Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rainovi vrtni prijatelji
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rainovi vrtni prijatelji

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 39>
Korisnik
Poruka
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 07:48
Originalno poslano od člana rain rain napisao:

Ha,ha,dokaz za magareću tvrdoglavost je Romneya.Čekala sam godinu i 4 mjeseca da nikne,pa sam ju prerano pikirala,i sve su mi riknule.Onda sam iduću turu sjemena prvo dimila,pa smrzavala,pa posijala u tresetne teglice,nikla je za 6 mjeseci,jedna je živa i ima 20cm.Još uvijek nisam sigurna da bu opstala i udomaćila se.Baptisiu australis sam provalila tek u trećem pokušaju,većnisam znala kaj bi,podaci na netu su šturi,pa sam ju od jada pošmirglala.I gle čuda-nikla.Ima takvih priča prilično [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />


E moja rain-ćica, imam ja mnoge takve priče... Romneya, slovima i brojkama 1 (bar je već cvala) a Baptisia također jedna, stara bar 4 godine još nije cvala, a imaju u katalogu i bijelu i žutu, koje bih rado isprobala, ali neću (svezat ću se kao Odisej za jarbol, dakako u prenesenom smislu). Ima ljepših (i težih), u tome i je izazov. Tvoje knifofije pazim i mazim, kad nađeš vremena...pozz
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 08:59
Meni je nikla 1 bijela,piše B.australis pendula alba.Kaj ima i žutih,nisam vidla.mene ona oduševila kad sam ju vidla u živo,baš bi pasala na moje suhe terene.Valjda bu se koja uspjela održati,veli Gorazd da se dobro razmnožavaju sa reznicama,pa...
Duboko se nadam uskoro jednoj kavici!pljačka ide uz kavicu,ne!!!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 09:44
Seveda, rain, se razme! I ja se veselim, jedva čekam. B. a. 'Pendula alba' mi je najljepša jer ima crne stapke kad izbijaju, ak je ima Gorazd imale bumo i mi, ovak ili onak ]
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 10:01

Šokirana sam! Dvije tako fine dame pa takav riječnik, pljačka, vezanje! Smile Ko vas nezna bi si svašta mogao pročitati "između redova". Siroti Gorazd "z vama dvema".

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 10:30
Imam problem s pamćenjem imena biljakaWinkLOL ali onaj grm lagerstr.... ima predivan cvijet.
Lopoči su posebna priča.
A ona čupava pelargonija....
Ma neću sad sve nabrajati što mi se posebno svidjelo, ali zbilja imaš veliki izbor, rekla bih, i ne baš svakidašnjih biljaka...ClapClapClap
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 13:56
Baš je užitak doći i prošetati ovim vrtom...............
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 18:40
Tija,to su ratni planovi,nema tu damskih manira,samo blatni nokti i odgovarajući rječnik
Curice,baš lijepo od vas kaj šećete po ovoj vrućini,još ovakva 2 dana i sve bu sprženo,valjda bu konačno došlo to zahlađenje!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 20:23
Ajde onda curke čim prije opelješite Gorazda da ja mogu doć opelješit vas, sa zmazanim noktima i prikladnim riječnikom, se razme Big%20smile
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 22:00
Pa curke, dežela je u EU, nemreju ozbiljne gospođe u pljačku .
Sve što poželiš ima na 'prodajnoj mizi', samo treba pripremiti euriće. To je 'ovak', a može i 'onak'... nabavi sjeme pa na duge staze, čisti mazohizam, ali ako nešto nakon dimljenja, šmirglanja, namakanja, smrzavanja ipak nikne to ti je vrijednije... jel vam poznato?
Horti i mi konja za trku imamo, se razme, čekam vas.

Vraćam se temi: jezerce i potok prekrasni, lopoči mrak.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 22:30
tvoj vrt je jedinstven,sve pohvale
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 01:29
Rain puno ljepote ima kod tebe....Jezerce sa lopočima je mrak, ali bomarea je posebna.Kad sam još pročitala tekst kako si je uzgojila iz sjemena, odmah ima veću vrijednost u mojim očima ...Ja sam totalni neznalica za uzgoj iz sjemena.Posijala sam puno posebnih biljaka ovog proljeća i ništa mi nije niklo.Bila sam ljuta i ne znam da li ću se više upustiti u takvu avanturu....smile78
sutra je novi dan
Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 22:44
Htjela sam popisat biljke koje su me se posebno dojmile i skužila da su to otprilike bile sve i jedine kojima sam zapamtila ime su hemerocalisi, druge su mi većinom nepoznate...Embarrassed Ali preeeeeeeeedivne... Ma popamtit ću ja njih već... smile78
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2010 u 00:36
smile120 pozdrav i od mene malo sam navratila 
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 08:22
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 10:54
Draga rain,kako sam nova ovdje, puno sam vrtova već prokomentirala, tvoj po ko zna koji put gledam od početka, i ne komentiram jednostavno zato što nemam riječi kako da ga opišem, možda ovako: došli forumaši kod Boga da im podjeli vrtove, jedan ovom, drugi onom i tako redom, na kraju dođe rain a Bog kaže nemam više ni jedan vrt, rain plače i moli Boga pa i ja hoću vrt, sažali se Bog i kaže, evo ovaj raj sam ostavio za sebe kada si tako tužna dat ću ga tebi, i tako je nastao tvoj vrt. Šala, znam ja da si ti svoj komad zemlje u znoju lica svog uredila tako profinjeno i ukusno, teško je kod tebe nešto izdvojiti samo šteta što nam se već dugo nisi javila sa svojim sličicama.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 10:09
Di si Rain??
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 10:29
Slažem se s BB da su jezerce i lopoči mrak! Ali i ostali "prijatelji" kako ih nazivaš su ti prekrasni. Doista jedinstven vrt!Clap
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 22:37
Divno,divno,zaista prekrasan vrt,biljkice ,ljubimci,s obzirom da sam ja još daleko od EU ja bih vas lako zamjenila i rado došla u tu krađu smile96
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2010 u 09:04
Originalno poslano od člana rain rain napisao:



C.viticella purpurea plenae legans
 
 
Opet sam šetala tvojim rajskim vrtom, panjevi, lopoči, josephina su me oborili s nogu. ali ovo vidim prvi put, tolika ljepota ostavlja me bez riječi! Shocked
Time is something you can never get back..
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 23:42
Evo mene nakon dugo vremena.Izdešavale su se raznorazne ružne i lijepe stvari,tak da nisam imala puno vremena za forumiranje,a u međuvremenu, vrt živi svoj vlastiti život.
pa,evo malo sličkica

ružice
















klematisi koji još cvatu
C.Henryi



dr Ruppel



Arabella





C.florida Cassis





Josephine



ovog sam kupila kao star of India,a ispao je,izgleda,vitticella Avant garde



tu se družimo sa dragim ljudima-jedva smo nabavili staru ciglu,pa je izrada trajala duuuugo













liriope muscari



jesenske anemone







sirijski hibiskusi













glicinia cijelo ljeto pomalo cvate,valjda kaj joj stalno skraćujem grane





evo jedne zgodne priče:najprije bijaše ovo(asclepias-papagaj):



onda ovo:



i na kraju ovo:





Hoyina alstromeria



močvarni hibiscus





ispod živice je sve puno ciklama



Phloxići







Dahlia





slakovi





Lagerstroemia



Verbena bonariensis



Asarina uzgojena iz sjemena ovog proljeća,sad ima gomolj poput Dahlia,samo manji



moje ljubimice









žuta Echinacea





klinček



jednogodišnji Pennisetum







suncokret-trajnica



jedini kavalir u mom životu



adeniumi







Caryopteris




Clerodendrum bungei ima pupoljak

Physosteghia



volim plave sedume



balsamine



malo svega i svačega-novi dio

























oko jezerca









tegle



već me ruka boli-dosta za danas.pozdrav!








Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 39>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.