Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klivija - Clivia miniata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klivija - Clivia miniata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
Korisnik
Poruka
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 22:27
Klivija može biti i bjele boje ,ali ja je u toj boji još nisam imala prilike vidjeti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 10:19
Lovro, neobično je lijepa, ali i meni se čini da je promijenila nijansu, ali ljepota je ostalaSmile.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 22:16
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

Originalno poslano od člana Lovro Lovro napisao:

Frida, jel tvoja clivia tamnije boje ili je to tak samo na slici????
ako misliš na onaj crvenkasti cvijet pri početku teme, ono je neka vrsta ljetnog amarilisa, raste na otvorenom, kod fride na otoku
uvijek zaboravim kako se zove, iako si kažem da ću zapisati


jel možda Cyrtanthus elatus?http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4702
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 22:17
Moja se polagano otvara...i da...puno svjetlija je!
Al kak RS veli...neobično lijepa!Embarrassed
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 10:22
Imam kliviju već nekoliko godina,tri biljke su posađene zajedno,jer sam tako i dobila upute da takve biljke vole biti zajedno u istoj tegli. Ali otkad sam ju dobila nikad nije cvjetala,a sad možda već ima i 9-10g. Nije mi jasno zašto nikad ne cvate,može li mi netko dati kakav savjet,već sam probala sve i svašta,no uzalud,samo izbacuje nove listove ,a cvijeta nikad,pošto je to već dosta veliki grm, mislim da je trebala cvatsi odavno,no ništa...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 22:01
Monstera veoma zanimljiva klivija toliko godina a ne cvjeta možda kad bi znali malo više podataka npr.ja moju stalno tokom cijele godine držim na jednom mjestu bez premještanja.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 08:17
Moja je od jeseni bila na stubištu, ali kad je istjerala cvjetnu stapku unijela sam je u stan jer sam se bojala da ne dobije "noge". Procvjetala je ali je cvijet kratko trajao, pretpostavljam da je razlog tome što je u stanu dosta toplo. Sad samo čekam da koliko toliko zatopli i ide van na balkon. Meni nije nešto posebno zahtjevna jedino često kontroliram listove jer su se među gustim rozetama listova znale ugnijezditi lisne "puačinaste" uši.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 21:58
Lana2 najvjerojatnije da ti je brzo prošao cvjet zbog tople prostorije kod mene klivija uvjek bude na istom mjestu i u hladnoj negrijanoj prostoriju i mogla si je vidjeti na ovu temu,a da je napadaju paučinaste uši to se i mojoj dešava te je moram često tuširati i brisati listove.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 23:04
Eto moja prva klivia je procvjetala. Čitam da više manje svi imamo problema sa vunastim ušima. Meni su one pred 2 godine jednu kliviu potpuno uništile jer sam kasno to primjetila. Sada malo bolje kontroliram i eto sve je u redu. Izgleda da te uši vole kliviju...
Lana žao mi je da ti je brzo ocvjetala, vjerovatno zbog topline...
Monstera čudi me da tvoja tolike godine ne cvjeta. Mora da ima neki razlog..Možda je problem zemlja, možda faza mirovanja kad je treba jednostavno zaboraviti...Nadajmo se da će ti ipak procvjetati...
Moram napisati da sam u Pordenone vidijela sasvim bijelu kliviu. Lijepa je ali je ljepša ova narančasta...
Evo i moje procvjetane...
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 22:28
Slažem se s tobom jagoda koliko te uši vole kliviju da ih se gotovo nemožeš riješiti a sve su tako ljepe,a bjelu nisam vidio da jesam vjerojatno nebi mogao odoliti da je ne nebavim.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 07:52
Lovro, tvoja biljka liči na Cliviu nimbicolu.
Vrste koje imaju viseće cvetove su C. caulescens, C. gardenii, C. nimbicola, C.mirabilis, C. nobilis i C. robusta.
Ovo je moja Clivia miniata
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 07:57
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Imam kliviju već nekoliko godina,tri biljke su posađene zajedno,jer sam tako i dobila upute da takve biljke vole biti zajedno u istoj tegli. Ali otkad sam ju dobila nikad nije cvjetala,a sad možda već ima i 9-10g. Nije mi jasno zašto nikad ne cvate,može li mi netko dati kakav savjet,već sam probala sve i svašta,no uzalud,samo izbacuje nove listove ,a cvijeta nikad,pošto je to već dosta veliki grm, mislim da je trebala cvatsi odavno,no ništa... [IMG]smileys/smiley6.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley13.gif" align="middle" />


Klivija treba da je stalno na istom mestu, ne voli premeštanje i to joj utiče na cvetanje. U jesen treba da je prestaneš zalivati, zalij je samo po malo ako listovi klonu, kada potera cvetnu dršku visine oko desetak cm onda je počni obilnije zalivati. Čitao sam da klivije ne vole čak ni da im se saksija okreće, već da stalno jedna te ista strana bude okrenuta izvoru svetlosti. Moja ima jedan deo dana direktno sunce i umerenu temperaturu zimi. Dok sam biljku leti iznosio na terasu uopšte nije cvetala, a od kada je držim na jednom mestu tokom cele godine cveta 2-3 puta godišnje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 16:13
Voki, hvala na informaciji!Smile
Meni do lani nisu dugooooo cvale...nisu bile dugo presađivane, presadila sam ih i sve tri su procvale, od lani do ovih dana...inače, ja ih i selim prek ljeta van...
HMMM, jel to opet znači da se pravila baš ne moramo držati, il ja imam sreće!Wink
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 07:00
Kao i kod većine biljaka, nema pravila za uspešan uzgoj, ako im se odabere mesto koje im odgovara verovatno mogu podneti i premeštanje, ali je kod mene to seljakanje sa mesta na mesto dovelo da ove lepe cvetnice napreduju samo sa listovima. Onda sam pročitao da ne vole premeštanje i od tada su stalno na istom mestu i redovno cvetaju. Čuo sam da dosta njih iznose Klivije preko leta na terasu i da im to ne smeta za cvetanje, ali i dosta njih su se obradovali cvetovima tek kada su prestali premeštati saksije sa klivijom. Volim pročitati sve savete u vezi neke biljke, ali uvek prilagodim i mesto i temperature uslovima kojim raspolažem, tako da je pravilo da nema pravila...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 19:11
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Monstera veoma zanimljiva klivija toliko godina a ne cvjeta možda kad bi znali malo više podataka npr.ja moju stalno tokom cijele godine držim na jednom mjestu bez premještanja.


Dmirce i moja je također stalno na istom mjestu,no cvijeta niotkuda!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 19:12







evo moje klivije sa prvim pupićima.....dobila sam je prije više od 2 godine-tad je bila jedna stapka sa cvijećem i od tad nikako nije cvjetala....jučer kad sam ugledala cvijetiće sva sam bila hepiiiiii.....jeeeeeeeee
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 19:14
baš sam ispregledala cijelu temu....
Cure imate prelijepe klivije....a onima kojim ne cvjetaju nek se nadaju .. kao i ja...pa eto cvijetićaaaaa
kako sam sritna....
a probat ću kad ocvate posijat sjeme....vidim da je Voki imala uspjeha u tome
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 19:16
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Imam kliviju već nekoliko godina,tri biljke su posađene zajedno,jer sam tako i dobila upute da takve biljke vole biti zajedno u istoj tegli. Ali otkad sam ju dobila nikad nije cvjetala,a sad možda već ima i 9-10g. Nije mi jasno zašto nikad ne cvate,može li mi netko dati kakav savjet,već sam probala sve i svašta,no uzalud,samo izbacuje nove listove ,a cvijeta nikad,pošto je to već dosta veliki grm, mislim da je trebala cvatsi odavno,no ništa... [IMG]smileys/smiley6.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley13.gif" align="middle" />


Klivija treba da je stalno na istom mestu, ne voli premeštanje i to joj utiče na cvetanje. U jesen treba da je prestaneš zalivati, zalij je samo po malo ako listovi klonu, kada potera cvetnu dršku visine oko desetak cm onda je počni obilnije zalivati. Čitao sam da klivije ne vole čak ni da im se saksija okreće, već da stalno jedna te ista strana bude okrenuta izvoru svijetlosti. Moja ima jedan deo dana direktno sunce i umerenu temperaturu zimi. Dok sam biljku leti iznosio na terasu uopšte nije cvetala, a od kada je držim na jednom mestu tokom cele godine cveta 2-3 puta godišnje.


Voki sve to radim kao što si opisao,no ništa od cvijeta,a već je stvarno stvorila dosta velik grm,ima ih tri u cvjetnjaku,a niti jedna ne cvate.... još,nešto ,čudno mi da da se svi žale na te vunaste uši ili što već jest,moje nikad nemaju nikakvih nametnika...
 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 19:20
Originalno poslano od člana palcica palcica napisao:

baš sam ispregledala cijelu temu....
Cure imate prelijepe klivije....a onima kojim ne cvjetaju nek se nadaju .. kao i ja...pa eto cvijetićaaaaa
kako sam sritna....
a probat ću kad ocvate posijat sjeme....vidim da je Voki imala uspjeha u tome [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />


I ja sam dobila 3 sjemenke,počele su klijati....
 
Jagoda Hvala ti na lijepim željama ,ja ću i dalje čekati,možda se jednom sjeti da treba procvjetati....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 23:35
A možda su te klivije kod vas muškog roda kad necvjetaju ili im neodgovara položaj kod mene je na porozoru sa zapadne strane,ako to nešto znači zajedno je u društvu sa ciklamama i azalejama.
Palcica kod tvoje klivije odmah izgleda cvjet cvjeta nečeka da malo izraste kao kod mene.Veoma zanimljivo.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.