevam je dole u podložak zimi vrlo malo možda jednom ili dvaput kroz zimski period.Držim je na jednome mjestu i to na temperaturi koja nikada ne prelazi 15°C.Ljeti joj u podložak nalijem vode jednom u 14 dana.Kad sam je zalijala malo više poćela je dobivati tamne mrlje po listovima dolje kod zemlje i ti su listovi propali.Pokušaj raditi tako kako sam Ti opisala s obzirom da si je tek kupila i vidjet ćeš neće Ti biti žao ,imat ćeš je godinama i uvjek će Ti cvasti negdje u 2 ili 3em mjesecu.smile106
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 21:18
TongueHvala ti na uputama,oprosti tek sam ih sada vidjela,jako mi se sviđa klivija,zato ću imati strpljenje.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 09:19
Pročitala sam sve postove,ali niko ne piše kada se smije presađivati.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 23:24
Kad korjenje izviruje ispod kroz rupice za ocjeđivanje vode onda biljka više nema prostora i onda se presađuje u broj veću posudu.To je pravilo za većinu biljaka iako postoje biljke koje nemaju tako dugačko korjenje ,pa za njih to ne važi ali te su u manjini.Ja obićno svaku svoju biljku primim kod samog dna stabljike i cjelu sa zemljom izvučem iz tegle kad je več jako dugo u istoj posudi i ako vidim da je korjenova bala jako isprepletena i nema mjesta ništa ne diram već sve zajedno presadim u broj ili dva veću teglu i to je sve.Klivija jako dugo može kao odrasla bilka biti u smile106istoj tegli samo da joj mjenjate gornji sloj zemlje i da ju zaljevate tek toliko da preživi i bit će divna i svake godine će neizostavno cvjetati.Male biljke dok ne postignu svoju neku normalnu visinu brže rastu i ćešće ih trbate seliti iz tegle u teglu,a kad narastu više ne tako ćesto.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 13:54
Jučerašnji pothvat.Jadnica nije bila presađivana jedno stoljeće.Sve je bilo puno suhog,šupljeg korijenja.
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 15:21
wow kiki koliko tu ima pomlatka...

moja upravo cvjeta, mislim da joj je ovo 3. ili 4. godina kod mene i do sada je svake godine cvjetala, ali ima samo jednu malecku bebicu i to tek od lani
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 22:21
Kiki-ko,vidim kod Tebe ima puno malih klivijica,a moja klivija stara 10 godina ni jedne male nema,a svake godine božanstven cvjet i sad cvate.Budi oprezna sa presađivanjem i nemoj zsmile141aboraviti da klivija ne voli vodu,tako da malene drži više u suhome nego u mokrome jer bi mogle trunuti,pogotovo dok se ne adaptiraju zbog presađivanja i kako vidim trebalo ju je presaditi jer zbog tih malih vjerojatno Ti nije ni cvjetala jer su joj popapale hranu i energiju.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 12:13
Ne brini neće biti zalivanja jer živi sama.Samo ljeti.Svake godine cvjeta samo mama.Primjetila sam da neki mali imaju truli i suhi srednji list.Valjda zbog kiše.Baš sam se iznenadila kad sam vidjela da to nisu lukovice nego kao neki rizomi.Dosta je morao raditi nož.Nadam se da će preživjeti.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 12:17
Bilo ih je sveukupno 7.Ako se prime poslikaću ih.Sad je mama sama.2 puta po 2 su zajedno(nije mi ih se još dalo piliti dok se ne razviju),a 2 sam poklonila).
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 23:23
Klivije su vam zaista prekrasne,a i mojoj su se počeli otvarati cvjetovi,ako nekog zanima može je vidjeti u rubrici cvjeće koje sada cvjeta.Ja sam moju samo jednom presadio u ovih 5 godina i sad su još izrasle dvje mlade od koje je jedna i cvjetala zajednao sa mamom kako kaže kiki-ko?
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 22:37
Ispravak krivog navoda:Gledam lanjsku fotku i vidim da uz mamu cvjeta i jedno dijete.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 21:04
Da Kiki-ko?I to veoma brzo procvjeta,ako je uz mamu bar je tako moja,ali mladica mo cvjeta svake druge godine.Valjda se mama boji da je neodvojim što mi nepada napamet neka se guraju gledam druge klivije kako su ljepe kad ih je više još kad nekoliko njih procvjeta stvarno prekrasne budu-

moja klivija

Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 23:07
Kiki-ko klivija kao ni večina biljaka ne voli velike tegle jer ako se razvije veća količina korjenove mase biljka će svoju energiju usmjeriti prema formiranju korjena i tada neće cvjetovi biti veliki i lijepi kao kod biljaka zasađenih u manje tegle.Ja svoju kliviju držim stalno na istome mjestu i po zimi baš joj nije previše toplo,temperatura oko 13 °C.smile112
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 02:06
Obzirom da volim ovu lijepu biljku, javljam se da malo vidim vaša iskustva....Ja imam kliviju treću godinu, svake godine cvjeta i ovih je dana krenula sa cvjetanjem....Ne zalijevam je puno i uvijek je držim u kući , ne selim je van niti po ljeti...Od kad sam je dobila presadila sam je odmah prve godine u srednji pitar i tu je i danas. Čekam da dobije male biljčice, nadam se da i hoće....
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 19:58
Jagoda možeš ju kad zatopli slobodno prenijeti van u sjenovito mjesto. Meni obavezno procvate još jedbnom u ljeti.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.