Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ananas (ananas comosus)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ananas (ananas comosus)

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ananas (ananas comosus)
    Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 22:05
Ananas je vrlo pogodna sobna biljka. Danas se uzgajaju samo kao ukrasne biljke, a ako se i pojavi plod to je samo atrakcija. Cvjetovi su sitni i neugledni, no morate ih ostaviti na biljci ako želite da se pojavi plod. Listovi ananasa veoma su oštro nazubljeni pa mogu poderati i odjeću i kožu.
A.comosus ima zelene i uske listove; obilno rodi.
ovo je slika s neta
     ttp://
     
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 18:59
ovako nešto slično, drugačije boje; narančasti plod i jednobojni listovi, sam prvi put vidjela nedavno u Garden mall centru u zagrebačkoj Dubravi, meni je to skroz neobično ali iskreno ne toliko da bih ga imala kod sebe, za moj ukus malo grubo...
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 15:45
bilo ga je i u bauhausu za kupiti nedavno
Per aspera ad astra.



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 16:00
I mene zanima ova krasna biljka, pa evo još ponešto o njoj.
Ananas nema razdoblje mirovanja, pa mu tijekom cjele godine treba što je moguće više izravne sunčeve svjetlosti. Paše mu visoka temperatura, naniže +16 stupnjeva. Ljeti ga teba često zaljevati, a zimi odrćavati kompost vlažnim. Pravilo je što hladnija zima to suši kompost. Zemlja je najbolja    dobro drenirani kompost za bromelije (ne znam dali se to može kupiti.) Moja knjiga kaže ako i napravi plod, što je izuzetno rijetko, nije upotrebljiv za jelo.
Ako imate puno prostora lijepo ga je kombinirati sa bromelijom i ehmejom, koje traže isti tretman.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alexandra5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 10:36
evo i ja da pokazem nesto na sta sam jako ponosna jer je to moj uspjeh a ne nesto sto moze da se kupi na svakom cosku
moj ananas ....oziljena rozeta u vodi ...star je nesto vise od godinu dana a ljeto je proveo u dvoristu na direktnom suncu uz obilno zaljevanje
sad je u hodniku gdje nema puno svjetlosti i ceka propljece za van



Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 21:53
Alexandra ovo sam vec videla kod tebe,a opet je za svaku pohvalu ja nisam uspela iz nekoliko pokusaja....
PS sve je to dobro ali Hibije na sunce

smile79
Na vrh
alexandra5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 20:08
    ono iza izviruju neki hibiji....
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,160 sekundi.